Skocz do zawartości

UNO, zmiana silnika, inne przeguby i inne zwrotnice.


Lesiu_Zett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka pytań. Chodzi o UNO z silnikiem 1.0 i.e

Co polecacie przy zmianie silnika na mocniejszy? Co zrobić z przegubami i zwrotnicami? Oryginalne w takim uno są mniejsze i delikatniejsze niż w CC 700 nawet.

Czy zwrotnice z 1.7d pasują w miejsce seryjnych? Bo z tego co sie orientuje są "większe" i można też założyć przeguby wytrzymalsze.

Albo inaczej, czy ktoś kiedyś sprawdzał, albo wie, albo może sprawdzić czy sworznie na wahaczach w UNO mają "uniwersalny" rozmiar? i na te sworznie pasują inne zwrotnice? Jakie są rozmiary stożka na sworzniu w wahaczu?

Swaperzy, podpowiedzi potrzebuję grinser006.gif

Sprawa się rozbija o moc jakieś +100koni więcej niż seria 270751858-jezyk.gif Nie chcę zeby przeguby ukręcać przy każdym ruszaniu smile.gif

Glaca, co Ty tam miałeś jak smigałeś fajerkami turbo??

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Mam kilka pytań. Chodzi o UNO z silnikiem 1.0 i.e

> Co polecacie przy zmianie silnika na mocniejszy? Co zrobić z przegubami i zwrotnicami? Oryginalne w

> takim uno są mniejsze i delikatniejsze niż w CC 700 nawet.

> Czy zwrotnice z 1.7d pasują w miejsce seryjnych? Bo z tego co sie orientuje są "większe" i można

> też założyć przeguby wytrzymalsze.

> Albo inaczej, czy ktoś kiedyś sprawdzał, albo wie, albo może sprawdzić czy sworznie na wahaczach w

> UNO mają "uniwersalny" rozmiar? i na te sworznie pasują inne zwrotnice? Jakie są rozmiary

> stożka na sworzniu w wahaczu?

> Swaperzy, podpowiedzi potrzebuję

> Sprawa się rozbija o moc jakieś +100koni więcej niż seria Nie chcę zeby przeguby ukręcać przy

> każdym ruszaniu

> Glaca, co Ty tam miałeś jak smigałeś fajerkami turbo??

> Pozdrawiam..

Ja jeżdżę na przegubach wewnętrznych z 900 I zewnętrznych z 1.0 I nic mi się jeszcze nie ukręciło. Miałem sprzęgło z 1.0, półosie, przeguby od Glacy (150+) i jeździło to w moim 16v, jeździ też Szwagierr, Matum, Tschoob jeździł w kjs(1.4 16v) I raz miał chyba jakaś przygodę więc bez przesady wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a przy wrzucaniu 1.6 16v jakies inne nie przewidziane niedogodności? Typu wydech trafia w sanki

> albo coś sie nie mieści do podłużnicy? Czy wszystko raczej bez kolizyjnie da się ogarnąć?

Swap bardzo prosty.

Musisz mieć chłodnicę z uno turbo + zbiorniczek wyrównawczy osobno.

Lekka przeróbka rury od odmy (żeby nie wchodziła w chłodnicę).

Lekka przeróbka poduszki silnika (musi być łapa od palio/siena).

Reszta to po prostu dobranie odpowiednich gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swap bardzo prosty.

> Musisz mieć chłodnicę z uno turbo + zbiorniczek wyrównawczy osobno.

> Lekka przeróbka rury od odmy (żeby nie wchodziła w chłodnicę).

> Lekka przeróbka poduszki silnika (musi być łapa od palio/siena).

> Reszta to po prostu dobranie odpowiednich gratów.

A tylna lapa skrzyni biegow, ta przykrecana do sanek. Z czego podchodzi? Dawca to bravo 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tylna lapa skrzyni biegow, ta przykrecana do sanek. Z czego podchodzi? Dawca to bravo 1.6

Jeśli skrzynia jest na mokrych przegubach wewnętrznych (tripody wewnątrz skrzyni) to tylna łapa podejdzie z uno 1.4 a przednia może podejść lub nie musi - w niektórych przypadkach trzeba zmieniać w skrzyni przegrodę 5-go biegu. Z palio/siena częściej pasuje wszystko. No i lewarek najlepiej też zmieniać bo ten z uno 899 działa na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.