Skocz do zawartości

Astra H 1.8 125km kombi + skrzynia automat r2005


Maciejkubi

Rekomendowane odpowiedzi

Na przyszły rok będę miał możliwość zakupu takiego samochodu. Auto ma obecnie około 100tys nie kręconego przebiegu.

Co ile rozrząd się robi w tym silniku? Są jakieś większe bolączki tego auta?

Do auta będę montował LPG, z tego co doczytałem silnik idealny pod LPG - hydrauliczna regulacja luzu zaworowego.

No i najważniejsze pytanie, co to za automat? Z tego co wiem to 4 biegowy, ale jak jego wytrzymałość, awaryjność? Co ile olej zmieniać?

Czy zniesie ciągnięcie przyczepy około 1-1,2t? Podobno warto założyć dodatkową chłodnice oleju, to prawda?

Ile Astra H ma "wbite w dowodzie jeśli chodzi o masę przyczepy?

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie informacje smile.gif

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ile rozrząd się robi w tym silniku?

najpierw dowiedz się czy był już robiony czy nie ?

który to rocznik ?

> Są jakieś większe bolączki tego auta?

czasem rdza pod lusterkami,czasem pod listwa klapy bagaźnika, niektórzy narzekają na wygłuszenie, brak uchwytów na napoje a istniejące schowki bardzo małe

> Ile Astra H ma "wbite w dowodzie jeśli chodzi o masę przyczepy?

przyczepa z hamulcem 1300 kg

przyczepa bez hamulca 630 kg

Na temat Astry chyba więcej dowiesz się piętro niżej na kąciku Astry wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw dowiedz się czy był już robiony czy nie ?

A czy Ty wierzysz, jak Ci sprzedawca mówi, że robił rozrząd? Znam wiele osób które tylko sam pasek zmieniają i wg. nich to jest zmieniony rozrząd!

Chłopie, zmieniaj rozrząd i się na żadne karteczki ani wpisy nie oglądaj, bo potem będziesz płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bedzie wiedział, że rozrząd np nie wymieniony to po temacie, nieprawdaż ?

Czyli wracamy do tego co napisałem, sprzedawca mówi, że wymienił. Kolega autor ma wtedy nie ruszać rozrządu?

Zawsze powtarzam - kupiłem auto, zmieniam w ciągu tygodnia rozrząd, olej, paski itd. Nie ważne co mówi właściciel, co mówi książka bo ludzie kłamią aż uszy bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat jeśli mi powie, ze był robiony to nie będę robił Poprostu to jest pewne auto

> Tylko chodzi mi ogólnie co ile powinno się robic? 5 lat 120tys? Czy częsćiej?

> A ktoś coś wie o skrzyni?

Pierwsza wymiana tak jak piszesz 5 lat lub 120tyś, a kolejne bezpieczniej co 5 lat lub 60 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.