Skocz do zawartości

[H] Zdechł klakson.....


PiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W Astrze mulher.gif zdechł nam klakson. Jak się go naciśnie to albo słychać cichutkie skrzeczenie albo tylko pyknięcie.

Koleżanki i koledzy co polecacie wsadzić? Iść dalej w serię klaksony czy kupić lepiej coś nieseryjnego? (klaksony z kompresorem i fanfar nie bierzemy pod uwagę) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> W Astrze zdechł nam klakson. Jak się go naciśnie to albo słychać cichutkie skrzeczenie albo tylko

> pyknięcie.

> Koleżanki i koledzy co polecacie wsadzić? Iść dalej w serię klaksony czy kupić lepiej coś

> nieseryjnego? (klaksony z kompresorem i fanfar nie bierzemy pod uwagę)

Jeżeli chcesz aftermarketowe to mogę Ci polecić klaksony tubowe polskiego producenta Fer-Belma który jest producentem OE dla marek światowych jak np VW. Na popularnym portalu aukcyjnym te klaksony są sprzedawane jako FER Germany hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli chcesz aftermarketowe to mogę Ci polecić klaksony tubowe polskiego producenta Fer-Belma

> który jest producentem OE dla marek światowych jak np VW. Na popularnym portalu aukcyjnym te

> klaksony są sprzedawane jako FER Germany

dzięki za rade sprawdzę go waytogo.gif

a powiedz mi seryjnie ile było klaksonów? Bo tam obecnie siedzą 2 tubowe ale patrząc jaką druciarnię zrobił poprzedni właściciel z dziennymi to mam wątpliwości czy do klaksonu też się nie zabrał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za rade sprawdzę go

> a powiedz mi seryjnie ile było klaksonów? Bo tam obecnie siedzą 2 tubowe ale patrząc jaką

> druciarnię zrobił poprzedni właściciel z dziennymi to mam wątpliwości czy do klaksonu też się

> nie zabrał.....

zależy co wychodzi z VINu, jeżeli klakson fanfara to pewnie 2szt tubowych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Astrze zdechł nam klakson. Jak się go naciśnie to albo słychać cichutkie skrzeczenie albo tylko

> pyknięcie.

PS. Sprawdź dla pewności żarówką czy dochodzi napięcie do tych klaksonów, żeby czasem się nie okazało, że to coś innego niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy co wychodzi z VINu, jeżeli klakson fanfara to pewnie 2szt tubowych

czy jeżeli na liście wyposażenia wygenerowana z tej strony "http://astra-3.pl/vin.php" nic nie ma o klaksonie to znaczy że nie było seryjnie 2 tubowyh?

PS. będę sprawdzał miernikiem czy i jakie napiecie dochodzi do klaksonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jeżeli na liście wyposażenia wygenerowana z tej strony "http://astra-3.pl/vin.php" nic nie ma o

> klaksonie to znaczy że nie było seryjnie 2 tubowyh?

nie wiem na ile wiarygodny jest ten dekoder ale jeżeli wyposażenie się ogólnie zgadza to powinieneś mieć notatkę o opcji U07 - KLAKSON,FANFARA - to oznacza te tubowe klaksony.

> PS. będę sprawdzał miernikiem czy i jakie napiecie dochodzi do klaksonow

sprawdź to jeszcze bo coś mi się kołacze, że z kłopoty z klaksonami mogą oznaczać kłopoty z CIMem a nie samymi tubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie, na początek pomaga ściemnienie podświetlenia zegarów do połowy i założenie spinki na CIM

> - która można samemu w domu wykonać...

sorry za lamerskie pytanie ale przybliżysz temat co to CIM i do czego służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie, na początek pomaga ściemnienie podświetlenia zegarów do połowy i założenie spinki na CIM

> - która można samemu w domu wykonać...

Ten tekst:

Quote:

Jak się go naciśnie to albo słychać cichutkie skrzeczenie albo tylko pyknięcie


według mnie wyklucza usterkę CIMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sorry za lamerskie pytanie ale przybliżysz temat co to CIM i do czego służy?

Ogólnie jest to moduł montowany pod kierownicą a słuzy najogólniej do wszystkiego - od kierunków, wycieraczek, sygnał dzwiękowy kierunkowskazów, komunikacja CAN a skończywszy na klaksonie

A wygląda tak wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie jest to moduł montowany pod kierownicą a słuzy najogólniej do wszystkiego - od kierunków,

> wycieraczek, sygnał dzwiękowy kierunkowskazów, komunikacja CAN a skończywszy na klaksonie

> A wygląda tak

OKI dzięki serdeczne 20.GIF Póki co sprawdzę napięcia na wtyczce klaksonu ale chyba nie dziś bo Astra jest "w terenie" a dziś u nas pada więc jakoś mi sie nie uśmiecha włazić pod auto.

Miejmy nadzieję że to klakson tylko padł. Identyczne objawy miałem w poprzednim aucie i to właśnie sam klakson wyzionął ducha. Ponadto coś mulher.gif mówiła że parę dni przed tym jak zauważyła usterke klaksonu to jechała w dość dużej ulewie i w jakąś duża kałużę wjechala icon_rolleyes.gif

W każdym razie wiem już co sprawdzać w razie czego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli się okaże że to CIM to rozbieram go i wymieniam luty na ołowiowe

nie wiem jak jest z dostępnością cyny z ołowiem, ale w handlu jest dostępna cyna ze srebrem (np do zastosowań audiofilskich devil.gif ) i możesz w razie czego pójść w tę stronę palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem jak jest z dostępnością cyny z ołowiem, ale w handlu jest dostępna cyna ze srebrem (np do

> zastosowań audiofilskich ) i możesz w razie czego pójść w tę stronę

Dla urządzeń gdzie jest bardzo ważna precyzja działania i pomiarów jest nakaz stosowania cyny ołowiowej i nie bierze się pod uwagę względów (pseudo) ekologicznych.

Ojczulek pracuje na montażu w takim zakładzie gdzie produkują wysokiej klasy czujniki do pomiarów precyzyjnych - może uda się trochę załatwić takiego stopu jak będzie taka potrzeba wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koleżanki i koledzy co polecacie wsadzić? Iść dalej w serię klaksony czy kupić lepiej coś

> nieseryjnego? (klaksony z kompresorem i fanfar nie bierzemy pod uwagę)

Jak kolega wspomniał w pierwszym poście ale czasem przemieszczając się po naszych drogach przydało by się coś mocniejszego smile.gif

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> nie wiem na ile wiarygodny jest ten dekoder ale jeżeli wyposażenie się ogólnie zgadza to powinieneś

> mieć notatkę o opcji U07 - KLAKSON,FANFARA - to oznacza te tubowe klaksony.

> sprawdź to jeszcze bo coś mi się kołacze, że z kłopoty z klaksonami mogą oznaczać kłopoty z CIMem a

> nie samymi tubami.

dobra odgrzewamy kotleta - mam pare pytań smile.gif (mówimy o rozwiązaniach seryjnych).

Czy posiadając 1 taką wtyczkę jak poniżej mogę bez dodatkowej sztukaterii zastosować klakson fanfarę (seryjną)?

Fanfara to rozumiem dwa klaksony i czy do nich potrzeba dwie wtyczki do każdego tonu oddzielnie?

Czy muszę zastosować klakson jednotonowy jak mam 1 tą wtyczkę?

288307402-WP_20150324_003.jpg

post-25723-14352529422611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to ostanie. Chcesz mieć fanfarę, to musisz od tej wtyczki odprowadzić kabelek do drugiej trąbki.

Ok dzieki za info. A ktory przekaźnik jest od klaksonu? A może ktoś dysponuje schematem? 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://astra-3.pl/tips.php?id=18#up

> Schematem czego ?

Schematem instalacji do klaksonu / fanfar. Interesuje mnie to czy jak podłączę coś nieseryjnego to czy czegoś nie sfajczę jak klakson nie jest sterowany przez przekaźnik. Jakoś nie widzę przekaźnika do klaksonu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jak podłączę coś nieseryjnego to czy czegoś nie sfajczę

Podłączyłem dwie nieseryjne tuby wsio gra.

Tuby umieściłem na pasie nad chłodnicą aby ich woda nie zalewała.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłączyłem dwie nieseryjne tuby wsio gra.

> Tuby umieściłem na pasie nad chłodnicą aby ich woda nie zalewała.

> pzdr

no właśnie też się będę rozglądał za innym miejscem bo to seryjne to idealne na obrywanie rozbryzgami wody spod koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.