Skocz do zawartości

Wymiana świec


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymieniłem świece. Objawy przed (opisywane we wcześnijeszym wątku) to gubienie zapłonów. Czasem irytowało, gdy musiałem mocniej i szybciej wcisnąć gaz, bo się potrafił lekko zadławić.

Mechanior twierdził, że prawdopodobnie cewka (moduł zapłonowy), ale żeby najpierw wymienić świeczki (ostatnia wymiania jakieś 50 tys km temu).

Stare świece wyglądają tak:

IMAG3079_zpsxinlpx1d.jpg

Po wymianie i przygazowaniu nadal sie lekko krztusi. Wyłączyłem klimę, radio, światła i nadal się krztusi.

Czy mam już zamawiać moduł zapłonowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie wymieniłem świece. Objawy przed (opisywane we wcześnijeszym wątku) to gubienie zapłonów.

> Czasem irytowało, gdy musiałem mocniej i szybciej wcisnąć gaz, bo się potrafił lekko zadławić.

> Mechanior twierdził, że prawdopodobnie cewka (moduł zapłonowy), ale żeby najpierw wymienić świeczki

> (ostatnia wymiania jakieś 50 tys km temu).

> Stare świece wyglądają tak:

> Po wymianie i przygazowaniu nadal sie lekko krztusi. Wyłączyłem klimę, radio, światła i nadal się

> krztusi.

> Czy mam już zamawiać moduł zapłonowy?

Mój Tata miał podobne objawy, wymieniłem mu świece i przewody WN. Objawy ustąpiły i zrobił już 10 tys km

Siemion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet się nie zastanawiaj . Tylko kup Motorcrafta albo Beru (o ile dobrze pamiętam).

Motorcraft kosztuje jakieś chore pieniądze. 130e. Beru sporo tańsze, za 37 mozna wyrwać.

A co z Boschem albo Quinton Hazel? o QH słyszałem dobre opinie, zresztą tarcze i klocki mam od nich i jest ok, nic nie piszczy, dobrze hamuje. Cewki też robią dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motorcraft kosztuje jakieś chore pieniądze. 130e. Beru sporo tańsze, za 37 mozna wyrwać.

Mój błąd z tym Beru - dla FoMoCo/Motorcraft cewki prawdopodobnie robił Visteon.

Tak czy owak, za 37e myślę że warto spróbować, bo zawsze były OK.

> A co z Boschem albo Quinton Hazel? o QH słyszałem dobre opinie, zresztą tarcze i klocki mam od nich

> i jest ok, nic nie piszczy, dobrze hamuje. Cewki też robią dobre?

Nie mam pojęcia, ale wiem z doświadczenia, że kilka lat temu pompy wody do CC to chyba ciosali w garażu u Staszka grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój błąd z tym Beru - dla FoMoCo/Motorcraft cewki prawdopodobnie robił Visteon.

> Tak czy owak, za 37e myślę że warto spróbować, bo zawsze były OK.

Widzę, że cena za część ok, ale koszą na wysyłce zlosnik.gif 25e pad.gif

Ciekawe, ile ASO w Llimerick zaśpiewa zlosnik.gif

EDIT: są dwa rodzaje cewek do tego silnika - znajdzie po VINie. Ale cena zaporowa - 300e (pewnie jeszcze netto). Czyli pozostaje ebay albo mickgarage.

Swiko, gdzie Ty kupujesz części?

> Nie mam pojęcia, ale wiem z doświadczenia, że kilka lat temu pompy wody do CC to chyba ciosali w

> garażu u Staszka .

Możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że cena za część ok, ale koszą na wysyłce 25e

Załóż sobie konto na Parcel Motelu - to załatwia sprawę drogiej wysyłki z UK do IRL w większości wypadków.

> Ciekawe, ile ASO w Llimerick zaśpiewa

> EDIT: są dwa rodzaje cewek do tego silnika - znajdzie po VINie. Ale cena zaporowa - 300e (pewnie

> jeszcze netto). Czyli pozostaje ebay albo mickgarage.

Kosmos spineyes.gif.

> Swiko, gdzie Ty kupujesz części?

Ja mam Fiata, więc nie muszę nic naprawiać smile.gif. Poważnie.

Jeżeli jednak jest potrzeba kupienia czegoś to zazwyczaj Ebay i wysyłka do Parcel Motelu albo ASO jak inaczej się nie da.

> Możesz rozwinąć?

Była źle wykończona (tak jakby forma odlewnicza do posczególnych elementów była krzywa + ktoś się nie przyłożył do kontroli jakości) + szumiała jak dzika grinser006.gif. No i jej konstrukcja powodowała to, że mimo 100 prób odpowietrzenia zawsze zagotowałem płyn chłodzący grinser006.gif. Kupiłem oryginał z Fiata i problem temperatury przestał istnieć. Dokładnie taka sama akcja jak z pompą była z termostatem waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załóż sobie konto na Parcel Motelu - to załatwia sprawę drogiej wysyłki z UK do IRL w większości

> wypadków.

A co z płatnością paypalem? Na ebayu wysyłka idzie na adres z paypala, a nie na adres dowolny.

> Kosmos .

Nooo, dlatego szukam alternatywy.

> Ja mam Fiata, więc nie muszę nic naprawiać . Poważnie.

> Jeżeli jednak jest potrzeba kupienia czegoś to zazwyczaj Ebay i wysyłka do Parcel Motelu albo ASO

> jak inaczej się nie da.

Twój Fiat jest ciut młodszy od mojego Mondka. wink.gif

> Była źle wykończona (tak jakby forma odlewnicza do posczególnych elementów była krzywa + ktoś się

> nie przyłożył do kontroli jakości) + szumiała jak dzika . No i jej konstrukcja powodowała to,

> że mimo 100 prób odpowietrzenia zawsze zagotowałem płyn chłodzący . Kupiłem oryginał z Fiata i

> problem temperatury przestał istnieć. Dokładnie taka sama akcja jak z pompą była z termostatem

> .

Nieźle.

A jeszcze mi powiedzcie, czy ktoś miał do czynienia z cewkami Tesla? Lub jakimikolwiek częściami od Tesli?

Szczerze powiedziawszy najchętniej kupiłbym w sklepie, gdzie najczęściej kupuje graty, a tam mam taki wybór:

- Tesla

- Bosch

- Hella

- Quinton Hazell

- Era

- BBT (drogi sprzęt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z płatnością paypalem? Na ebayu wysyłka idzie na adres z paypala, a nie na adres dowolny.

To nie jest problem. W PayPalu mozesz sobie ustawic ten sam adres do wysylki jak w eBayu, a wtedy wszystko gra i buczy wink.gif. Nie miałem problemu z ani jedną przesyłką przez Parcel Motel (a pewnie ze 100+ do mnie juz dotarlo dzieki nim, plus drugie tyle wysłałem do UK).

> Nooo, dlatego szukam alternatywy.

> Twój Fiat jest ciut młodszy od mojego Mondka.

> Nieźle.

To co, one podobno już na crash testy mają problem żeby dotrzeć (jak Alfa grinser006.gif).

> A jeszcze mi powiedzcie, czy ktoś miał do czynienia z cewkami Tesla? Lub jakimikolwiek częściami od

> Tesli?

Nie znam frown.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.