Skocz do zawartości

Maluch Biografia - fajna pozycja znaleziona w empik.


Rekomendowane odpowiedzi

> Może już było ale znalazlem wczoraj w empik fajną pozycję, pewnie kogoś zainteresuje.

> EMPIK

> Bardzo fajne wydanie ( twarda oprawa , ilustracje )

Zakupiona hurtem z książkami moto jakiś miesiąc temu, ale czeka w swojej kolejce, pewnie gdzieś po Jelczu i Toyocie, a przed zestawem Forda ją łyknę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Nie był tak szybki jak porsche, ani tak przestronny jak ford, ani tak niezawodny jak toyota, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w Nie ma mocnych i Czterdziestolatek inżynier Karwowski.


Powiem wprost. Polacy go pokochali, bo nie mieli innego wyjścia.

Gdyby ludzie w tamtych czasach mieli inną alternatywę to nawet by nie spojrzeli na kaszlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Nie był tak szybki jak porsche, ani tak przestronny jak ford, ani tak niezawodny jak toyota, ale

> pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w Nie ma mocnych i Czterdziestolatek inżynier

> Karwowski.

> Powiem wprost. Polacy go pokochali, bo nie mieli innego wyjścia.

> Gdyby ludzie w tamtych czasach mieli inną alternatywę to nawet by nie spojrzeli na kaszlaka.

Ale nie mieli, więc po co ta gadka? Choć w Holandii też ma wielu fanów, a oni mieli raczej inną alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja go Kocham za to, że mam z nim masę wspomnień

> Dla mnie ta morda jest po prostu urocza i strasznie lubię to, że jest niewygodny, niewyposażony,

> wolny

> dlatego mam ich aż trzy

I pakowny. Jakie współczesne auto pojedzie teraz z zamrażarką na dachy? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak tu go nie kochać ?? Żadne inne auto nie ma takiego uroczego spartanizmu w środku jak ten przyrząd do jeżdżenia grinser006.gif. Mam ogromny sentyment do niego, tym uczyłem się jeździć jak miałem 12 lat, o tym że egzamin na prawo jazdy właśnie nim zdawałem to już nie wspomnę. Pewnie że na Zachodzie jest wiele innych aut (ja właśnie z NL piszę) ale dźwięk wyjącej jedynki jest nie do podrobienia... No jest uroczy po prostu serce.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No bo jak tu go nie kochać ?? Żadne inne auto nie ma takiego uroczego spartanizmu w środku jak ten

> przyrząd do jeżdżenia .

Panda I była dużo bardziej spartańska niż 126p.

Zawiasy drzwi na zewnątrz, wszystkie szyby płaskie, jedna wycieraczka, siedzenia te same co w Maluchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Nie był tak szybki jak porsche, ani tak przestronny jak ford, ani tak niezawodny jak toyota, ale

> pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w Nie ma mocnych i Czterdziestolatek inżynier

> Karwowski.

> Powiem wprost. Polacy go pokochali, bo nie mieli innego wyjścia.

> Gdyby ludzie w tamtych czasach mieli inną alternatywę to nawet by nie spojrzeli na kaszlaka.

Napisz o tym książkę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda I była dużo bardziej spartańska niż 126p.

> Zawiasy drzwi na zewnątrz, wszystkie szyby płaskie, jedna wycieraczka, siedzenia te same co w

> Maluchu.

kurde,to MB 190 tez do klasy spartanskich aut sie zalicza w takim razie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda to ma urok kartonu na telewizor

a przechodziles chociaz kolo niej?

dziwnym trafem przez wiele lat panda 1 byla ulubionym autem na zachodzie ludzi mlodych wlasnie przez swoj specyficzny urok-bo tak naprawde nic innego nie przemawaialo za nia.a oni w przeciwienstwie do ludzi z PRL-u mieli przeciez wybor hehe.gif

blizniacza marbella juz nie ma tego czegos nieuchwytnego no.gif

juz nie juz mowie o wersji 4x4 bo to juz jest przepasc i nie fair porownanie[nie powinno sie kopac lezacego].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że znam Pandę - z racji tego choćby że mój znajomy Włoch w Niemcowni miał takie cudo - nazywał je BabyHummer - maluch jednak o wiele bardziej do mnie przemawia. Szczerze mówiąc do Stefano też, bo poszukuje fajnego ogzemplarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że znam Pandę - z racji tego choćby że mój znajomy Włoch w Niemcowni miał takie cudo -

> nazywał je BabyHummer - maluch jednak o wiele bardziej do mnie przemawia. Szczerze mówiąc do

> Stefano też, bo poszukuje fajnego ogzemplarza

Jednak jakbyś wtedy dał wybór maluch czy panda, to przeciętny Kowalski wybrał by pandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierd....icie Hipolicie - był Duży Fiat, była Skarpeciana, była Warszawa, i ciort wie jakie jeszcze insze wynalazki Wielkiego Brata. A o Zachodnim Bracie też bym zapomniał - Warczyburg i Ford Karton. Maluch jest jeden jedyny w swoim rodzaju i nic tego nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierd....icie Hipolicie - był Duży Fiat, była Skarpeciana, była Warszawa, i ciort wie jakie jeszcze

> insze wynalazki Wielkiego Brata. A o Zachodnim Bracie też bym zapomniał - Warczyburg i Ford

> Karton. Maluch jest jeden jedyny w swoim rodzaju i nic tego nie zmieni

a zauwazyles ze DF kosztowal 70 pensji facepalm%5B1%5D.gif

naprawde szkoda ze nie wdrozono pandy do produkcji,bo to byla jednak przepasc w stosunku do malucha ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - panda była następcą 126p. To ty z tym Fiatem pojechałeś - kaszlak kosztował mniej więcej 3 miesięczne pensje - także też taki tani nie był. Dla mnie to jeden z tych dwóch aut PRL które miały duszę - drugi to Poldożer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może już było ale znalazlem wczoraj w empik fajną pozycję, pewnie kogoś zainteresuje.

> EMPIK

> Bardzo fajne wydanie ( twarda oprawa , ilustracje )

No i aniołek ( dzieciątko lub też jak gdzieniegdzie gwiazdor ) przyniósł mi Biografie Maluszka z małym dodatkiem, a mianowicie 4 szt zapachów do samochodu w kształcie 126P w gustownym pudełeczku::)

P.s. Sa, zapach również bardzo przyjemny smile.gif

1fd71de0945f23dem.jpg

6c19297e2d513c4dm.jpg

c23371fcbee6af5bm.jpg

5d389b5bd50f2bd0m.jpg

8423e36101db0267m.jpg

0ebba89ee2f10cacm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.