Skocz do zawartości

[AH] zamykanie drzwi po ruszeniu


joozek

Rekomendowane odpowiedzi

> Drzwi sie otwierają normalnie. Tzn po otwarciu przodu wszystkie zamki sie odblokowywuja, natomiast

> po otwarciu tylu (jak pasażer wychodzi tylem) zamki sie nie odblokowuja, nadal są zamknięte,

> czyli tylu w ogóle nie zamyka - nie wiadomo czemu

Pytanie fundamentalne - jaki jest stan wiązek kablowych drzwi tylnych w przelotkach do tych drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to raczej nie kable skoro z pilota normalnie

> sie drzwi zamykaja

a czy jak zamkniesz drzwi pilotem i pociągniesz za klamkę tylnych drzwi to przypadkiem nie otwierają się ?

bo przy ułamanych kablach zazwyczaj centralny zamyka tylne drzwi ale jak pociągniesz za klamkę to je odblokowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy jak zamkniesz drzwi pilotem i pociągniesz za klamkę tylnych drzwi to przypadkiem nie

> otwierają się ?

> bo przy ułamanych kablach zazwyczaj centralny zamyka tylne drzwi ale jak pociągniesz za klamkę to

> je odblokowuje

Nie właśnie, po zamknięciu z pilota drzwi sie zamykają. Zauważyłem tez ze po otwarciu nie wlacza sie wewnętrzne oświetlenie dopiero jak przod otworze to się zaswieca oświetlenie w środku.

A tama jest chyba cos jak krancowka w zamku, to może dawać w dupe cos czy nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie właśnie, po zamknięciu z pilota drzwi sie zamykają.

zamykać to się beda zamykać ale czy pociagniecie za klamkę nie powoduje "odblokowania" zamka

>Zauważyłem tez ze po otwarciu nie wlacza

> sie wewnętrzne oświetlenie

przesuń lepiej tą osłonę gumową i popatrz na te przewody idące do drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dziala tylko gdy masz REC a jak pamietam u Ciebie go brak.

ja też planuję włączyć automatyczne ryglowanie drzwi gdyż jak mulher.gif jeździ sama to kładzie torebkę na fotel pasażera a raczej bym wolał uniknąć żeby ktoś jej na światłach otworzył drzwi i gwizdnął torebkę.

Czy REC to jest ta skrzynka w bagażniku po lewej stronie?

PS. Czy jak się zamyka drzwi z kluczyka to czy to normalne że zamykają się tylko drzwi te w których przekręcam kluczyk a reszta zostaje otwarta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakladamy ze sie nie polamaly jeszcze, bo po zamknięciu drzwi z kluczyka drzwi są zamknięte - zamek trzyma i drzwi sie nie otwierają. Problem jest tylko przy ręcznym zamknieciu lub po tym ruszeniu ze nie rygluje tylu. I rak jak wspomniałem, po otwarciu samego tylu nie wzbudza sie oświetlenie wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mamy Cię rozgrzebalem za kierowca wiazke i wylazl....

> http://images.tinypic.pl/i/00603/qyxqkfsxq1xl.jpg

jak widać objawy mogą być różne,

ja u siebie to już naprawiałem ale jeżeli jeszcze raz mi się zaczną problemy to kupię przelotki od F-ki, założę przewody specjalne do częstego zginania i zalutuję na stałe bez złącza - będzie działać na wieki old.gif (aż nie trzeba będzie zdjąć drzwi shhh.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.