Skocz do zawartości

pytanie swap 1.1 spi - 1.2mpi


SportingEPA

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przekładam silnik z 1.1 spi na 1.2 mpi 75 i mam 2 pytania

w 1.1 mam taki czujnik przy filtrze oleju

9e7048420dc8d8c1med.jpg

a w nowym silniku 1.2 taki

bc9620d78d6007b7med.jpg

i teraz pytanie czy zostawić ten co jest w 1.2 czy przełożyć tego z 1.1 do 1.2 czy nie ma różnicy ?

2 pytanie, nowy sinik 1.2 jest z założonym rozrządem wieć moge przykręcać koło pasowe i skręcić skrzynie czy wcześniej muszę coś ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli przekładam silnik z 1.1 spi na 1.2 mpi 75 i mam 2 pytania

> w 1.1 mam taki czujnik przy filtrze oleju

> a w nowym silniku 1.2 taki

> i teraz pytanie czy zostawić ten co jest w 1.2 czy przełożyć tego z 1.1 do 1.2 czy nie ma różnicy ?

> 2 pytanie, nowy sinik 1.2 jest z założonym rozrządem wieć moge przykręcać koło pasowe i skręcić

> skrzynie czy wcześniej muszę coś ustawić ?

Przy 1,1spi montowali czujnik na redukcji kątowej aby nie był za blisko silnika wentylatora chłodnicy, jak chcesz możesz przekładać albo zostawić tak jak ten 1,2 ale tak jak pisałem może wadzić o ile masz seryjny wentylator chłodnicy.

Silnik możesz spokojnie skręcać ze skrzynią i zakładać koło pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak przełożył tą przejściówkę z 1.1 tak żeby czujnik był pod kątem. U siebie zostawiłem tak jak jest w 1.2 i wtyczka praktycznie styka się z obudową wentylatora. Jeśli kiedyś pukniesz gdzieś przodem i lekko cofnie się chłodnica to od razu zapewne czujnik się połamie, a chyba lepiej tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam ori. wentylator więc zobacze jak to będzie pasować.

> dzięki za szybką odpowiedź

Mam oryginalny wentylator i oryginalny czujnik ciśninia oleju z 1.2 - nic się nie dzieje, jak będę miał możliwość zrobię zdjęcie jaka jest odległość między czujnikiem a wentylatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie zakładania sprzegła. wycentrowałem na oko czy jeżeli będzie źle wycentrowane to

> nie założe skrzyni ? czy da się złożyć skrzynie z żle wycentrowanym sprzegłem ? ewnetualnie

> jak i czym wycentroać ? nie posiadam sprzetu do tego

Jesli zle wycetrujesz nie zalozysz skrzyni bo nie bedzie w osi z walkiem sprzeglowym. grinser006.gif

Wycentrowac mozesz uzywajac prostych narzedzi garazowych a jakich to juz zalezy co masz pod reka i twojej wyobrazni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzegło wycentrowałem na oko i udało się włożyć skrzynie, mam nadzieje, że jest wszystko ok bo nie ma jak zobaczyć czy ten wałek rzeczywście siedzi tam gdzie powinien.

udało się powieśić silnik

b67b889a3661009emed.jpg

kolejne pytanie mam dot. filtra węglowego, kiedyś czytałem, że można to wywalić ? idą od niego dwa niebieskie przewody, jeden szedł do przepustnicy przy 1.1 spi a drugi gdzieś pod auto, czy można to wszystko usunąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1.1 SPI wywaliłem pochłaniacz par paliwa, rurkę stalową zaślepiłem, a w dolocie zrobiłem "U rurke" i podłączyłem ten kanał do tego który szedł do odmy i pracuje bez zarzutów, ciśnienia w baku też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak filtr par paliwa zostawiam.

mam pytanie czy chce dobrze podłączyć przewody do ssącego.

1.dolny wąż wychodzi z nagrzewnicy i od niego odchodzi mały wężyk nr.1 wtykam go do bolca od przepustnicy nr.1 ?

7a9a4b08f19f443dmed.jpg

2. duzy dolny wąż nr.2 od nagrzewnicy ten sam co na rys.1 wtykam do bolca w ssącym obok niebieskiego czujnika ? jeżeli tak to muszę go przedłużyć bo jest za krótki, w 1.1 był bliżej wkłdany w ssącym.

db9fea85a92130femed.jpg

3. Przewód nr.3 nie wiem do czego służy ? podłaczyć go tak jak pokazałem ?

0a87c36c81e29fe2med.jpg

4. Wąż od serwa nr.4 do tego bolca z tył w ssacym nr.4 ?

fbb89bf16d54ba12med.jpg

Jeżeli coś źle chce zobić to naprowadźcie mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak filtr par paliwa zostawiam.

> mam pytanie czy chce dobrze podłączyć przewody do ssącego.

> 1.dolny wąż wychodzi z nagrzewnicy i od niego odchodzi mały wężyk nr.1 wtykam go do bolca od

> przepustnicy nr.1 ?

Mozesz tak zrobic, ale ja osobiscie byl ominal podgrzewanie przepustnicy i puscil wezyk bezposrednio do zbiorniczka wyrownawczego

> 2. duzy dolny wąż nr.2 od nagrzewnicy ten sam co na rys.1 wtykam do bolca w ssącym obok

> niebieskiego czujnika ? jeżeli tak to muszę go przedłużyć bo jest za krótki, w 1.1 był bliżej

> wkłdany w ssącym.

W SPI wyjsie wody z ssacego jest pod innym katem i pasuje. Przy 1.2 trzeba przedluzyc

> 3. Przewód nr.3 nie wiem do czego służy ? podłaczyć go tak jak pokazałem ?

Jest to podcisnienie do mapsensora. Montujesz tak jak pokazales

> 4. Wąż od serwa nr.4 do tego bolca z tył w ssacym nr.4 ?

> Jeżeli coś źle chce zobić to naprowadźcie mnie

Dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Po długiej przerwie dzisiaj odpaliłem silnik, narazie jeszcze wydechu nie ma ale chodzi.

> Nie działa mi wskazówka od paliwa ? co mogłem spitolić ? dodam, że wymieniałem pompe paliwa na 3

> bary

wlozyles dobrze kosz pompy paliwa ?? Moze plywak popsules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm... włożyłem tak samo jak wyciągałem. Może coś źle złożyłem, będzie trzeba znów rozebraća nie

> lubie w tym baku grzebać

Może Ci się pływak po prostu zawiesił?

Ewentualnie kostka Ci na pływaku nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz jestem na etapie wydechu.

> A więc tak kolekotr z 1.2, rura kolektorowa z 1.2 palio, i dalej chce daćśrodkowy i końcowy z CCS.

> jak na foto

> pytanie czy może tak być i czy będzie cicho jak w serii ?

ja tak mialem w 1.4 i bylo prawie jak w serii. Prawie bo brak kata, ale bylo idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Mam pytanie odnośnie dolotu.

Nie zakładałem stożka tylko pociągnąłem rure dolotową do zderzaka i jak widać na zdjęciu na czerwono wstawiłem filtr K&N ( wyciąłem takie kółko) bo miałem na zbyciu taki filtr.

Czy może tak wyglądać dolot ?

URL=http://www.fotosik.pl]71c7f865e145df38med.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.