Skocz do zawartości

wymiana sworznia wahacza....


Lesiu_Zett

Rekomendowane odpowiedzi

> kwestia czy ktoś go wcześniej wyjmował oraz czy wahacz oryginalny może być różnie mocowany....

> btw, mnie się nie chciało nigdy bawić i zmieniałem cały wahacz

wahacz oryginaln, nie ruszany nigdy.

Ekonomicznie, sworzeń około 15-18pln, komplet tukejek kolejne 15-18pln (ceny z allegro.

Najtańszy wahacz fast 65+pln. Regenracja 50% taniej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są 2 rodzaje do kupienia. Zabezpieczany od góry pierścieniem albo nakrętką.

> Poklikaj po allegro - zobaczysz. Nakrętka łatwiejsza w aplikacji i pewniejsza.

Spoko,rozumiem. Popatrze jak bede w domu, teraz na telefonie nie chcemi sie szukac.

Wahacze mam zdemontowane tak, ze nie przeiduje jakis wiekszych komplikacji.

Przy okazji tuleje polibusze, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem problem z dostaniem tych z nakrętką w sklepie gdzie zawsze biorę części, więc wziąłem ten z pierścieniem, wcisnąłem sworzeń i dla pewności w 3 punktach od dołu zapunktowałem migomatem, ale delikatnie, żeby nie nagrzać sworznia za mocno. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwietniu zmieniałem i też na ten z pierścieniem, bo innych akurat w sklepie nie było i skończyło się na wymianie całego wahacza w zeszłym tygodniu, bo się gniazdo w starym wahaczu (jeszcze) oryginalnym wyrobiło i sworzeń się swobodnie obracał i latał we wszystkie strony tongue.gif a, i miałem jeszcze do kwietnia tą małą śrubkę zlosnik.gif a następnym razem będę szukał stworzenia z nakrętką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki

O, wypas. Jeszcze co z gumami czy "seryjne zamienniki" dają rade i bede wdomu. Z tego co sie orinlentuje gumy sa twkie same jak w cc/sc grinser006.gif mialem sc/cc kilka lati nigdy zadna guma w wahaczu mi nie padła. W uno tez są wyttzymałe czy padają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, wypas. Jeszcze co z gumami czy "seryjne zamienniki" dają rade i bede wdomu. Z tego co sie

> orinlentuje gumy sa twkie same jak w cc/sc mialem sc/cc kilka lati nigdy zadna guma w wahaczu

> mi nie padła. W uno tez są wyttzymałe czy padają?

Przednie gumy wymieniłem po jakichś 150kkm, i to bardziej tak profilaktycznie.

Tylne zdecydowanie tyle u mnie nie wytrzymały, zmieniałem już ze 2-3 razy w przeciągu 227kkm od nowości, ale koszt ich jest śmieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko,rozumiem. Popatrze jak bede w domu, teraz na telefonie nie chcemi sie szukac.

> Wahacze mam zdemontowane tak, ze nie przeiduje jakis wiekszych komplikacji.

> Przy okazji tuleje polibusze, warto?

Ja założyłem żółte od OLO ale czy ja wiem... jeden się wybił mimo, że dorobiłem kalamitki i było często smarowane. Skrzpią, łomot przy wyrwach w drodze przenosi się na budę.... chyba nie warto do codziennej jazdy - na tor to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten sworzeń, przedni wahacz to rozumiem, że wymienny jest? "młotkiem" dam radę czy prasa potrzebna?

> Ma ktoś doświadczenie w temacie?

ładnych parę lat temu popełniłem taki manual

teraz już to robię bez wyciągania wahacza - nie tylko w unach ale we wszelkich autach gdzie sworznie wprasowane.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś ma jeszcze taką małą śrubkę 6mm przy tylnym mocowania wahacza to 4

to sobie wymieniłem sick.gif

okazało się sworznie Delphi są za małe i wchodzą luźno w wahacz sick.gif

jutro zamówię jakieś inne może przyjdą odpowiednie

chyba że to wina wahacza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.