Skocz do zawartości

cento 1.4 16v po swapie nie odpala


krret

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

Mam problem z moim cento wlasnie zrobilem swapa na 1.4 16v z stilo i silnik nie chce odpalic.

Osprzęt to kol. ssacy P1, przepustnica 1.6 komp 1.2 16 p1, wtryski i listwa zostala z 1.4 i zostal zamontowany uniwersalny regulator cisnienia paliwa.

Iskra jest paliwo też podawane i nadal nie chce odpalić. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale silnik jest jescze nie zalany płynem chłodniczym.

Macie pojęcie co może być nie tak i jakie powinno byc ustawione ciśnienie na listwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiles rozrzad przed swapem? Jestes pewien ze jestok? Zamien zasilanie cewek i sprawdz czy zagada

Rozrzad robiony tydzien temu w warsztacie wiec powinien byc ok cewki podmienilem i nic. Jeszcze dla pewnosci psiknąłem jeszcze plaka do przepustnicy i odpalil na 2-3 sekundy frown.gif

Jeszcze czujnik polozenia walu jest z 1.2 8v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a paliwem to tam wystarczająco leje?

> Co steruje silnikiem?

Tak sadze cisnienie na listwie ustawialem od 0.5 bara do prawie 4.5 i nie bylo różnicy a sterowanie to iaw 18fd.3z z p1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć Wszystkim

> Mam problem z moim cento wlasnie zrobilem swapa na 1.4 16v z stilo i silnik nie chce odpalic.

> Osprzęt to kol. ssacy P1, przepustnica 1.6 komp 1.2 16 p1, wtryski i listwa zostala z 1.4 i zostal

> zamontowany uniwersalny regulator cisnienia paliwa.

> Iskra jest paliwo też podawane i nadal nie chce odpalić. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale

> silnik jest jescze nie zalany płynem chłodniczym.

> Macie pojęcie co może być nie tak i jakie powinno byc ustawione ciśnienie na listwie?

Może śmieszne ale opiszę:

- miałem identyczną usterkę w swoim GP, auto kręciło i nic, na plaku palił i chodzi parę sekund. Auto było uderzone i po naprawie właśnie taka usterka się pojawiła. Auto gdy stało uszkodzone było transportowane na widlaku, kierownik widlaka podnosił auto za zbiornik czym uszkodził pompę paliwa, pompa paliwa podawała ale nie w takiej dawce i tyle ok.gif

Po drugie to stawiam na rozrząd grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdze rozrząd. Mam nadzieje, ze to jego wina. frown.gif

Edit:

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniala bo przy swapie z 8v na 16v trzeba przerobic jedna polaczyc dwie wtyczki w jedna i czy jezeli przedłużyłem te kable to czy też to może miec jakis wpływ. Bo jeżeli rozrzad byłby przestawiony o 180 st to po przepieciu cewek na odwrót powinien odpalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad ustawiony ponownie poprawnie i nadal nie chce odpalic na kompie do 16v ale coś mnie natchnelo i podpiąłem 8v i chycil na dwa gary. Zepne jeszcze wtryski i zobaczę. Czy może to być jeszcze wina przekaznika podwójnego czy jest inny do 8v i inny do 16v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno przy swapie zrobiles 2 wtyczki do wtryskow z ori zasilania i dolozyles jeden przewod do 2

> kolejnych z kompa?

Tak. Ale cos sie jeszcze wczzoraj stalo bo marchewa wcale nie gasnie ani na kompie 16v ani na 8v kupilem jeszcze czujnik polozenia walu to jak będę w domu to jeszcze go sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jeszcze jakis pomysł co moze byc nie tak bo rozrząd ustawiony cisnienie paliwa odpowiednie zapłon dobrze a mimowszystko nie odpala. Jak podpiolem pod komputer to tylko błąd przepustnicy i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO??

Albo to (ale diagnoza by marudziła, a sprawdzał), albo zobacz jeszcze czy nie zamieniłeś wtyczek od IAT/MAPa i krokowego. Był taki jeden na FiatForum co tak przez 3 miesiące fury nie mógł odpalić zlosnik.gif Z tym, że tutaj byłyby prawdopodobnie dodatkowe błędy w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.