Jump to content

Negatyw przód

Recommended Posts

Sporo samochodów ma fabrycznie regulację kąta pochylenia fasolką, a w starych golfach czy polo nie ma nawet fasolki. Są duże otwory i jak poluzujesz śruby koło lata we wszystkie strony. Były tematy o regulacji kąta pochylenia już kiedyś. poszukaj

> Witam! Mam taki temat.

> Czy robienie negatywu robiąc fasolkę na mocowaniu mcphersona (przy zwrotnicy) jest bezpieczne ?

> Czy ew można tak zrobić, a potem zaspawać dziurkę ?

Ja zrobiłem fasolki, pod śruby podkładki obustronnie, ustawiłem negatyw taki jak chciałem, delikatnie przejechałem z geometrii na garaż i podkładki przyłapałem do amortyzatorów. Nic się z tym nie dzieje, jeździć obserwować... zlosnik.gif

> Ja zrobiłem fasolki, pod śruby podkładki obustronnie, ustawiłem negatyw taki jak chciałem,

> delikatnie przejechałem z geometrii na garaż i podkładki przyłapałem do amortyzatorów. Nic się

> z tym nie dzieje, jeździć obserwować...

Przylapales czyli przyspawales? W jaki sposob, w paru punktach? A jak bedziesz chcial cos przestawic?

> Emil to cały amortyzator ze zwrotnica sie pochyla przy camber plats, kat miedzy amortyzatorem a

> kołem sie nie zmienia

Tu nie chodzi o kat miedzy kolem a amorem Jak zmienisz kat calego mc phersona to przy normalnej sprezynie bedzie ci tsrla o blache kielicha.

> Tu nie chodzi o kat miedzy kolem a amorem Jak zmienisz kat calego mc phersona to przy normalnej

> sprezynie bedzie ci tsrla o blache kielicha.

Czyli takie camber plates nie mają racji bytu bez gwintu z wąską sprężyną?

http://allegro.pl/regulatory-camber-plates-do-fiat-cinquecento-i4881360780.html?source=mlt

Chyba jednak jakiś zakres regulacji jest możliwy na zwykłej sprężynie bez tarcia o kielichy, bo na aukcji raczej by o tym wspomnieli. Przymierzałem się do zakupu z tej aukcji, ale teraz mam wątpliwości, może ktoś je rozwieje?

> Czyli takie camber plates nie mają racji bytu bez gwintu z wąską sprężyną?

> http://allegro.pl/regulatory-camber-plates-do-fiat-cinquecento-i4881360780.html?source=mlt

> Chyba jednak jakiś zakres regulacji jest możliwy na zwykłej sprężynie bez tarcia o kielichy, bo na

> aukcji raczej by o tym wspomnieli. Przymierzałem się do zakupu z tej aukcji, ale teraz mam

> wątpliwości, może ktoś je rozwieje?

chyba wszyscy Ci co kupili z tej aukcji jeszcze nie założyli tego na auto (np. ja grinser006.gif )

Chwalić się tu, ale już! wpysk.gif

> chyba wszyscy Ci co kupili z tej aukcji jeszcze nie założyli tego na auto (np. ja )

> Chwalić się tu, ale już!

O fajnie, to ja poczekam, aż zamontujecie i podzielicie się wrażeniami zlosnik.gif

Ja też. właśnie czekam na jakieś fotki z tymi camberami,

Bo będe miał problem ze spasami w moim cento crazy.gif

Schowa mi się to jakoś? Gdybym kupił te Cambery ? Czy musze dużo rzeźbić ?

355dc04f5c1ce065gen.jpg

Tył leży znakomicie

KLIK fotka

a przód stoi prosto i będzie lipa straszna :/

> Nie, tamten

> pewnie nie ma założone a krzyczy najglosniej

> OT: co będziesz rozbieralem? Jak by ci rąk brakło to pisz

w zasadzie to cały przód łącznie z deską zlosnik.gif

Dobrze wiedzieć, że mam chętnego do pomocy! ok.gif

> Emil to cały amortyzator ze zwrotnica sie pochyla przy camber plats, kat miedzy amortyzatorem a

> kołem sie nie zmienia

Nie rozumiem czego nie zrozumiałeś. Wiem jak to działa... Nie miejsca przy szerokiej sprezynie, buda nie pozwala. Patrz posty wyżej.