Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu z modami


czoper

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty DPF.

Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie wypala wink.gif Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

czoper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

przeciwnie.

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

jak chcesz szybko sprzedać - przemilcz. jak mniej szybko, to napisz o hamulcach, bo to pewnie zauważą ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie sporą zaletą

jestesmy na forum moto. tutaj statystyka będzie kłamać smile.gif

a prawda jest taka, że ludzie (a zwłaszcza przy dieslu) unikają "tuningu" mechanicznego (hamulce? "potem klocki drogie i nie wiadomo od jakiego modelu"), elektronicznego ("silnik i turbinę zużywa") czy inne kosmetyczne malowania/dokładki ("walony i naprawiony po taniości, czy zabudowy audio ("Panie a po co mi to"). jesli nie obniza to ceny, to na pewno nie podnosi smile.gif

oczywiscie, każda potwora znajdzie swojego amatora, ale Jay pewnie potwierdzi, że ma być bajka o serii i niskim przebiegu sprzedana smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

> czoper

Przyznać się co było zmieniane, bo w razie jak się coś posypie ktoś może Cię później oskarżyć o wady ukryte. Jak dla mnie to takie zmiany są na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

> czoper

Sprzedawałem samochód z modami i przywrócony do serii.

Zdecydowanie łatwiej jest sprzedać pojazd kompletnie seryjny a elementy nieseryjne pogonić osobno.

na plus dodatkowo - odzyskacz część włożoną w mody.

Na samochód po modach musisz trafić amatora, napaleńca

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedawałem samochód z modami i przywrócony do serii.

> Zdecydowanie łatwiej jest sprzedać pojazd kompletnie seryjny a elementy nieseryjne pogonić osobno.

> na plus dodatkowo - odzyskacz część włożoną w mody.

> Na samochód po modach musisz trafić amatora, napaleńca

> pozdrawiam

Soft można wgrać fabryczny, no ale jakoś wspawywania DPF'u nie widzę jako jedna z czynności przed sprzedażą auta w PL ... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

> czoper

dla mnie byłaby to raczej zaleta - zwłaszcza zrobione hamulce smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Soft można wgrać fabryczny, no ale jakoś wspawywania DPF'u nie widzę jako jedna z czynności przed

> sprzedażą auta w PL ...

a gdzie napisałem,że tyczy się to wszystkiego co zrobił ?

Wiadomo,że zrobić to co się da odwrócić niedużym nakładem pracy i funduszy

w postaci PLN czy jak kto woli peruwiańskiego Pesos 270751858-jezyk.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla mnie byłaby to raczej zaleta - zwłaszcza zrobione hamulce

dla większości kącikowców będzie to zaletę - niestety takich jak My

w stosunku do większości do kupujących może będzie 5- 10 %

Polecam wystawić w dwóch różnych konfiguracjach

jedna zbliżona seria

druga w pełnej opcji tjunu smile.gif

i dodatkowo wyszczególnione bez czego może być taniej smile.gif

np. bez standardowych hamulców.

Dla nas in plus wszystkie mody ale dla przeciętnego kowalskiego to zupełnie inna bajka

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

> czoper

Będzie to zaleta dla kogoś kto kupując auto nie pozostawia go seryjnym. W większości takie auta przechdzą z rąk do rąk w grupie fanów marki znających ayto np. z jakiegoś forum.

Znajomy sprzedawał auto z programem, zmienionym wydechem, dołożonym LPG, modami wnętrza (lift polift), extra felgami z nowymi oponami. Przez miesiąc jeden z potencjalnych kupujących wydzwaniał, a ile bez tego, a wyjmij to a dołoż tamto.

W końcu przyjechał drugi, pogdał, zobaczył co i jak zrobione, przejechal się i zapłacił cenę za ten rocznik i model x2.

Znajomy zadowolony, bo auto trafiło w dobre ręcę, nowy właściciel mega zadowolony.

A maruda się obraził wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli jest mi auto znane, to jest to +.

Natomiast od obcego, to duży minus no.gif

Osobiście, wolę sam "modyfikować" serię, niż kupić po modyfikacji ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli przyjedzie po auto zwykły użytkownik to stwierdzi że jakiś ulep, ale ktoś to ogarnia co dają większe hamulce czy brak DPFu to raczej będzie duży plus. Niem musi bawić się w wypalanie, a dobre hamulce to podstawa i pewnie będzie sporo sytuacji po których stwierdzi że dobrze mieć lepsze hamulce tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie każdy pałuje auto po chipie

Ale ludzie jak kupują i pada hasło "chip" to każdy już ma w głowie pałowanie auta do odcinki hehe.gif Jak tata sprzedawał O1 tdi po wirusie to właśnie tak ludzie reagowali. Przyjechał znajomy, obejrzał wykres, przejechał się i wziął bez gadania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ludzie jak kupują i pada hasło "chip" to każdy już ma w głowie pałowanie auta do odcinki Jak

> tata sprzedawał O1 tdi po wirusie to właśnie tak ludzie reagowali. Przyjechał znajomy,

> obejrzał wykres, przejechał się i wziął bez gadania

Dieslem do odcinki, hmm ktoś chyba lubi dziwne dźwięki 270751858-jezyk.gif no chyba że R5 serduszka.gif Chociaż ja ani raz do odcinki nie kręciłem skromny.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz to w ogłoszeniu to 99% kupujących od razu odpuści. Wiec lepiej nie pisać.

Jak powiesz dopiero na żywo to będą się wkurzać że na marne jechali.

Najlepiej mówić przez telefon, ale trzeba się spodziewać że bardzo to będzie zniechecac i będą chcieli obniżenia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a prawda jest taka, że ludzie (a zwłaszcza przy dieslu) unikają "tuningu" mechanicznego (hamulce?

> "potem klocki drogie i nie wiadomo od jakiego modelu"), elektronicznego ("silnik i turbinę

> zużywa") czy inne kosmetyczne malowania/dokładki ("walony i naprawiony po taniości, czy

> zabudowy audio ("Panie a po co mi to"). jesli nie obniza to ceny, to na pewno nie podnosi

> oczywiscie, każda potwora znajdzie swojego amatora, ale Jay pewnie potwierdzi, że ma być bajka o

> serii i niskim przebiegu sprzedana

Dokladnie, każdy tuning = wada i powód do obniżenia ceny, a mechaniczny to już w ogole tragedia i większość ludzi zniechęci, może jakiś mechanik wezmie ale tez będzie chciał sporej obniżki ceny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyznać się co było zmieniane, bo w razie jak się coś posypie ktoś może Cię później oskarżyć o

> wady ukryte. Jak dla mnie to takie zmiany są na minus.

hehe.gif proszę nie pisz takich rzeczy, to nie hp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, jeśli przyjedzie po auto zwykły użytkownik to stwierdzi że jakiś ulep, ale ktoś to ogarnia co

> dają większe hamulce czy brak DPFu to raczej będzie duży plus. Niem musi bawić się w

> wypalanie, a dobre hamulce to podstawa i pewnie będzie sporo sytuacji po których stwierdzi że

> dobrze mieć lepsze hamulce

Po pierwsze 99% kupujących to ludzie nie majacy pojęcia o autach.

1% to mechanicy wink.gif

Każdy z nich pomyśli: "o kurde zmienil hamulce? no to mi kłopotu narobil bo bym ładował najtańsze klocki , a teraz będę musial szukac droższych" oraz "o kurde , usunal DPF? no super ze usunal , bo slyszalem ze warto usunąć, ale ciekawe kto mu to robil? pewnie po taniości jakiś mietek a fakturę mi tu podsuwa ze niby dobry warsztat, eee nie ryzykuje , nie chce tego auta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze 99% kupujących to ludzie nie majacy pojęcia o autach.

Dlatego kupują u Mirka hehe.gif

> 1% to mechanicy

> Każdy z nich pomyśli: "o kurde zmienil hamulce? no to mi kłopotu narobil bo bym ładował najtańsze

> klocki , a teraz będę musial szukac droższych" oraz "o kurde , usunal DPF? no super ze usunal

> , bo slyszalem ze warto usunąć, ale ciekawe kto mu to robil? pewnie po taniości jakiś mietek a

> fakturę mi tu podsuwa ze niby dobry warsztat, eee nie ryzykuje , nie chce tego auta".

Byle jak to by właśnie mirek usunął DPFa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dieslem do odcinki, hmm ktoś chyba lubi dziwne dźwięki no chyba że R5 Chociaż ja ani raz do

> odcinki nie kręciłem

Ja też nie, ale ludziska właśnie w taki sposób kupują auta. Kolega jak szukał Focusa 2 St to też omijał dłubane (choć kilka była całkiem fajnych i z fakturami na mody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

> czoper

Coś Ci powiem, jak ja bym takie auto sprzedawał.

Sprzedawałbym jako auto po programie, zapewne masz wykres z hamowni, z logo Rogala, każdy, kto odrobinę "kuma czaczę" wie co Witek potrafi. Załączyłbym wykres, lub dał informację że na prośbę mogę dosłać, podkreśliłbym, że modyfikacje zrobione są w sposób profesjonalny. Ofertę "obetniesz" o tych dziadków, co się nie znają, ale zwiększysz wiarygodność wśród tych młodszych, których jest więcej, a przecież chodzi o tego 1 który go kupi. Ofertę wrzuciłbym również na forum fiata, żeby siedzący w temacie ją widzieli. Każdy z potencjalnych kupujących do których skierujesz ofertę będzie miał jasny obraz, że lepiej mieć więcej koni jak mniej. Jak skierujesz takie ogłoszenie i do starych i do młodych, to będziesz jednym z wielu co sprzedają swojego fiata w dieslu. IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego kupują u Mirka

Tak ok.gif

> Byle jak to by właśnie mirek usunął DPFa

Owszem (tak samo jak wycial katalizator, u mnie wszyscy wycinają przed sprzedażą), ale o tym nie mowi. A jak kolega chce uczciwie poinformować o usuniętym DPFie, to na pewno to bardzo zniechęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak kolega chce uczciwie poinformować o usuniętym DPFie, to na pewno to bardzo

> zniechęci.

Bo?Uzasadnij odpowiedź, bo w dieslu każdy pyta, czy ma DPFa (niektórzy pytają o PDFa) i nie uważam tego za minus, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo?Uzasadnij odpowiedź, bo w dieslu każdy pyta, czy ma DPFa (niektórzy pytają o PDFa) i nie uważam

> tego za minus, wręcz przeciwnie.

Jak pisałem wyżej - bo nikt nie wie kto usuwal tego DPFa. Ja wiem ze każdy kupujący popiera usuniecie (ja osobiście tez) i każdy pewnie usunie po zakupie, ale chodzi o to ze jak sam pojedzie na "usuwanie" to wie do kogo jedzie.

A tu już ma cos dłubane, usuwane, nie wiadomo kto robił, nie wiadomo jak robił, jakas lipa zapewne, "wiec obniż pan cene, to wezmę, bo biorę trochę w ciemno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pisałem wyżej - bo nikt nie wie kto usuwal tego DPFa. Ja wiem ze każdy kupujący popiera

> usuniecie (ja osobiście tez) i każdy pewnie usunie po zakupie, ale chodzi o to ze jak sam

> pojedzie na "usuwanie" to wie do kogo jedzie.

> A tu już ma cos dłubane, usuwane, nie wiadomo kto robił, nie wiadomo jak robił, jakas lipa zapewne,

> "wiec obniż pan cene, to wezmę, bo biorę trochę w ciemno".

Odp również do Robi1968-właśnie tutaj jest to plusem bo wiadomo kto robił, robił Rogal, który na silnikach diesla zjadł zęby, nie jest to kazek w szopie i nie jest to lipa, bo jest na to dokumentacja kierując ogłoszenie do tych troszkę młodszych i rozgarniętych bardziej niż średnio inteligentna małpa z przeciwstawnym kciukiem robi się z tego plus i to spory. Więcej mocy, brak problemów z zapychającym się dpfem.

I piszę to ja, gość, który nie jest zwolennikiem poprawiania fabryki w temacie dpfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

> czoper

1. skąd ten VAN w opisie auta?

2. jak program jest zrobiony na 230KM/450Nm to już dość sporo, więc pewnie bardziej świadomi zainteresowani spytają: sprzęgło, dwumas były zmieniane? zlosnik.gif

Jeżeli cena będzie odpowiednia i zainteresowany będzie gotowy na wydanie takiej kwoty, a dodatkowo będzie miał zapas kasy na w razie W to pewnie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odp również do Robi1968-właśnie tutaj jest to plusem bo wiadomo kto robił, robił Rogal, który na

> silnikach diesla zjadł zęby, nie jest to kazek w szopie i nie jest to lipa, bo jest na to

> dokumentacja kierując ogłoszenie do tych troszkę młodszych i rozgarniętych bardziej niż

> średnio inteligentna małpa z przeciwstawnym kciukiem robi się z tego plus i to spory. Więcej

> mocy, brak problemów z zapychającym się dpfem.

> I piszę to ja, gość, który nie jest zwolennikiem poprawiania fabryki w temacie dpfa.

Tylko ze jak napiszesz na otomoto/olx ze robione u Rogala, to większość potencjalnych klientów pomyśli sobie "aaa to pewnie jakiś jego kumpel Mietek" - ja bym tak pomyslal bo nie mam pojęcia co to za gość ten Rogal. Wiec żeby taka reklama miała sens to można ogłoszenia dawac tylko na fora "branżowe" czyli danej marki, danego modelu, czy tuningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ze jak napiszesz na otomoto/olx ze robione u Rogala, to większość potencjalnych klientów

> pomyśli sobie "aaa to pewnie jakiś jego kumpel Mietek" - ja bym tak pomyslal bo nie mam

> pojęcia co to za gość ten Rogal. Wiec żeby taka reklama miała sens to można ogłoszenia dawac

> tylko na fora "branżowe" czyli danej marki, danego modelu, czy tuningu.

A teraz przeczytaj co napisałem w 2 poście swoim w tym wątku grinser006.gif Dokładnie zaleciłem by napisał z modami, ale ogłosił się również na forach, celując w tych co wiedzą o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz przeczytaj co napisałem w 2 poście swoim w tym wątku Dokładnie zaleciłem by napisał z

> modami, ale ogłosił się również na forach, celując w tych co wiedzą o co kaman.

Czytalem czytałem waytogo.gif , wiec można celować wlasnie w kumatych na forach i czekac na klienta pol roku, lub celować w przeciętnego mało kumatego typowego klienta z otomoto/olx i sprzedać za niska cene ale szybko - jak zwykle są te dwie opcje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytalem czytałem , wiec można celować wlasnie w kumatych na forach i czekac na klienta pol roku,

Nie ma reguły,równie dobrze można sprzedać szybko.

> lub celować w przeciętnego mało kumatego typowego klienta z otomoto/olx i sprzedać za niska

> cene ale szybko - jak zwykle są te dwie opcje

Robisz przeskok myślowy dając niską cenę, która powoduje sprzedaż auta bez względu czy ma mody czy nie, czy wygląda jak ten model czy niekoniecznie, więc rozmijasz się to z faktami. Szanse na sprzedaż w zalewie takich samych fiatów w dieslu wg mnie powodują zmniejszenie ilości potencjalnych kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar sprzedać Bravo 2.0 mjet robione u Rogala. Oprócz chipa zaślepiony jest EGR i usunięty

> DPF.

> Zrobione jest to dość sprytnie, bo komputer widzi obecność EGR i DPF. Tylko DPF się od dawna nie

> wypala Mam do tego zmienione hamulce przód na czterotłok Brembo.

> Czy takie zmiany mogą być zachętą dla potencjalnego kupującego? Czy może wręcz przeciwnie?

> Przyznawać się czy nie w ogłoszeniu? Oczywiście zainteresowanych kupujących poinformuję.

> czoper

Miałem problem, ze sprzedażą modzonych aut no.gifgrinser006.gif I sam w sumie mam podobne podejście natomiast jeśli auto pewne od znajomego to czemu nie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz ani o chipie ani o DPF.

Jak napiszesz o chipie to 99% pomyśli, że zrobiłeś chip, zajeździłeś graty i teraz się pozbywasz problemu. Nie bez kozery większość klientów chipowni pyta tunera o trwałość podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam auto po modach i raczej używki bym nie kupił zmodzonej, chyba, że auto bym znał (rodzina, ktoś z pracy itp, czyli auto widze często i wiem jak ktoś jeździ)...... jedno jest pewne, ze nikt ci za moda nie zwróci, więc po co pisać zlosnik.gif

Jeśli masz bravo to najlepiej ogłosić na Bravo Klub - tam akurat mod nie będzie minusem tego auta, a w ogłoszeniu ogólnopolskim bym nie pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.