Skocz do zawartości

Co to za skrzynia C101 czy to seicento abarth


eleventh

Rekomendowane odpowiedzi

> czy skrzynia o takim oznaczeniu jest z abartcha C101?

Na pewno nie, skrzynia z seicento ma nr zaczynający się od c514. Po wpisaniu tego nr w google wyskakują skrzynie fiat/alfa 1.9JTD, więc to zupełnie inna skrzynia nie pasująca do silników FIRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> numerów a numerów na tej skrzyni jest taki C514.5.13.41

Aha, ok, to nie wiedziałem że tam oprócz numerów są jeszcze jakieś oznaczenia. A to oznaczenie jest gdzieś nabite na obudowie? Mam u siebie zamontowaną skrzynię z abartha, więc o ile można jakoś dostrzec nie wchodząc pod samochód to mogę odczytać jakie oznaczenie ma ta skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, i u mnie oznaczenie C101 na skrzyni od abartha również występuje, ale w sumie nie wiem co te oznaczenie oznacza, więc nie wiem czy można się nim sugerować, bo gdzieś w google znalazłem, że u kogoś w skrzyni z punto II 1.2 8V też takie oznaczenie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a duża jest różnica miedzy abarth a sporting w przyspieszeniu bo miałem wcześniej 6 z punto i przy

> 4000tys miałem 100kmh a jak to wygląda na sportingu i abarth

Na skrzyni abartha będziesz miał dokładnie te same obroty przy 100km/h tyle że na 5tce a nie na 6tce jak na tej z punto, więc też można powiedzieć, że jest dosyć krótka. Jeśli auto jest do jazdy na co dzień to jest to uciążliwa skrzynia a w trasy zupełnie się nie nadaje. Kompromis to zdecydowanie skrzynia ze sportinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a duża jest różnica miedzy abarth a sporting w przyspieszeniu bo miałem wcześniej 6 z punto i przy

> 4000tys miałem 100kmh a jak to wygląda na sportingu i abarth

Na abarth'cie przy 100 licznikowej jest gdzieś 3700/3800 rpm, a przy sportingu 3200/3300 rpm ok.gif Oczywiście na piątym biegu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na abarth'cie przy 100 licznikowej jest gdzieś 3700/3800 rpm, a przy sportingu 3200/3300 rpm

> Oczywiście na piątym biegu

Trzeba brać pod uwagę również rozmiar opony:) Wg kalkulatora przełożeń prędkości obrotowe przy 100km/h będą praktycznie takie same dla abartha i 6stki z punto dla jednakowego rozmiaru opony wink.gif Przykładowo dla tych 100km/h obroty 6stka 4000, abarth 3950, sporting 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a duża jest różnica miedzy abarth a sporting w przyspieszeniu bo miałem wcześniej 6 z punto i przy

> 4000tys miałem 100kmh a jak to wygląda na sportingu i abarth

Ja mam SX i przy 110 3tys obrotów. Według mnei najlepsze rozwiązanie na normalną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba brać pod uwagę również rozmiar opony:) Wg kalkulatora przełożeń prędkości obrotowe przy

> 100km/h będą praktycznie takie same dla abartha i 6stki z punto dla jednakowego rozmiaru opony

> Przykładowo dla tych 100km/h obroty 6stka 4000, abarth 3950, sporting 3500.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepsze rozwiazanie to sporting + 5tka z Ski

IMO abarth plus piatka z eski waytogo.gif Ogólnie, żeby wrzucić jakiś "nadbieg" wink.gif U siebie będę chciał przeprowadzić taką operację, miałem brać 6tke z p1 ale to żadna różnica dla mnie...A jak się ma skrzynia 6ka ze stilo względem 6ki z p1 hmm.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO abarth plus piatka z eski Ogólnie, żeby wrzucić jakiś "nadbieg" U siebie będę chciał

> przeprowadzić taką operację, miałem brać 6tke z p1 ale to żadna różnica dla mnie...A jak się

> ma skrzynia 6ka ze stilo względem 6ki z p1 ?

pierwsze 5 biegow jak abarth a 6ka jak 5ka ze sportinga.....niestety

krate piwa temu kto wymisli jak wydluzyc 6ke ze stilo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba brać pod uwagę również rozmiar opony:) Wg kalkulatora przełożeń prędkości obrotowe przy

> 100km/h będą praktycznie takie same dla abartha i 6stki z punto dla jednakowego rozmiaru opony

> Przykładowo dla tych 100km/h obroty 6stka 4000, abarth 3950, sporting 3500.

Rozmiar opony nie ma nic do rzeczy w naszych autach. Prędkość brana jest ze skrzyni biegów więc co byś nie założył (13, 14 czy 15 cali) to zawsze przy tych samych obrotach licznik pokaże tą samą prędkość. Rożnicę będzie widać jedyni we skazaniach z GPSu smile.gif

ps. chyba że miałeś na myśli prędkość rzeczywistą a nie to co na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra mam skrzynie niby z sc abarth a tu 16/57 i co to czy to sej s czy sporting lub wsteczny był

> podciągany już sam nie wiem zaczynam żałować moje 13/64 6speed

16/57 to zwykła s'kowa skrzynia, sporting ma 15/58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsze 5 biegow jak abarth a 6ka jak 5ka ze sportinga.....niestety

> krate piwa temu kto wymisli jak wydluzyc 6ke ze stilo

icon_eek.gif A miałem nadzieję, że chociaż ta będzie miała dłuższą szóstkę sick.gif W takim układzie zmieniam piątkę w moim abarth'cie, bo to imo będzie najlepsze rozwiązanie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra mam skrzynie niby z sc abarth a tu 16/57 i co to czy to sej s czy sporting lub wsteczny był

> podciągany już sam nie wiem zaczynam żałować moje 13/64 6speed

W załączniu plik excela z przełożeniami wszystkich popularnych skrzyń fiara z przeliczeniem obrotów na prędkość i odwrotnie każdego przełożenia. Plik jest bezpieczny - używam go od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem skrzynie wyjętą z sc sporting gość daje sobie rękę obciąć jak zdemontowałem dupkę skrzyni to przełożenie jest 16/57 wsteczny podciągany jak dla mnie to jest skowa więc już sam nie wiem a jak będzie z prędkościomierzem licznik z cc sporting czy coś będę musiał zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.