Skocz do zawartości

głośna praca wentylatora nawiewu


andog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Głośno pracuje wentylator nawiewu , myślałem że podczas wymiany nagrzewnicy będę mógł użyć WD-40 i będzie po problemie, ale dostęp jest ograniczony . Czy możliwy jest dostęp do wentylatora od zewnątrz ściągając kratki wlotu powietrza?

Czy jedynym wyjściem jest demontaż konsoli i rozebranie obudowy nagrzewnicy?

Proszę o pomoc

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Głośno pracuje wentylator nawiewu , myślałem że podczas wymiany nagrzewnicy będę mógł użyć WD-40 i

> będzie po problemie, ale dostęp jest ograniczony . Czy możliwy jest dostęp do wentylatora od

> zewnątrz ściągając kratki wlotu powietrza?

Nie bardzo, jeżeli chciałbyś go wyjąć. Jeżeli chcesz nasmarować, to może uda Ci się nasmarować jedno tylne łożysko ślizgowe, ale do przedniego nie dojdziesz. No i ryzykujesz długotrwały zapaszek WD40 w kabinie.

> Czy jedynym wyjściem jest demontaż konsoli i rozebranie obudowy nagrzewnicy?

Raczej tak. Ale obawiam się, że smarowanie tulej ślizgowych na długo nie starczy, u mnie wentylator doszedł do stanu, kiedy z pierwszego biegu nie chciał ruszać, więc musiałem go "odpalać" z trzeciego, a potem schodzić w dół. Na pierwszym okresowo wył jak potępieniec. Biorąc pod uwagę nakład pracy na jego wymontowanie, kupiłem od razu drugi, wymieniłem i mam spokój od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę odkręcić cały układ ogrzewania aby dostać się do wentylatora i wymienić go , Mam odłączone przewody od nagrzewnicy , wykręconą osłonę od zaworu, ściągniętą konsole i wykręconą śrubę spod popielniczki oraz odkręcone 2 nakrętki mocujące układ po lewej strony.

Nadal nie mogę wyjąć cały układ.

Jak to jest mocowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę odkręcić cały układ ogrzewania aby dostać się do wentylatora i wymienić go , Mam odłączone

> przewody od nagrzewnicy , wykręconą osłonę od zaworu, ściągniętą konsole i wykręconą śrubę

> spod popielniczki oraz odkręcone 2 nakrętki mocujące układ po lewej strony.

> Nadal nie mogę wyjąć cały układ.

> Jak to jest mocowane?

Do przedniej ściany kabiny są cztery mocowania, powinieneś też mieć dwie nakrętki na szpilkach po tej stronie, co zawór, wyżej nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkręciłem je ale nie da się ruszyć modułem

> > tej stronie, co zawór, wyżej nad nim.

pierwsze ruszenie zawsze najgorsze, bo on się tak jakby na uszczelce przykleja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator wymieniony :-)

Aby go wymienić należy odkręcić 6 wkrętów (2 wkręty na obejmie silniczka , 4 wkręty na korpusie.

zdjąć wszystkie metalowe zapinki. Odkręcić 2 dźwignie śruby M8.Na koniec rozwiercić 2 nity od górnego mocowania modułu.Jeżeli wymieniamy silnik przecinamy przewody zasilające i wyciągamy silnik, w innym przypadku rozbieramy wtyk od zasilania aby wyciągnąć przewody.

> O ile pamiętam, to tak robilem. ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki płyn do chłodnicy polecacie?

każdy aby nie woda

można kupić koncentrat ale nie warto, tym bardziej że wodę musisz mieć demineralizowaną / destylowaną

borygo, petrygo, prestone, glidex jaki wolisz kolor palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.