Skocz do zawartości

Jak ludzie liczą spalanie?


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniej libacji alkoholowej wywiązał się temat o spalaniu aut i refleksją a zarazem zagadką dla mnie jest sposób wyliczania spalania aut znajomych. Oczywiście próba wyjaśnienia, kończy się tekstem - "wiem ile leję i ile jeżdżę" icon_rolleyes.gif

Przykład Laguna II 1.6 16V - jakby nie jeździł (miasto trasa 7-8 litrów gazu).

Polo 9N 1.4 16V - miasto, krótkie odcinki 6,5 litra noPb

Mercedes C-klasa 2.0 Kompresor 190KM - 140-160km/h 12 litrów gazu.

Czy tylko mnie się zawsze trafiają paliwożerne wozy? A może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto pali więcej niż katalogi podają?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas ostatniej libacji alkoholowej wywiązał się temat o spalaniu aut i refleksją a zarazem

> zagadką dla mnie jest sposób wyliczania spalania aut znajomych.

Jeżdżę stałą trasę w zbliżonych warunkach 140 km autostrada w jedną stronę 3x w tygodniu- tempomat 150kmh i spalanie potrafi różnić się o 2 litry głównie w zależności od wiatru dlatego dla mnie najśmieszniejsze są opowieści o niemieckiej benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak liczą? Normalnie, tak jak u nas na AK. Mało to było takich tematów na MK, że ktoś wrzucil zdjecie czy informacje jak mało mu pali i zaraz 50 osob odpisalo ze im też mało pali.

Wzor jest prosty - wyliczasz realne spalanie, odejmujesz 2, no może 3 litry i tyle mówisz/piszesz znajomym.

Mój 1,9 TDI zawsze pali 8 i wszystko się zgadza, bo na forum Passata piszą że wszystkim pali średnio 8. Ale na AK mówili ze 1.9 TDI pali srednio 6 i zaraz pewnie ktoś to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyliczasz realne spalanie, odejmujesz 2, no może 3 litry i tyle mówisz/piszesz

> znajomym.

No właśnie to mnie zastanawia - po co kłamać w takich sprawach?

Patrząc po swoich byłych autach wychodzi mi, że spalanie wg. pojemności dla silników benzynowych w jeździe miejskiej ma się tak (oczywiście miasto miastu nierówne):

1. 1.4l - ok. 8 l/100km

2. 1.6l - ok. 10 l/100km

3. 1.8-2.0l - ok 11-12 l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie to mnie zastanawia - po co kłamać w takich sprawach?

Ja nie wiem, ale to chyba niektórym zostało z dzieciństwa , jak się chwalili ze auto jego taty ma 220 na liczniku wiec tyle wyciąga, a auto taty kogos innego ma na liczniku 240 wiec jest lepsze!

A teraz mówią , ze mój pali mniej niż Twój zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego dla mnie

> najśmieszniejsze są opowieści o niemieckiej benzynie.

Jakość paliwa w DE jest inna niż w PL.

Zwłaszcza czuć to w starszych i odrobinę już wyeksploatowanych autach jak Octavia 1.9 TDI ASV, 342kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prosty model weryfikacji - proponujesz takiemu bajkoopowiadaczowi, że jedziecie razem w trasę i Ty

> płacisz za paliwo wg podawanego przez niego zużycia. Zwykle chcą jednak rozliczenia realnego

Tylko po co?

Co mnie obchodzi ile komus pali samochod? grinser006.gif

U siebie moge zrobic spalanie od 7 do 15 litrow w zaleznosci od nastroju i warunkow na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas ostatniej libacji alkoholowej wywiązał się temat o spalaniu aut i refleksją a zarazem

> zagadką dla mnie jest sposób wyliczania spalania aut znajomych. Oczywiście próba wyjaśnienia,

> kończy się tekstem - "wiem ile leję i ile jeżdżę"

> Przykład Laguna II 1.6 16V - jakby nie jeździł (miasto trasa 7-8 litrów gazu).

> Polo 9N 1.4 16V - miasto, krótkie odcinki 6,5 litra noPb

> Mercedes C-klasa 2.0 Kompresor 190KM - 140-160km/h 12 litrów gazu.

> Czy tylko mnie się zawsze trafiają paliwożerne wozy? A może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto

> pali więcej niż katalogi podają?!

nie, ja też mam zawsze jakiś felerny egzemplarz, wszystkim pali 5 a mnie 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedes C-klasa 2.0 Kompresor 190KM - 140-160km/h 12 litrów gazu.

Ten akurat mówi prawdę - kolega w pracy ma takie samo auto i mniej więcej kotłuje tyle co napisałeś.

Patrząc na Spritmonitor to średnie spalanie wychodzi im w granicach 10L więc 12L LPG jest jak najbardziej realne.

I jeszcze w temacie niemieckiego paliwa - moja c-klasa w drodze z D do PL, na niemieckim paliwie spaliła wg kompa 6,5L/100km, prędkość podróżna na tempomacie w granicach 130- 140 km/h, przestrzegałem ograniczeń po stronie niemieckiej plus sprawdzanie V-max.

Silnik 1.8 kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robię 600km leje do odbicia i wychodzi 7,3-7,6l zawsze ,po mieście.Generalnie zawsze do pierwszego

> odbicia na tej samej stacji.

Ojciec ma taką megankę jak Ty, tylko classic, też 1.6 benzynę i wg kompa po mieście średnia 7l a wg pomiarów pół litra więcej.

Jazda w lecie, częściowo w korkach.

Trochę mnie to wkurzało jak moja 700 paliła tyle samo w mieście, a miałem z 80KM mniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój 1,9 TDI zawsze pali 8 i wszystko się zgadza, bo na forum Passata piszą że wszystkim pali

> średnio 8. Ale na AK mówili ze 1.9 TDI pali srednio 6 i zaraz pewnie ktoś to potwierdzi.

Dziwne, w wątku obok pytają o spalanie mercedesa w124 i tam podobno 2-litrowy diesel o wtrysku pośrednim i automatyczną skrzynią biegów pali mniej niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec ma taką megankę jak Ty, tylko classic, też 1.6 benzynę i wg kompa po mieście średnia 7l a wg

> pomiarów pół litra więcej.

> Jazda w lecie, częściowo w korkach.

> Trochę mnie to wkurzało jak moja 700 paliła tyle samo w mieście, a miałem z 80KM mniej

a mi w miescie taka tyle ze cabrio tez z 1.6 palila 10 yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas ostatniej libacji alkoholowej wywiązał się temat o spalaniu aut i refleksją a zarazem

> zagadką dla mnie jest sposób wyliczania spalania aut znajomych. Oczywiście próba wyjaśnienia,

> kończy się tekstem - "wiem ile leję i ile jeżdżę"

> Przykład Laguna II 1.6 16V - jakby nie jeździł (miasto trasa 7-8 litrów gazu).

jakby nie liczyc to cos w miescie pali ok 10l pb...

> Polo 9N 1.4 16V - miasto, krótkie odcinki 6,5 litra noPb

> Mercedes C-klasa 2.0 Kompresor 190KM - 140-160km/h 12 litrów gazu.

> Czy tylko mnie się zawsze trafiają paliwożerne wozy? A może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto

> pali więcej niż katalogi podają?!

nie umiesz jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój 1,9 TDI zawsze pali 8 i wszystko się zgadza, bo na forum Passata piszą że wszystkim pali

> średnio 8. Ale na AK mówili ze 1.9 TDI pali srednio 6 i zaraz pewnie ktoś to potwierdzi.

Zależy jak jeździsz, Ty nie za wiele, mało w trasie więc 8 to normalne spalanie, co do TDI to tylko przy B6 prowadziłem jakieś staty bo do innych nie chciało mi się bo za krótko trzymałem. Samochód 143KM po czipie

8948425300_1418155974.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zalezy od kierowcy.

Ja punto zawsze mialem spalanie ponizej miasto, trasa korki itd 6,3.

Od pewnego czasu tylko kobieta nim jezdzi i spalanie ponad 7 po miescie.

Tylko ze ona np jezdzi na 4 do 80km/h, ja potrafie wbijac 5 przy 50.

Ale jak mi sie spieszy jak zaspie do pracy wtedy pali 9 zlosnik.gif a to tylko 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne wiarygodne spalanie to jest wyliczona średnia z kilku tankowań. Nawet z jednego jest niewiarygodna, bo każdy dystrybutor na stacji może trochę w innym momencie odbijać. Ja zapisuję każde tankowanie odkąd mam samochód, czyli 7 lat. TUTAJ szczegóły zlosnik.gif

Tak podane spalanie to rzeczywiste i wiarygodne spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie martw się - mam tak samo Jeżdżę na krótkich - 4 - 6 km - odcinkach w mieście. Matiz palił mi

> zimą 8-9 L, obecne Audi 1.6 FSI pali mi 10-11 L. Każdy jeden, któremu o tym mówię wybałusza

> oczy i twierdzi, że wszystko mam popsute

Też mi tak Matiz palił... A6 bierze około 11 benzyny, Astra 1,4 paliła 7 - 7,5, wszystko po mieście. Co ciekawe, ojczulek w tej samej Astrze osiągał miejskie 6,8, a bynajmniej nie zamulał hmm.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak liczą, ja zawsze staram się lać do maksa, czyli do momentu albo aż widziałem paliwo (w dieslu) albo do praktycznie ciągłego odbijania pistoletu.

i tak:

- Punto 1.2 8V 60KM średnia z 37 tys km (od nowości): 6,8 l/100 km noPb95

- to samo punto, ale po założeniu LPG, średnia z 53 tys km: 7,94 l/100 km LPG

- stilo1.9 JTD MW 115 KM, średnia z 50 tys km: 7 l/100 km ON

- AR Giulietta 1.4 TB 120 KM, średnia z 5 tys km: 10,64 l/100 km noPb95

- Seicento 0.9, średnia z 5,2 tys km: 8,7 l/100 km noPb95

- xsara 1.6 88KM, średnia z 4,9 tys km: 11,0 l/100 km noPb95

Punto, Stilo i AR uzywane tylko przeze mnie, punto jeździło swego czasu sporo w trasy, mniej więcej 50/50, stilo głównie po mieście jakieś 70/30, alfa na tą chwilę ok 50/50

Seicento i xsara używane przez żonę, oba 100% miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna 1 dTi

ja liczę z tankowania - zawsze do pełna, kilometry, litry i kalkulator wink.gif

Ale co chcę napisać - zima, ogrzewanie inne opony i zużycie znacząco rośnie, szczególnie w trybie miejskim, gdy jest niedogrzany. W tym dieslu to szczególnie ale ciężko porównywać zużycie w takich warunkach. I mimo naprawdę jazdy eko (udaje mi się poprawić dane katalogowe, choć jazda bywa męcząca - jak to np. jesienią bywało) - teraz do katalogowego trzeba nie tak mało dopisać. I ta zasada myślę do większości aut pasuje w mniejszym lub większym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszek do prania i czekolada z niemiec tez są lepsze

Czekolada akurat jest lepsza ,mialem ostatnio od znajomego czekolade z orzechami,orzechow nawalone jeden kolo drugiego a nasze czekolady to zaluja orzechow ;p.A z proszkami to nie wiem.Z paliwem u nas wiecej kombinuja dlatego jest jak jest.Odnosnie spalania moj byly lanos palil mi w trasie 6.5 litra,wokol komina - 4km srednio 10-11 litrow ,mieszkam poza miasrem ale ssanie automatyczne wiadomo.A co niektorym lanos pali 8 litrow 270751858-jezyk.gif.Ludzie nie wiadomo czemu lubia bajki wciskac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tylko mnie się zawsze trafiają paliwożerne wozy? A może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto

> pali więcej niż katalogi podają?!

Każdą dyskusję o spalaniu ucinam tekstem, że jak cisnę to po 250 km zapala się rezerwa i trzeba na gwałt szukać stacji. naturalnie jak cisnę na trasie - po miejscu mogę spokojnie spalić więcej.

Kiedyś liczyłem ile maksymalnie moje auto mogłoby spalić. Wynik wyszedł coś na poziomie całego baku w niecałe 20 minut.

I od razu się ma spokój z dyskusją pod tytułem 'jakbym nie cisnął to szóstki nie weźmie! Serio!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy jeden, któremu o tym mówię wybałusza

> oczy i twierdzi, że wszystko mam popsute

Mi z ostatniego tankowania wyszło prawie 9,5L/100km. W dieslu 2.0HDi 90KM w 307.

Ale... cały miesiąc jeździłem tylko po mieście, tylko na dystansach do 8-10km (najczęściej po 6 góra). Do tego remontuję hacjendę i pug posłużył jako bagażówka między castolerłaobimi a domem. A woził co tylko weszło.

Na dodatek ochłodziło się, koła zmieniłem, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas ostatniej libacji alkoholowej wywiązał się temat o spalaniu aut i refleksją a zarazem

> zagadką dla mnie jest sposób wyliczania spalania aut znajomych. Oczywiście próba wyjaśnienia,

> kończy się tekstem - "wiem ile leję i ile jeżdżę"

> Przykład Laguna II 1.6 16V - jakby nie jeździł (miasto trasa 7-8 litrów gazu).

> Polo 9N 1.4 16V - miasto, krótkie odcinki 6,5 litra noPb

> Mercedes C-klasa 2.0 Kompresor 190KM - 140-160km/h 12 litrów gazu.

> Czy tylko mnie się zawsze trafiają paliwożerne wozy? A może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto

> pali więcej niż katalogi podają?!

Tak się zastanawiam po co ludzie liczą ile komu pali? Ktoś lepiej się z tym czuje że wie o dokładnym spalaniu? Totalnie tez nie rozumiem po jaką cholerę prowadzi się jakieś statystki spalania itp, komu się chce spisywać za ile zatankował, ile przejechał itp? i właściwie po co? tylko chodzi o spalanie czy o coś jeszcze?

Średnie spalanie zależy od tak wielu czynników że szkoda prowadzić statystki moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto

> pali więcej niż katalogi podają?!

To możliwe. Miałem w korpo sławę oszczędnego. Te same auta używane przeze mnie zawsze paliły najmniej. Nie jeździłem wolno w trasie a wiele startów spod świateł była do odcięcia.

Mam natomiast naturalne skłonności do hamowania silnikiem. Na kilkusetkilometrowej trasie potrafiłem nie dotknąć hamulca. I to nie na ekspresówce a na starej ósemce przed przebudowami. Pierwszą wymianę klocków miałem w autach po 150 tys. km. Tarcz do 315 tys. km nigdy nie zużyłem. W ogóle nigdy nie zużyłem tarcz hamulcowych a zrobiłem w korpo ponad milion kilometrów kilkoma autami.

CR-V II 2.0 NoPB palił mi średnio z 300 tys. km. 9,5l./100km.

X-Trail II 2.0 dCi ze 150 tys. km. - 7,5l./100km.

Miasto trasa po połowie. Poprzednich aut nie pamiętam, więc nie chcę wprowadzać w błąd.

Nie wiem czy to mało czy dużo ale pozostali, którzy jeździli takimi samymi autami zawsze twierdzili, że ściemniam, bo to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo przyzwoity wynik mam bardzo podobnie tyle ze w legendarnym TDI

bo spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy i pokonywanych tras (miasto/poza miastem/autostrada itd), a dopiero później od auta i silnika zlosnik.gif

EDIT. Najlepszym dowodem jest to, że kilka postów niżej jeden kolega napisał, że Alfa Romeo z dokładnie tym samym silnikiem, co u mnie, spala jakieś 3,5l na 100 km więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

> Czy tylko mnie się zawsze trafiają paliwożerne wozy? A może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto

> pali więcej niż katalogi podają?!

Nie, po prostu kolega jeździć nie potrafi ekonomicznie... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na moim przykładzie (jazda w mieście):

> 1.4 - 6,8-7,2

> 1.6 - 10 LPG

> 1.8 - 11-12 LPG

miasto wroclaw mimo odrobiny obwodnicy moje ciezkie 1,9 multijet wg kompa pokazuje 7,4-7,6, realnie z kija ~7,3

lanos 1,5 100KM w LPG zawsze w miescie palil 11-13 LPG (+NoPb na rozgrzewke) jak klima, w trasie 9, teren gorzysty 10

Najmniejsze spalanie w zimie, A4 krakow-wroclaw, jazda 90-110 ,2+2 i spalil 7,5LPG, nigdy nie powtorzylem tego wyniku

Fizyki sie nie oszuka i basta.

malo spali silniczek 1.0 w aucie co wazy 900-1000kg ale czy na taka zabawke np 6l benzyny to malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podczas ostatniej libacji alkoholowej wywiązał się temat o spalaniu aut i refleksją a zarazem

> zagadką dla mnie jest sposób wyliczania spalania aut znajomych. Oczywiście próba wyjaśnienia,

> kończy się tekstem - "wiem ile leję i ile jeżdżę"

> Przykład Laguna II 1.6 16V - jakby nie jeździł (miasto trasa 7-8 litrów gazu).

> Polo 9N 1.4 16V - miasto, krótkie odcinki 6,5 litra noPb

> Mercedes C-klasa 2.0 Kompresor 190KM - 140-160km/h 12 litrów gazu.

> Czy tylko mnie się zawsze trafiają paliwożerne wozy? A może nie umiem jeździć, że mi zwykle auto

> pali więcej niż katalogi podają?!

Też mam znajomych, których auta wręcz produkują paliwo a nie je zużywają. Opowiadania o spalaniu na poziomie 5 L w aucie wielkości Passata i oczywiście jechał 130-150 km\h. Ja natomiast też należę do pechowców bo spalanie jakie mi wychodzi zawsze odbiega mocno od średnich "internetowych: i tak:

* Fiat Stilo - 1,9 JTD - 8,5 l/100 km,

* Chevi Lacetti - 2,0 diesel - 10 l/km,

* Laguna I 1,9 dCI - 8,2 l/100 km,

* Almera 1,8 z LPG - 11 l/100 km LPG,

* Laguna II 1,8 z LPG - 13 l/100 km LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mam znajomych, których auta wręcz produkują paliwo a nie je zużywają. Opowiadania o spalaniu na

> poziomie 5 L w aucie wielkości Passata i oczywiście jechał 130-150 km\h. Ja natomiast też

> należę do pechowców bo spalanie jakie mi wychodzi zawsze odbiega mocno od średnich

> "internetowych: i tak:

> * Fiat Stilo - 1,9 JTD - 8,5 l/100 km,

> * Chevi Lacetti - 2,0 diesel - 10 l/km,

> * Laguna I 1,9 dCI - 8,2 l/100 km,

> * Almera 1,8 z LPG - 11 l/100 km LPG,

> * Laguna II 1,8 z LPG - 13 l/100 km LPG.

Niech zgadnę, większość krótkie odcinki po mieście?Krótkie-mam na myśli do 30km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się zastanawiam po co ludzie liczą ile komu pali? Ktoś lepiej się z tym czuje że wie o

> dokładnym spalaniu? Totalnie tez nie rozumiem po jaką cholerę prowadzi się jakieś statystki

> spalania itp, komu się chce spisywać za ile zatankował, ile przejechał itp? i właściwie po co?

> tylko chodzi o spalanie czy o coś jeszcze?

Ja nie rozumiem, po co ludzi kupują stare Maluchy, remontują i się do nich onanizują.

Odpowiedź jest jedna - bo tak.

> Średnie spalanie zależy od tak wielu czynników że szkoda prowadzić statystki moim zdaniem.

Podobno mycie skraca życie, a ludzie jednak się myją.

Moze jak czegoś nie ogarniasz, to zastanów się czy problem nie leży w Tobie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5l pala tylko wiesvageny:) i to czy miasto w korku czy 200 na autobanie:)

B5 FL kombi 131KM: średnia z ok.120tys.km 6,34l/100km (na autostradzie raczej 7-8 niż 5).

B6 kombi 170KM: średnia z 53tys.km 5,98 (na autostradach także spalanie oscyluje wokoł 7-8 litrów na setkę).

Oba praktycznie nie używane w ruchu typowo miejskim.

Uzyskanie spalania na poziomie 5l/100km wymaga nieziemskiej cierpliwości grinser006.gif

http://www.motostat.pl/user-vehicles/48979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.