Skocz do zawartości

Umowa z Ukraińcem a wyrejestrowanie auta


Luterq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda procedura sprzedaży pojazdu komuś z zagranicy, osoba ta pracuje w Polsce ale nie jest zameldowana i zakładam, że nie będzie chętna do przerejestrowania auta.

Już raz przerabiałem pewnego człowieka, który przez rok nie przerejestrował auta a ja tylko fotki dostawałem.

Czy mogę pojechać z umową sprzedaży do WK i ubezpieczyciela, żeby mnie z cepiku wykreślić nawet jeśli nabywca przepadnie jak kamień w wodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mogę pojechać z umową sprzedaży do WK i ubezpieczyciela, żeby mnie z cepiku wykreślić nawet

> jeśli nabywca przepadnie jak kamień w wodę ?

Oczywiście, że możesz.

Jeżeli zbyłeś auto, to masz obowiązek poinformować o tym WK.

Warto to zrobić.

Warto też poinformować ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tylko warto, co jest to konieczne.

Do tej pory tylko podpisywałem umowę i zapominałem, po dwóch miesiącach czasem przychodził kurier z kaską za OC, bo nowy właściciel podpisał własną umowę i tyle mnie to obchodziło.

Ale ostatni gość, przez którego biegałem do sądu za "niewskazanie kierującego" podważył moją wiarę w ludzkość i oczami wyobraźni zobaczyłem scenę, jak pijany rozwala kogoś na pasach i ucieka a prokurator postanawia zostawić mnie w areszcie do czasu, aż się sprawa wyjaśni czy to nie ja byłem za kierownicą a umowa jest fikcją i jedynie linią obrony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory tylko podpisywałem umowę i zapominałem, po dwóch miesiącach czasem przychodził kurier z

nie chciało ci się wyrejestrowywać auta i zgłaszać tego faktu ubezpieczycielowi?

Ja bym nie spał spokojnie, bo ludzie są coraz głupsi i nie wiadomo co mogą nawywijać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem taki wątek niedawno - zgłaszasz do WK, masz taki obowiązek, dostajesz pieczątkę na Umowę K-S, że WK przyjęło Twoje zawiadomienie i masz spokój. Niestety, musisz się pofatygować do Wk osobiście.

Podobnie musisz powiadomić ubezpieczyciela. W tym przypadku można to zrobić telefonicznie.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładałem taki wątek niedawno - zgłaszasz do WK, masz taki obowiązek, dostajesz pieczątkę na Umowę

> K-S, że WK przyjęło Twoje zawiadomienie i masz spokój. Niestety, musisz się pofatygować do Wk

> osobiście.

Dlaczego? blush.gif

> Podobnie musisz powiadomić ubezpieczyciela. W tym przypadku można to zrobić telefonicznie.

> Pozdro

> Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda procedura sprzedaży pojazdu komuś z zagranicy, osoba ta pracuje w Polsce ale nie jest

> zameldowana i zakładam, że nie będzie chętna do przerejestrowania auta.

> Już raz przerabiałem pewnego człowieka, który przez rok nie przerejestrował auta a ja tylko fotki

> dostawałem.

> Czy mogę pojechać z umową sprzedaży do WK i ubezpieczyciela, żeby mnie z cepiku wykreślić nawet

> jeśli nabywca przepadnie jak kamień w wodę ?

Jak masz umowę sprzedaży na niej pieczątki i urzędu komunikacji i zakładu ubezpieczeń to czym się przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chciało ci się wyrejestrowywać auta i zgłaszać tego faktu ubezpieczycielowi?

> Ja bym nie spał spokojnie, bo ludzie są coraz głupsi i nie wiadomo co mogą nawywijać...

Gdy sprzedawałem poprzednie auto to nawet godzinę transakcji wpisałem 270751858-jezyk.gif Nigdy nie wiadomo co nowy właściciel auta w drodze do domu nawywija a sama data na umowie nie zabezpiecza poprzedniego właściciela auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedalem ukraińcowi auto i pstryknął sobie 2 foty, a papierki do mnie przyszly, odeslalem umowe i

> sprawa rozwiazana, takze lepiej zglosic wczesniej.

A ja znam strażników, którzy w takiej sytuacji wysłali do sądu wniosek o ukaranie za niewskazanie bo gościa nie mogli namierzyć. Wyrok uniewinniający, ale nie było to takie oczywiste, bo jeszcze w dacie rozprawy auto nie było przerejestrowane, (ponad rok po sprzedaży pojazdu). Transakcja była w gotówce, właściwie brak innego dowodu zawarcia umowy poza samą umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładałem taki wątek niedawno - zgłaszasz do WK, masz taki obowiązek, dostajesz pieczątkę na Umowę

> K-S, że WK przyjęło Twoje zawiadomienie i masz spokój. Niestety, musisz się pofatygować do Wk

> osobiście.

Obowiązek masz, natomiast nie istnieją żadne sankcje związane z olaniem tego obowiązku. Ja szanuję to, że WK chciałby wiedzieć o takiej transakcji zarówno od strony kupującego, jak i sprzedającego. To normalne w postPRLowskiej szkole zarządzania aparatem państwowo-urzędniczym. Niestety nie szanuję tego, że urząd nie szanuje mojego czasu, jest czynny w godzinach pracy każdego białego człowieka, a żeby cokolwiek załatwić trzeba kilkadziesiąt minut odstać w kolejce. Żeby dopełnić tego rewelacyjnego obowiązku musiałbym wziąć sobie urlop i zjeść pięć tabletek na uspokojenie, by taka wizyta w urzędzie nie zakończyła się depresją... no nie, bez żartów. Mam ich w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

> Niestety nie szanuję tego, że urząd nie szanuje mojego czasu, jest czynny w godzinach pracy

> każdego białego człowieka, a żeby cokolwiek załatwić trzeba kilkadziesiąt minut odstać w

> kolejce. Żeby dopełnić tego rewelacyjnego obowiązku musiałbym wziąć sobie urlop i zjeść pięć

> tabletek na uspokojenie, by taka wizyta w urzędzie nie zakończyła się depresją... no nie, bez

> żartów. Mam ich w nosie.

Wyślij pocztą wink.gif Dwukrotnie zgłaszałem sprzedaż w ten sposób. Zwrotnie otrzymałem kopię umowy z pieczątką urzędu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda procedura sprzedaży pojazdu komuś z zagranicy, osoba ta pracuje w Polsce ale nie jest

> zameldowana i zakładam, że nie będzie chętna do przerejestrowania auta.

> Już raz przerabiałem pewnego człowieka, który przez rok nie przerejestrował auta a ja tylko fotki

> dostawałem.

> Czy mogę pojechać z umową sprzedaży do WK i ubezpieczyciela, żeby mnie z cepiku wykreślić nawet

> jeśli nabywca przepadnie jak kamień w wodę ?

2 lata temu siedzimy sobie na ładnej górce na Ukrainie, nagle podjeżdża VW T4 na WWL, wysiada koleś z drugim gościem, myślimy, coś się wydarzy.. zlosnik.gif A to się okazał Łotysz zamieszkały na Ukrainie i chajtnięty z Ukrainką, a po polsku gadał, bo ludzi do roboty na plantacje jabłek wozi (już nie pamiętam, czy mówił o Grodzisku czy Grójcu, nie bywam w tamtych rejonach, więc nie wiem, gdzie te jabłonie rosną zlosnik.gifzlosnik.gif ). Pytamy go, dlaczego jeździ na polskich blachach o powiedział, że musi przynajmniej raz na 2 czy 3 miesiące wjechać do Polski, by mu nie przepadły yikes.gif Ale w sumie nie spytaliśmy, czy ma może papier, na podstawie którego jeździ autem na naszych blachach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wygląda procedura sprzedaży pojazdu komuś z zagranicy, osoba ta pracuje w Polsce ale nie jest

> zameldowana i zakładam, że nie będzie chętna do przerejestrowania auta.

> Już raz przerabiałem pewnego człowieka, który przez rok nie przerejestrował auta a ja tylko fotki

> dostawałem.

> Czy mogę pojechać z umową sprzedaży do WK i ubezpieczyciela, żeby mnie z cepiku wykreślić nawet

> jeśli nabywca przepadnie jak kamień w wodę ?

Sprzedałem auto Białorusinowi, który od razu powiedział że on potrzebuje tylko kilka części i auto przez granicę nie przejedzie (bo Łukaszenka zabija podatkami) - xero paszportu dołączyłem na wszelki wypadek a WK byłem w ok. 3 godz po transakcji. Wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedałem auto Białorusinowi, który od razu powiedział że on potrzebuje tylko kilka części i auto

> przez granicę nie przejedzie (bo Łukaszenka zabija podatkami) - xero paszportu dołączyłem na

> wszelki wypadek a WK byłem w ok. 3 godz po transakcji. Wystarczyło.

Po tym co powiedział, że auto nie przejedzie przez granicę to nawet 3 h bym nie czekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.