Skocz do zawartości

Zakup samochodu od osoby prywatnej - jak zaplacic?


Kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

> Nom, faktycznie wygoda w iście fredowym stylu...dla kupującego podjąć gotówkę, przeliczyć, jechać z

> nią z duszą na ramieniu (mówimy o dość dużej gotówce jakbyś nie zauważył), przekazać

> sprzedającemu.

> Wygoda dla sprzedajacego-przyjąć od obcego dużą ilość gotówki, przeliczyć 2 razy by uniknąć

> pomyłki, jechać z duszą na ramieniu do banku, stać w kolejce z kasiurą, wpłacić kasiurę,

> cieszyć się wygodnym załatwieniem sprawy.

Dopisz jeszcze problem z układaniem w paczkach albo oddech panów bez karku na plecach - tak dla dramaturgii. hehe.gif

Jak wypłacasz kasę w banku, to chyba kasjer ją liczy, co? cfaniaczek.gif

Umawiasz się ze sprzedającym w jego banku i wpłacasz gotowiznę na jego konto tytułem zapłaty za auto.

Kasę liczy kasjer, a sprzedającemu daje potwierdzenie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopisz jeszcze problem z układaniem w paczkach albo oddech panów bez karku na plecach - tak dla

> dramaturgii.

> Jak wypłacasz kasę w banku, to chyba kasjer ją liczy, co?

> Umawiasz się ze sprzedającym w jego banku i wpłacasz gotowiznę na jego konto tytułem zapłaty za

> auto.

> Kasę liczy kasjer, a sprzedającemu daje potwierdzenie.

To nie lepiej umowic sie w swoim banku i zlozyc dyspozycje przelewu na konto sprzedajacego? grinser006.gif

Po co w ogole jezdzic gdzies z gotowka? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robi się przelew. Po zaksięgowaniu przelewu można sprzedawcy pokazać potwierdzenie przelewu (PO

> zaksięgowaniu, bo wcześniej to tylko potwierdzenie zlecenia przelewu, który można anulować).

> Przy większych kwotach pojawia się mały problem (przynajmniej w Inteligo) - przelew należy

> potwierdzić. Dzwonią z banku i upewniają się, że przelew został zlecony przez właściciela

> rachunku. Dopiero po potwierdzeniu przelew jest księgowany.

> Nie pamiętam dokładnie jakie to wyglądało szczegółowo (polecam zadzwonić do banku i się

> dowiedzieć). Przed ostatnim zakupem sam dzwoniłem na infolinię i pytałem jak długo będę musiał

> czekać na potwierdzenie i w jakich godzinach będzie można przeprowadzić transakcję.

> W moim przypadku zlecałem przelew w dzień roboczy w godzinach popołudniowych (ok.14-15), zadzwonili

> z banku ok.5 minut po zleceniu przeze mnie przelewu. Po następnych kilku minutach przelew

> został zaksięgowany. Wysłałem sprzedawcy potwierdzenie mailem i sfinalizowaliśmy transakcję.

> Kupowałem u dealera VW. Wcześniejsze dwa auta kupowałem za gotówkę, ale kwoty były mniejsze.

Przelewu z wydrukowanym potwierdzeniem nie można anulować w żadnym banku. Niektóre banki w serwisie online umożliwiają anulowanie przelewu, ale on wisi bez dokumentu potwierdzenia jego wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przelewu z wydrukowanym potwierdzeniem nie można anulować w żadnym banku.

To chyba oczywiste.

Do momentu zaksięgowania przelew "wisi" jako zlecony. Można wydrukować potwierdzenie - ale jest to potwierdzenie zlecenia przelewu (czyli nic nie warte).

Potwierdzenie przelewu można wygenerować dopiero po zaksięgowaniu.

Trzeba zwracać uwagę na to, jak zatytułowany jest dokument. Tylko dlatego to napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pare dni temu sprzedałem auto, klient zobaczył auto , puscil przelew ekspresowy i po niecałej

> godzinie na moim koncie była kasa a klient odjechał samochodem.

Tylko ze w banku ktory mam w Pl to dziala do 5tys PLN wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zrobiłem tak, napisałem na umowie, że cześć płatna gotówka a reszta przelewem w terminie 7 dni.

> Kupująca dostała auto z jednym kluczykiem i kserokopię dowodu rejestracyjnego po tym jak

> miałem kaskę na koncie wydałem papiery.

Tyle że nawet jakby nie zapłaciła to i mógłbyś sobie te papiery oprawić i na ścianie powiesić. Bo auto było jej.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pare dni temu sprzedałem auto, klient zobaczył auto , puscil przelew ekspresowy

Ale my tu piszemy o dużej kasie a nie 5 -czy 50 tyś

> i po niecałej

> godzinie na moim koncie była kasa a klient odjechał samochodem.

Spróbuj zrobić to w weekend z mbanku do Getina, BPH, Millennium czy innego Dojczebanku PBC. Poczekasz do poniedziałku biglaugh.gif

ZTCW to niektóre banki jak choćby BNP czy BGŻ wcale nie mają takich przelewów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale my tu piszemy o dużej kasie a nie 5 -czy 50 tyś

> Spróbuj zrobić to w weekend z mbanku do Getina, BPH, Millennium czy innego Dojczebanku PBC.

> Poczekasz do poniedziałku

> ZTCW to niektóre banki jak choćby BNP czy BGŻ wcale nie mają takich przelewów

Jeśli bardzo duża kasa i zaufanie między stronami jest niewskazane to auto na jakiś parking strzeżony, a całą transakcję można puścić przez notariusza.

Notariusz bierze papiery i kluczyki, przelew kasy jest na konto notariusza i następnie notariusz wydaje kluczyki jednemu a kasę drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli bardzo duża kasa i zaufanie między stronami jest niewskazane to auto na jakiś parking

> strzeżony, a całą transakcję można puścić przez notariusza.

> Notariusz bierze papiery i kluczyki, przelew kasy jest na konto notariusza i następnie notariusz

> wydaje kluczyki jednemu a kasę drugiemu.

facepalm%5B1%5D.gif litości... Jeszcze na świadka Ahmeda Kebapa bo był właścicielem i Jaya bo był pośrednikiem grinser006.gif

Jednak na AK wszystko jest możliwe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> litości... Jeszcze na świadka Ahmeda Kebapa bo był właścicielem i Jaya bo był pośrednikiem

> Jednak na AK wszystko jest możliwe

Ja tylko napisałem, że notariusze (o czym niewielu wie) mogą być pośrednikami transakcji, gwarantującym że jedna strona nie wyroluje drugiej.

Rodzaj transakcji nie ma znaczenia - może być i samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko napisałem, że notariusze (o czym niewielu wie) mogą być pośrednikami transakcji,

> gwarantującym że jedna strona nie wyroluje drugiej.

> Rodzaj transakcji nie ma znaczenia - może być i samochód.

No może może smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100k nigdy nie miałem w kieszeni, ale z ~42 tys zł (10 tys euro) nie raz latałem po miescie, a

> nawet raz stałem na przystanku i jechałem autobusem

a co powiesz na to?

po koparkę na której pracuję, jechałem pociągiem do austrii, mając w plecaku 100 tys zł w gotówce (bo tyle kosztowała)

zapłaciłem i wracałem nią na kołach do PL zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dopisz jeszcze problem z układaniem w paczkach albo oddech panów bez karku na plecach - tak dla

> dramaturgii.

> Jak wypłacasz kasę w banku, to chyba kasjer ją liczy, co?

> Umawiasz się ze sprzedającym w jego banku i wpłacasz gotowiznę na jego konto tytułem zapłaty za

> auto.

> Kasę liczy kasjer, a sprzedającemu daje potwierdzenie.

A widzisz - niemalże dokładnie sam tak miałem, razem z tym elementem dramaturgii, tylko że w kantorze. Wymieniałem walutę, w PLN było ok 10k zł - w trakcie gdy kobieta w okienku wydawała mi pieniądze weszło jakiś dwóch łebków. Stanęli tak, że niemalże właśnie mi przez ramię zaglądali. Wolałem wziąć kasę i spadać czym prędzej, żeby nie wiedzieli chociażby ile biorę. Wyszedłem, wsiadłem do samochodu i klops - okazuje się, że brakuje tysiąca. A przecież kasjerka liczyła. No więc powrót do kantoru, ale wiadomo (co rozumiem) - raczej w takich miejscach 'reklamacji po odejściu od okienka' się nie uwzględnia. Na szczęscie było to przed samym zamknięciem. Poczekałem i jak podliczyła dzień, to faktycznie okazało się, że ma o ten tysiąc za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale my tu piszemy o dużej kasie a nie 5 -czy 50 tyś

auto było powyżej 60 tyś

> Spróbuj zrobić to w weekend z mbanku do Getina, BPH, Millennium czy innego Dojczebanku PBC.

> Poczekasz do poniedziałku

> ZTCW to niektóre banki jak choćby BNP czy BGŻ wcale nie mają takich przelewów

w weekend to raczej pewne że do poniedziałku trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co powiesz na to?

> po koparkę na której pracuję, jechałem pociągiem do austrii, mając w plecaku 100 tys zł w gotówce

> (bo tyle kosztowała)

to mnie nie dziwi, 100 tys zl w plecaku widziałem u wielu zlosnik.gif

> zapłaciłem i wracałem nią na kołach do PL

ale to mnie dziwi yikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojechałem po auto na drugi koniec polski spisana umowa zrobiłem przelew z potwierdzeniem na maila

> sprzedającego kluczyki i droga powrotna

Niestety jest kupa debili z ktorymi tak sprawy nie zalatwisz crazy.gif Moge sie cieszyc w moim przypadku, bo uchronilo mnie to od zakupu zlomu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czemu nie?Poza tym nawet gdyby trzeba było je zmienić to zapewne dalej się kalkulowało niż

> najmować lawetę.

Najtaniej kiedyś wychodziło podłączyć sie do jakiegoś TIRa wracającego do Polski z wolnym miejscem.

Znajomy ściągnął tak z Niemiec koparkę tylko musiał powietrze spuścić z tylnych kół żeby się sprzęt na pakę zmieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale po co tak kombinowac?

> kiedy od reki robisz przelew ze swojego rachunku i za 15 minut jest kasa u goscia na koncie

Express Elixir? Nie w każdym banku działa 7/24.

Przelew ekspresowy? Tylko do 5 tys.

Sorbnet? Tylko w dni powszednie do 15:30 (czy coś koło tego).

Chyba że jakaś inna opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Express Elixir? Nie w każdym banku działa 7/24.

> Przelew ekspresowy? Tylko do 5 tys.

> Sorbnet? Tylko w dni powszednie do 15:30 (czy coś koło tego).

> Chyba że jakaś inna opcja?

Nie ma w 100% skutecznej.

Dlatego albo zakładasz konto w banku zbywcy albo sie z nim umawiasz w swoim banku na podpisanie umowy i wypłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> litości... Jeszcze na świadka Ahmeda Kebapa bo był właścicielem i Jaya bo był pośrednikiem

> Jednak na AK wszystko jest możliwe

To wcale nie jest głupi pomysł. Czym różni się wydatek 100 tys. za mieszkanie (notariusz obowiązkowy) od wydania 100 tys. na samochód? Ciekawi mnie, ile kosztowałoby takie pośrednictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

A co w przypadku jeśli mam zaufaną osobę: matkę/kochankę/kumpla/sąsiada i sprzedając auto podam jego konto a później ta osoba odeśle mi $$. Może się np. US przyczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co w przypadku jeśli mam zaufaną osobę: matkę/kochankę/kumpla/sąsiada i sprzedając auto podam

> jego konto a później ta osoba odeśle mi $$. Może się np. US przyczepić?

Zobacz od ilu $$ sa rejestrowane transakcje bankowe. \O ile sie nie myle to jesli poprzelewa co w transzach ponizej 20k pln to nikt sie nie przyczepi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jay, czemu skasowałeś swoją wypowiedź niewiem.gif

W sobotę przyjeżdża kupiec. Auto za >40kpln, konto ma w PKO a ja w Ing i nie wiem czy zakładać na chwile w PKO, podać konto zaufanej osoby czy czekać na przelew do poniedziałku w swoim banku niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jay, czemu skasowałeś swoją wypowiedź

> W sobotę przyjeżdża kupiec. Auto za >40kpln, konto ma w PKO a ja w Ing i nie wiem czy zakładać na

> chwile w PKO, podać konto zaufanej osoby czy czekać na przelew do poniedziałku w swoim banku

No dramat to niech przyjedzie w poniedzialek. Albo niech przyjedzie z gotowka i wplacisz w platomacie. Albo niech zrobi przelew ekspresowy podzielony na kilka(bo sa limity) i kase bedziesz mial w 15 minut na swoim koncie. XXI wiek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dramat to niech przyjedzie w poniedzialek. Albo niech przyjedzie z gotowka i wplacisz w

> platomacie. Albo niech zrobi przelew ekspresowy podzielony na kilka(bo sa limity) i kase

> bedziesz mial w 15 minut na swoim koncie. XXI wiek!!!

W sobote chyba przelewy nie chodza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dramat to niech przyjedzie w poniedzialek. Albo niech przyjedzie z gotowka i wplacisz w

> platomacie. Albo niech zrobi przelew ekspresowy podzielony na kilka(bo sa limity) i kase

> bedziesz mial w 15 minut na swoim koncie. XXI wiek!!!

Nie może/nie chce/ mi nie pasuje w poniedziałek, wtorek - piątek. Chciałbym to rozegrać sensownie dla obu stron i nie gonić gościa z gotówka przez pół kraju, wiec pytam skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jay, czemu skasowałeś swoją wypowiedź

Się zorientowałem ze to stary temat i już przecież w tym wątku się wypowiadałem niżej zlosnik.gif

I dziś napisałem cos podobnego zlosnik.gif to skasowałem hehe.gif

Tak czy inaczej - nigdy nie przyjmę przelewu - tylko gotówka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie może/nie chce/ mi nie pasuje w poniedziałek, wtorek - piątek. Chciałbym to rozegrać sensownie

> dla obu stron i nie gonić gościa z gotówka przez pół kraju, wiec pytam

to pozostaje gotówkę tachać wink.gif

Może będzie z kimś jechał i nie będzie to dla niego żaden problem, zadzwoń i się zapytaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie może/nie chce/ mi nie pasuje w poniedziałek, wtorek - piątek. Chciałbym to rozegrać sensownie

> dla obu stron i nie gonić gościa z gotówka przez pół kraju, wiec pytam

Czego Ty nie rozumiesz? Robi chlop kilka przelewow ekspresowych.

jakiś tekst

Placi za to slono ale trudno. A jak nie uda sie to bedziesz mial kase w poniedzialek. Zawsze ja moze wycofac ale IMO nie bedzie ryzykowal. Nie kazdy jest oszustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pozostaje gotówkę tachać

> Może będzie z kimś jechał i nie będzie to dla niego żaden problem, zadzwoń i się zapytaj

Rozmawiałem i wolałby przelew, gdyż taka gotówka to jednak problem. Nie jedzie sam, bo auto kupuje dla syna i on wraca jako kierowca. Gość konkretny i raczej wiarygodny, ale jakiś niepokój jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.