Skocz do zawartości

Mondeo MkIII które żarówki?


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że obecne żarówki już słabo świecą. Nie są to żadne markowe - jakieś kupowane na stacji.

Jeśli się nie myle, to są to H7. Jakie polecicie, żeby jasno świeciły i nie wypaliły klosza zlosnik.gif ? HIDY czy inne "zenony z allegro" odpadają nono.gif

Jakieś Philipsy czy Osramy? Czy jeszcze coś innego? Ma być jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które wydają się jaśniejsze? CoolBlue czy Silverstar?

Zdecydowanie jaśniejszą żarówką jest CoolBlue. Teraz tata będzie zmieniał swoje Silverstar na Cool Blue bo kiedyś pokazałem mu różnice (miałem jednego silverstara na zapasie) i Cool Blue zdecydowanie wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie jaśniejszą żarówką jest CoolBlue. Teraz tata będzie zmieniał swoje Silverstar na Cool

> Blue bo kiedyś pokazałem mu różnice (miałem jednego silverstara na zapasie) i Cool Blue

> zdecydowanie wygrywa.

Dodałem do obserwowanych dwupak CoolBlue H7. Jakieś 23e z wysyłką.

Czy te żarówki świecą na niebiesko czy na biało-żółto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodałem do obserwowanych dwupak CoolBlue H7. Jakieś 23e z wysyłką.

> Czy te żarówki świecą na niebiesko czy na biało-żółto?

Na idealny biały kolor ok.gif 23e to drogo wink.gif u mnie w sklepie komplet za 71 zł jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na idealny biały kolor 23e to drogo u mnie w sklepie komplet za 71 zł jest

Wychodzi niewiele więcej; biorąc pod uwagę, że tu na wyspach jest drożej, to cena do zniesienia.

Biały kolor mi pasuje.

Poczekam jeszcze na inne opinie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje Tungsramy Megalight +120%, moze nie swieci to na biało. Ale za to jest dużo swiatła przed autem. Ja tam wyleczyłem sie z tych pseudo blue i xenon, bo w taka pogode jak teraz sie poprostu nie sprawdzają.

Ewentualnie kup +90% z wyglądu niczym sie nie róznią od tych 120% i świecą tak samo.

Za to odradzam Tungsram Sportlight, u mnie zaczeły schodzic filtry z banki po 5 miesiacach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że obecne żarówki już słabo świecą. Nie są to żadne markowe - jakieś kupowane na

> stacji.

> Jeśli się nie myle, to są to H7. Jakie polecicie, żeby jasno świeciły i nie wypaliły klosza ? HIDY

> czy inne "zenony z allegro" odpadają

> Jakieś Philipsy czy Osramy? Czy jeszcze coś innego? Ma być jasno.

Philips VisionPlus +50% i będzie Pan zadowolony. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +1

> Miałem w Mondeo i mam teraz w Bravo - są naprawdę gites .

> P.S. Wymiana raz na rok/15kkm - co tyle się u mnie przepalają .

Dokładnie co tyle samo wymieniałem H7. zlosnik.gif Ale H1 w Omedze zmieniłem ze 3 komplety, a miałem ją 2.5 roku / 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> +1

> Miałem w Mondeo i mam teraz w Bravo - są naprawdę gites .

> P.S. Wymiana raz na rok/15kkm - co tyle się u mnie przepalają .

Masz za dobry alternator zlosnik.gif Moje jeżdżą jedna ze dwa lata, a druga chyba ze 4. Ale chcę wymienić, bo ciut ciemno się wydaje.

Zrobię sobie zestawienie, które są bardziej polecane i takie kupię smile.gif (w zależności od dostepności ich tutaj)

EDIT: niecałe 29e z wysyłką za dwie sztuki. Dodałem do obserwowancyh ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> +1

> Miałem w Mondeo i mam teraz w Bravo - są naprawdę gites .

> P.S. Wymiana raz na rok/15kkm - co tyle się u mnie przepalają .

Właśnie kupiłem Vision +50%. CoolBlue na youtubie wydawały się zbyt niebieskie.

Cena 30,06e. Za kilka dni będą waytogo.gif

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się, że obecne żarówki już słabo świecą. Nie są to żadne markowe - jakieś kupowane na

> stacji.

> Jeśli się nie myle, to są to H7. Jakie polecicie, żeby jasno świeciły i nie wypaliły klosza ? HIDY

> czy inne "zenony z allegro" odpadają

> Jakieś Philipsy czy Osramy? Czy jeszcze coś innego? Ma być jasno.

a ja najnormalniej umyłem lampy od wewnątrz po czym zamontowałem helle.

Do tamtej pory używam tylko helenek, które polecam i innych żarówek nie chcę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja najnormalniej umyłem lampy od wewnątrz po czym zamontowałem helle.

> Do tamtej pory używam tylko helenek, które polecam i innych żarówek nie chcę

To da się lampę rozebrać? Myślałem, że jest to wszystko poklejone.

Philipsy przyszły dziś. Od razu wymieniłem. Okaże się wieczorem, czy jest lepiej smile.gif

A że nie mogło pójść wszystko zgodnie z planem, to po wymianie H7 w lewej lampie przestało świecić postojowe. Pewnie coś się gdzieś poluzowało. Ale nie chce mi sie jeszcze raz w deszczu demontować klosza. Poczeka na lepszą okazję.

Swiko, czy za brak postojowej żarówki obleją mnie na NCT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To da się lampę rozebrać? Myślałem, że jest to wszystko poklejone.

> Philipsy przyszły dziś. Od razu wymieniłem. Okaże się wieczorem, czy jest lepiej

> A że nie mogło pójść wszystko zgodnie z planem, to po wymianie H7 w lewej lampie przestało świecić

> postojowe. Pewnie coś się gdzieś poluzowało. Ale nie chce mi sie jeszcze raz w deszczu

> demontować klosza. Poczeka na lepszą okazję.

> Swiko, czy za brak postojowej żarówki obleją mnie na NCT?

Wystarczy podgrzac po obwodzie suszarka do wlosow i zwyczwjnie rozerwac. Pozniej oczyscic miejcanpolqczen klosza z tylem lampy i po umyciu i dokladnym wyczyszczeniu lampy skleic silikonem, najlepiej czarnym. Niektorzy zdrapuja jeszcze to sreberko z nie odbijajacej swiatla czesci lampy i maluja czarnym matem lub pod kolor nadwozia . Tez ciekawie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale jako visual .

> U mnie kaputnął dzisiaj prawy stop .

Ten NCT to niezły hardcore jest zlosnik.gif byłem teraz u kolegi w IRL na tydzień i byłem z nim na tym teście.. grubo jest. Spalona żarówka podświetlania tablicy i za stare opony - klops po przeglądzie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten NCT to niezły hardcore jest byłem teraz u kolegi w IRL na tydzień i byłem z nim na tym

> teście.. grubo jest.

Wbrew pozorom nie jest tak źle waytogo.gif.

> Spalona żarówka podświetlania tablicy i za stare opony - klops po

> przeglądzie

Nic z tych rzeczy - to jest akurat coś, za co się oblać nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wbrew pozorom nie jest tak źle .

> Nic z tych rzeczy - to jest akurat coś, za co się oblać nie da.

kumpel mówił że "visual" i wystarczy to "poprawić" i będzie ok.gif widziałem kwitek na własne gały i mimo że na wszystkim było "Pass" to na dole pisało że jednak jest fail i było o żarówkach od tablicy i o wieku opon. Wcześniej tego dnia byliśmy innym autem na NCT i tam tez jakaś akcja z oponami była (chodziło chyba o głębokość bieżnika) , auto przeszło NCT - ewentualnie diagności nie lubią Fiatów SC a wolą BMW e46 coupe wink.gif . Ogólnie to w porównaniu z naszymi przeglądami to ten jest wymagający wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel mówił że "visual" i wystarczy to "poprawić" i będzie widziałem kwitek na własne gały i

> mimo że na wszystkim było "Pass" to na dole pisało że jednak jest fail i było o żarówkach od

> tablicy i o wieku opon.

Jeżeli to były jedyne dwa problemy, są to tzw. PASS/ADVISORY - dostaje certyfikat do rączki (chyba że to nie było podświetlenie tablicy rejestracyjnej).

> Wcześniej tego dnia byliśmy innym autem na NCT i tam tez jakaś akcja z

> oponami była (chodziło chyba o głębokość bieżnika) , auto przeszło NCT

Analogiczna sytuacja - PASS/ADVISORY - tyre thread depth less than 3mm (jeżeli by było mniej niż 1.6mm wówczas jest to bezpłatnym visual retestem)

> ewentualnie diagności

> nie lubią Fiatów SC a wolą BMW e46 coupe.

To akurat bez różnicy wink.gif.

> Ogólnie to w porównaniu z naszymi przeglądami to

> ten jest wymagający

To jest prawda. Coś co jest spawane z dwóch, trzech lub inne przystanki nie mają tutaj racji bytu waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.