Skocz do zawartości

Opel insignia warto?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

> Kolega się zastanawia i ma na oku rok produkcji 2009 model 2010 2.0DTI.

> Jakie są bolączki insigni ?

Model z początku produkcji.

Nie da się ukryć, że początkowo były choroby wieku dziecięcego.... związane głównie z elektroniką.

W chwili obecnej poprawione dużo rzeczy, aczkolwiek zdarzają się przypadki powtarzające się... zlosnik.gif

Jak chcesz więcej szczegółowych info - priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega się zastanawia i ma na oku rok produkcji 2009 model 2010 2.0DTI.

> Jakie są bolączki insigni ?

Jeździł kolega tym autem ?

Dla mnie to auto ma kilka wad i mega kiepskie prowadzenie tongue.gif, ale co kto lubi.

W firmie mamy 2 160KM i 195KM, odnośnie co się działo pisałem tutaj, jak dla mnie to tam dużo rzeczy może sie wysypać. Zazwyczaj w jednej się psuło to co dobrze działało w drugiej.

Z bolączek:

- dość ciasny tył

- duża masa (ale całkiem dobre spalanie wink.gif)

- pakiet sport który jest udręką (20" koła tongue.gif) i adaptacyjne zawieszenie, które nic nie daje.

- dziwne światła - czasem ktoś mrugnie z przeciwka

- potrafią się ząbkować opony (w dwóch autach tak było)

- kiepska navi

- wolny automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Model z początku produkcji.

> Nie da się ukryć, że początkowo były choroby wieku dziecięcego.... związane głównie z elektroniką.

chłodnica EGR (zestaw naprawczy), mikrostycznik klapy tył zlosnik.gif(zestaw naprawczy), problemy z czujkami układu DPF... ale czy to są jakieś ewenementy? Nawet mniej DMF idzie niż w 1.9... W sumie nie ma paniki.

Ale: czy można dzisiaj jednoznacznie napisać o jakimkolwiek samochodzie: WARTO?

Ja obserwuję że SŁABO. Każdy coś ma i zawsze to jest kilka stów minimum, a kilka tysi standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega się zastanawia i ma na oku rok produkcji 2009 model 2010 2.0DTI.

> Jakie są bolączki insigni ?

moja ma dokładnie rok i 24 dni wink.gif Motor ten sam, problemów żadnych. Jestem bardzo zadowolony po tym okresie użytkowania. Inna rzecz, że bardzo mi ten samochód się podobał, przejrzałem praktycznie wszystkich liczących się konkurentów i nic mi się nie podobało tak jak Insignia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega się zastanawia i ma na oku rok produkcji 2009 model 2010 2.0DTI.

> Jakie są bolączki insigni ?

CDTI- to różnica

od końcówki roku 2010 można brać-wczesniej bywalo roznie-glownie software/sprzegla ijeszcze pare innych ciekawych rzeczy

problemów z dpfemi ząbkowania nie stwierdzono

mikrostyk a i owszem do tego szybko schodzace pierwsze tarcze/swiatla jesli XezAFL-genialne

niech sie kolega dowie jakie akcje naprawcze ma juz zrobione jeszcze w ramach gwarancji (dzieki temu teraz za nie nie zaplaci-a jesli nie mial ich zrobionych moze wkurzac-glownie zwiazane z kolejnymi aktualizacjami softwareu)

jaka wersja wyposazeniowa (np padajace grzanie foteli)? jaka moc (160-195?)? jakie wyposazenie?

niech popatrzy na forum insignia klub polska np co bolalo egzemplarze z tamtego okresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z 2012 roku auto, rok modelowy 2013.

Drugi raz bym nie kupil.D0 30 tys km na gwarancji wymienili:

bixenon(spalila sie dioda led od dziennych)

turbosprezarka

przekladnia kierownicza

kompletny rorzad

zawor overboost

W aucie niestety skrzypia plastiki,najbardziej gdzie jest navi i tunel srodkowy.

Ktos napisal ze navi nie za dobra, jezdze celowo z AM i ori navi i w wiekszosci ori navi lepiej prowadzi niz AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega się zastanawia i ma na oku rok produkcji 2009 model 2010 2.0DTI.

> Jakie są bolączki insigni ?

jeździłem tylko przez chwile taką wersją 195KM - szału nie robiło jak na taką moc, pewnie z uwagi na masę.

Jak dla mnie ciasne wnętrze i bardzo kiepsie wykonanie wewnątrz, natomiast bardzo ładna sylwwetka z zewnątrz.

Wg mnie ciężko będzie ci kupić taki samochód w dieslu z uwagi iż kupowały go głównie firmy, a samochody robiły duże przebiegi.

Wszystko poniżej 200 000 km trzeba by nazwać niskim przebiegiem jak na ten model i rocznik..

PS: zastanów się nad Mondeo MK4 - wydaje mi się że znajdziesz młodszy egzemplarz, a sam samochód jest większy, cichszy i lepiej wykonany, niestety sporo traci na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega się zastanawia i ma na oku rok produkcji 2009 model 2010 2.0DTI.

> Jakie są bolączki insigni ?

Miałem Insignie z 2011r 2.0 130KM

przez 7 miesięcy i ok 30tyś wymieniłem tylko czujnik poziomu oleju, i chyba tylko tyle.

Z minusów to lubiący poskrzypieć czasem plastik właśnie tak jak już ktoś wspomniał w okolicach podszybia / naviagacji, oraz bardzo miękki lakier, paznokciem mogłeś zrobić rysę do podkładu grinser006.gif miałem ten sam kolor to Kazu.

Poza tym auto jak dla mnie mega na plus, bardzo małe spalanie, duża wygoda w trasie - jeśli wszystko dobrze bedzie się układać na wiosnę chce wrócić do insigni ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam z 2012 roku auto, rok modelowy 2013.

> Drugi raz bym nie kupil.D0 30 tys km na gwarancji wymienili:

> bixenon(spalila sie dioda led od dziennych)

> turbosprezarka

> przekladnia kierownicza

> kompletny rorzad

> zawor overboost

> W aucie niestety skrzypia plastiki,najbardziej gdzie jest navi i tunel srodkowy.

o tym zapomniałem, w firmowych też skrzypi straszliwie deska tongue.gif, poodpadały nakładki klamek, pourywały się uchwyty. Ogólnie wykonanie tych samochodów jest kiepskie.

> Ktos napisal ze navi nie za dobra, jezdze celowo z AM i ori navi i w wiekszosci ori navi lepiej

ja pisałem, auto z 2012r a mapy chyba sprzed kilku lat, wielu dróg już w 2012 brakowało. Navi mało intuicyjna, trudno sterowalna tym pokrętłem, niedotykowa. Bardzo często prowadzi jak chce tongue.gif

Tak czy inaczej w 2015 pozbywamy się Opli, bo nikt juz go nie chce drugi raz tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega się zastanawia i ma na oku rok produkcji 2009 model 2010 2.0DTI.

> Jakie są bolączki insigni ?

Jak na 160KM to jedzie słabo. Zupełnie jak Mondek TDCI który ma 20 KM mniej. Ale to IMHO wina dużej masy. Insignia jest od Mondka coś ponad 50 kg cięższa mimo że jest mniejsza.

Dla niektórych wadą mogą być koła dawane seryjnie w Insigni a dokładnie opony 225/55/17 gdzie zimówka Continentala kosztuje jakieś 650 zł W Mondku jest opona 215/55/16 - 150 zł taniej na sztuce.

W pierwszych rocznikach były problemy z nawigacją . Nie potrafiła czytać oryginalnych płyt z aktualnymi mapami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na 160KM to jedzie słabo. Zupełnie jak Mondek TDCI który ma 20 KM mniej. Ale to IMHO wina dużej

> masy. Insignia jest od Mondka coś ponad 50 kg cięższa mimo że jest mniejsza.

Z tego, co mi wiadomo, to na papierze jest różnica niecałych 100kg, a w rzeczywistości Insignia waży prawie 200kg więcej od Mondeo przy podobnych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego, co mi wiadomo, to na papierze jest różnica niecałych 100kg, a w rzeczywistości Insignia

> waży prawie 200kg więcej od Mondeo przy podobnych silnikach.

Może tak być. Różnica o której pisałem była w podstawowych wersjach 1.6

Te dodatkowe kilogramy trzeba czymś pogonić wiec ilość konsumowanego ON rośnie. Szerszy kapeć wpływa na spożycie i mocy też potrzeba wiecej żeby jakoś sie odpychać.

Mimo że jestem fanem Opli nie kupiłbym Insigni. Wolałbym Mondka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.