Skocz do zawartości

EOBD


matal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dopadło mnie buu.gif. Jutro wyjazd, trasa 500 km w jedną stronę, a tu informacja "Awaria systemu kontroli silnika". Mechanik ze względu na czas niedostępny. Czy z tym da się jechać? Jak długo? Czy ktoś już to miał w swojej Cromce? Jak sobie z tym poradził? Czy faktycznie zostaje tylko jazda pociągiem? Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Awaria systemu kontroli silnika". Czy z tym da się jechać? Jak długo?

Za mało informacji/danych.

Trzeba podłączyć się pod komp. i sprawdzić co to, ewentualnie spróbować skasować błąd.

Może być drobnostka ale może też poważniejsza usterka.

przyda się ELM327 ok. 30zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Dopadło mnie . Jutro wyjazd, trasa 500 km w jedną stronę, a tu informacja "Awaria systemu kontroli

> silnika". Mechanik ze względu na czas niedostępny. Czy z tym da się jechać? Jak długo? Czy

> ktoś już to miał w swojej Cromce? Jak sobie z tym poradził? Czy faktycznie zostaje tylko

> jazda pociągiem? Dzięki za rady.

Nie wiem co to może być... w stilo najczęściej padały w JTD czujnik położenia wału - halotronowy mi taki padł około 180 tyś km w Stilaku... W cromie jeszcze nie słyszałem..... i to objawiało się zatrzymaniem silnika... najczęściej po ostygnięciu silnik odpalał i można było jechać do ponownego nagrzania

Jeśli to to to daleko nie zajedziesz.... jedyne pocieszenie, ze wrócisz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu przejechałem już ponad 1500 km, silnik pracuje ok, pali normalnie, przyspieszenie normalne, przy jeździe z prędkością do 120 najczęściej wskazania na autostradach od 4,5 do 5,7, po tankowaniu wskazał mi na możliwość przejechania 1124 km

(aż nieprawdopodobne - Croma 150 automat, włączona klima). Następne tankowanie już takie nie było - jazda 140 -170, trasa możliwa 893. Styl jazdy - cyferki pokazują prawdę, nie kłamią. To wada naszych Cromek. Człowiek płynie po autostradzie, gada, muzyczka gra i nie zwraca się uwagi na licznik, a prędkości się nie czuje. Spojrzenie, a tu 160 - 170. Stąd i więcej pali.

Szerokiej drogi wszystkim, spokojnej, statecznej i tym samym oszczędnej jazdy. I jak najmniej problemów w Nowym Roku 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalne, przy jeździe z prędkością do 120 najczęściej wskazania na autostradach od 4,5 do

> 5,7, po tankowaniu wskazał mi na możliwość przejechania 1124 km

ostatnio jeżdże wolniej - ale nigdy nie udało mi się tysiąca przekroczyć- nie pamietam - ale chyba cos ok 960

> (aż nieprawdopodobne - Croma 150 automat, włączona klima). Następne tankowanie już takie nie było -

> jazda 140 -170, trasa możliwa 893. Styl jazdy - cyferki pokazują prawdę, nie kłamią.

Masz tempomat - ustawiasz i cie nic nie interesuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.