Skocz do zawartości

Doradźcie trwały napęd bramy dwuskrzydłowej


mateusz086

Rekomendowane odpowiedzi

Po 13 latach ostatecznie dokonał żywota napęd bramy dwuskrzydłowej, dlatego rozglądam się za czymś nowym.

Zasadniczo są dwa typy siłowników:

Przypominające siłownik hydrauliczny:

414_faac.jpg

I bardziej zabudowane:

65075899_2_644x461_naped-bram-bramy-dwuskrzydlowej-nice-wingo-230v-dodaj-zdjecia_rev004.jpg

Miałem napęd przypominający siłownik hydrauliczny i było z nim sporo problemów, głównie z uszczelnieniem siłownika, tzn podczas mrozów, gdy woda dostanie się do jego wnętrza, to główna śruba potrafi przymarznąć i uniemożliwić pracę.

Sama brama nie jest szeroka, ani ciężka, więc super pancerne jednostki nie są potrzebne, jednak dobrze byłoby, żeby napęd był wysoce bezobsługowy, a nie specjalnej troski, jak miałem to przez ostatnie kilka lat hehe.gif

Nadal celować w siłowniki z silnikami na 230V, czy jednostki na 24 V też są w porządku?

Jak podrzucicie jakieś sprawdzone modele, to będę wdzięczny.

W sumie, to zastanawiam się nad bardziej obudowanymi siłownikami (jak na drugim zdjęciu powyżej), może znikną problemy z wodą dostającą się do wnętrza, a silnik jest też chyba inaczej umieszczony, niż prostopadle do śruby napędowej i połączony przekładnią kątową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faac 414 chodzi u mnie od 11 lat nie dotykany. Brama w dni robocze otwierana średnio 14 razy dziennie. Żadnych problemów w zimie, chyba że śniegu napada tyle że brama nie ma siły odgarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik z drugiego zdjęcia wygląda jak NICE pracuje w mojej byłej firmie już 9 lat i z siłownikiem problemów nie było elektronika zbuntowała się dwa czy trzy razy, raz pamiętam wymieniałem przekaźniki innym razem trzeba było ją od nowa zaprogramować a tak to zero problemów, dodam że brama eksploatowana naprawdę intensywnie. Napięcie siłownika 230~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat

ma ktoś styczność z napędami w stylu ramienia takiego łamanego?

coś jak nożyce?

sprawdza się to czy raczej olać i kupować klasyczne rozwiązania?

brama lekka ale bardzo szerokie słupki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Siłownik z drugiego zdjęcia wygląda jak NICE pracuje w mojej byłej firmie już 9 lat i z siłownikiem

> problemów nie było elektronika zbuntowała się dwa czy trzy razy, raz pamiętam wymieniałem

> przekaźniki innym razem trzeba było ją od nowa zaprogramować a tak to zero problemów, dodam że

> brama eksploatowana naprawdę intensywnie. Napięcie siłownika 230~

Co do NICE to teraz bym nie ryzykował, to nie ta firma co kiedyś.

Polecam BENINNCA, FAAC lub CAME. 24V będą ciszej pracować, co do sprawności na podobnym poziomie.

Na szerokie słupy z ramieniem łamanym bądź kucie (czyt. rzeźbienie mocowania) pod zwykły siłownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podepnę się pod temat

> ma ktoś styczność z napędami w stylu ramienia takiego łamanego?

> coś jak nożyce?

> sprawdza się to czy raczej olać i kupować klasyczne rozwiązania?

> brama lekka ale bardzo szerokie słupki

Came

A co chcezz wiedziec mam i jak z foty 2 i te jak to nazwales nozyce... jutro wstawie

edit:

mam takie i takie-w czym moge pomoc?

1

2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do NICE to teraz bym nie ryzykował, to nie ta firma co kiedyś.

U mnie w pracy mamy zamontowane NICE. Jedna z bram ma niecały rok i świruje. Wczoraj np zacięła się tak że nie dało się jej wcale otworzyć. W ok 20% przypadków otwiera się do momentu że człowiek by się ledwo przecisnął i się zatrzymuje bądź zaczyna się zamykać yikes.gif. Czasem bywa tak że tylko światło błyska a brama ani drgnie shocked.gif i dopiero 3-4 próba otwarcia skutkuje otwarciem bramy. Mamy moze z 3-4 takie bramy ale w sumie tylko z jedną są takie cyrki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.