Skocz do zawartości

Brak katalizatora a przegląd techniczny


MietekCCS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytanie do znawców tematu. Właśnie przerobiłem 700-kę na 1.1. Pozostała mi sprawa wydechu. Czy bez katalizatora jest szansa przejść przegląd techniczny bez żadnych kombinacji? (700 miała katalizator). Czy raczej jestem skazany na porażkę w starciu z analizatorem spalin? grinser006.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć!

> Mam pytanie do znawców tematu. Właśnie przerobiłem 700-kę na 1.1. Pozostała mi sprawa wydechu. Czy

> bez katalizatora jest szansa przejść przegląd techniczny bez żadnych kombinacji? (700 miała

> katalizator). Czy raczej jestem skazany na porażkę w starciu z analizatorem spalin?

> Pozdrawiam.

Pojedź tam, gdzie się robi dobry przegląd grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że SKP są nastawione tylko i wyłącznie na zyski. Mają gdzieś czy samochód jest sprawny czy nie. Musi być naprawdę skrajny przypadek tzn. kompletny złom, żeby nie dostał pieczątki(czasami takie przypadki też dostają pieczątki...). Nie wiem jak jest w innych miastach, ale jeśli chodzi o Radom to konkurencja jest bardzo duża. SKP jest na co drugiej ulicy, liczy się wpływ 99zł a nie stan techniczny. U mnie jak ktoś wie do kogo zagadać to zrobi nawet badanie samego dowodu rejestracyjnego bez problemu.

Gdyby rzeczywiście wszyscy trzymali się przepisów to mało który samochód przeszedłby badanie. Średni wiek samochodu w PL to podobno 15 lat. W takim wieku 3/4 samochodów to złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda jest taka, że SKP są nastawione tylko i wyłącznie na zyski. Mają gdzieś czy samochód jest

> sprawny czy nie. Musi być naprawdę skrajny przypadek tzn. kompletny złom, żeby nie dostał

> pieczątki(czasami takie przypadki też dostają pieczątki...). Nie wiem jak jest w innych

> miastach, ale jeśli chodzi o Radom to konkurencja jest bardzo duża. SKP jest na co drugiej

> ulicy, liczy się wpływ 99zł a nie stan techniczny.

Nie zgodzę się z tym, w Tychach też jest dużo skp, ale jeżeli auto ma niesprawne elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo (zawias/hamulce/ układ kierowniczy) to nie puszczą.

Na takie coś jak brak kata/głośniejszy wydech/mniejsza kierownica itp.... raczej przymykają oko

>U mnie jak ktoś wie do kogo zagadać to

> zrobi nawet badanie samego dowodu rejestracyjnego bez problemu.

> Gdyby rzeczywiście wszyscy trzymali się przepisów to mało który samochód przeszedłby badanie.

> Średni wiek samochodu w PL to podobno 15 lat. W takim wieku 3/4 samochodów to złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgodzę się z tym, w Tychach też jest dużo skp, ale jeżeli auto ma niesprawne elementy

> odpowiedzialne za bezpieczeństwo (zawias/hamulce/ układ kierowniczy) to nie puszczą.

> Na takie coś jak brak kata/głośniejszy wydech/mniejsza kierownica itp.... raczej przymykają oko

> > Średni wiek samochodu w PL to podobno 15 lat. W takim wieku 3/4 samochodów to złomy.

a 30cm kierownica jest bezpieczna?

bo dla mnie nie

teoretycznie jak będzie chciał to nie zrobi Ci nawet przeglądu jak będziesz miał inne hamulce założone

wszystko zależy jak do przeglądu podchodzi diagnosta, wg. mnie przeglądy powinny być robione skrupulatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a 30cm kierownica jest bezpieczna?

> bo dla mnie nie

> teoretycznie jak będzie chciał to nie zrobi Ci nawet przeglądu jak będziesz miał inne hamulce

> założone

> wszystko zależy jak do przeglądu podchodzi diagnosta, wg. mnie przeglądy powinny być robione

> skrupulatnie

No wlasnie, rok temu kierownica 32cm sie mu nie podobala, ale podbil. Dlatego tez w tym roku,dla swietego spokoju kupilem 35cm kierownice. (Mam ja juz 3 miesiace, a dalej zle mi sie na niej jezdzi. Mam wrazenie chocbym tira prowadzil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupić coś co imituje kat.ale nim nie jest....na allegro coś takiego widziałem...bądź samemu zrobić do 1.1mpi to będzie lipa ale do pozostałych gdzie jest 1 sada to da się zrobić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.