Skocz do zawartości

Zamarznięte auto? Jak otworzyć?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

No i masakra chciałem dostać się dzisiaj do mojej Pandy i niestety stoi sobie tak od tygodnia a dzisiaj mi była potrzebna no i masakra... nie idzie nic otworzyć... Centralny zamek otwiera auto i pupa żadne z drzwi i bagażnik nie idzie otworzyć po prostu pozamarzały... Jak to teraz ruszyć na parkingu przed blokiem... Czy czekać do roztopów?? grinser006.gif

Nie muszę nawet auta zamykać bo samo się zamknęło grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docisnąć mocno po obwodzie uszczelkę. Można kilka razy. Tylko nie uderzać. Dłonią solidnie przycisnąć aby uszczelka się lekko poddała.

Lód się wtedy pod nią kruszy i można otworzyć.

Nigdy mnie ten sposób nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Docisnąć mocno po obwodzie uszczelkę. Można kilka razy. Tylko nie uderzać. Dłonią solidnie

> przycisnąć aby uszczelka się lekko poddała.

> Lód się wtedy pod nią kruszy i można otworzyć.

> Nigdy mnie ten sposób nie zawiódł.

potwierdzam ok.gif

wczoraj tak swoją otwierałem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w TVN Turbo w programie Raport widziałem jak spec od otwierania drzwi prezentował sposób na zamarznięte drzwi. Aż mnie ciarki przechodziły jak skrobał śnieg co prawda plastikową skrobaczką wokół drzwi i podważał. To ja kurczę aby nie rysować lakieru myję rękawicą auto a ten daje czadu skrobaczką. No ale otworzył zamarznięte drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i masakra chciałem dostać się dzisiaj do mojej Pandy i niestety stoi sobie tak od tygodnia a

> dzisiaj mi była potrzebna no i masakra... nie idzie nic otworzyć... Centralny zamek otwiera

> auto i pupa żadne z drzwi i bagażnik nie idzie otworzyć po prostu pozamarzały... Jak to teraz

> ruszyć na parkingu przed blokiem... Czy czekać do roztopów??

> Nie muszę nawet auta zamykać bo samo się zamknęło

2 dni temu miałem to samo, też z Pandą zlosnik.gif

Nie pomogło dociskanie drzwi, nie pomogło szarpanie klamką, nawet uderzanie w drzwi całą masą ciała ...

Pomógł klucz płaski Yato 16. Podważyłem drzwi i poszło zlosnik.gif

Nie porysowały się nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś w TVN Turbo w programie Raport widziałem jak spec od otwierania drzwi prezentował sposób na

> zamarznięte drzwi. Aż mnie ciarki przechodziły jak skrobał śnieg co prawda plastikową

> skrobaczką wokół drzwi i podważał. To ja kurczę aby nie rysować lakieru myję rękawicą auto a

> ten daje czadu skrobaczką. No ale otworzył zamarznięte drzwi.

nosisz skrobaczke ze sobą czy zostaje w aucie? clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i masakra chciałem dostać się dzisiaj do mojej Pandy i niestety stoi sobie tak od tygodnia a

> dzisiaj mi była potrzebna no i masakra... nie idzie nic otworzyć... Centralny zamek otwiera

> auto i pupa żadne z drzwi i bagażnik nie idzie otworzyć po prostu pozamarzały... Jak to teraz

> ruszyć na parkingu przed blokiem... Czy czekać do roztopów??

> Nie muszę nawet auta zamykać bo samo się zamknęło

Kup na stacji odmrażacz do szyb i napsikaj na całym obwodzie drzwi. Po chwili powinno puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomógł klucz płaski Yato 16. Podważyłem drzwi i poszło

boje_sie.gif

> Nie porysowały się nawet.

Ależ skąd...

Ludzie takich rad to może nie dawajcie... wink.gif

Podociskać drzwi na całym obwodzie, powoli sukcesywnie nimi pracować aż puszczą. Potem odzałować 1zł na wzaelinę i posmarować wszystkie uszczelki i mieć spokój do konca zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmrażaczem do szyb (najlepiej ciepłym - postaw w domu na kaloryferze) zalać uszczelki, docisnąć drzwi i wejść smile.gif Resztę drzwi odmrozić w jakimś ciepłym miejscu, po otwarciu wytrzeć uszczelki do sucha, potem wazelina lub silikon na uszczelki i do wiosny spokój smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepsza jest wazelina. wystarczy posmarowac uszczelki i nigdy nie przymarzną

Ja kupilem srodek do uszczelek i powiem ze odkad posmarowalem to dziala az bylem w szoku ze nic nie przymarza. Srodek to Autoland Do uszczelek z gabka na koncu. Poki co dziala idealnie w obu autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś w TVN Turbo w programie Raport widziałem jak spec od otwierania drzwi prezentował sposób na

> zamarznięte drzwi. Aż mnie ciarki przechodziły jak skrobał śnieg co prawda plastikową

> skrobaczką wokół drzwi i podważał. To ja kurczę aby nie rysować lakieru myję rękawicą auto a

> ten daje czadu skrobaczką.

Masakra zlosnik.gif Jaka to roznica czy sa drobne ryski na lakierze czy ich nie ma ? przecież i tak jak przechodzisz obok to ich nie widać, trzeba by się przygladac z bliskiej odleglosci. Jak tak się boisz o lakier, to co zrobisz gdy ktoś Ci drzwiami obije Twoje drzwi i odjedzie ? panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można.Tylko mało,żeby nie ciekło, bo wylezie na szybę.

> Uszczelki/guma lubią silikon.

Zamierzam silikon na serwetkę psiknąć i dopiero przetrzeć, albo po psikaniu przetrzeć. Tak żeby właśnie na szybę nie wlazło.

Nie wiem tylko czy się nie będzie mazać potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masakra Jaka to roznica czy sa drobne ryski na lakierze czy ich nie ma ? przecież i tak jak

> przechodzisz obok to ich nie widać, trzeba by się przygladac z bliskiej odleglosci. Jak tak

> się boisz o lakier, to co zrobisz gdy ktoś Ci drzwiami obije Twoje drzwi i odjedzie ?

O rety, zgadzam się z Jayem w 100% grinser006.gif Ja wczoraj kluczami otwierałem zamarznięty wlew paliwa... I co ciekawe nic nie porysowałem. Nawet o tym nie myślałem... A i tak mój samochód się na parkingu ładnie świeci i wyróżnia tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedyś po umyciu się wziąłem za mycie uszczelek.Najwięcej błota było w wardze gdzie drzwi

> dolegają u góry przy dachu.Szkoda gadać.

Takie rzeczy się wypłukuje idealnie na bezdotykowej lub karcherem, normalnie przez szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tubce jest dobra, ale pasta do zębów. wazelina z puszki i paluszek

A ja polecam glicerynę.

Buteleczka kosztowała 60gr, chyba 5 czy 6 zima, a jeszcze ponad połowa została.

Wcześniej stosowałem wazelinę, ale gliceryna lepsza (przede wszystkim nie brudzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wazelina brudzi?

Po mojemu to wszystko zapodane na uszczelki wokół drzwi będzie brudziło - rozpuszcza cały syf który gromadzi się na uszczelkach....

Ja smaruję uszczelki takim : NIGRIN - chyba z casto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak ?

> Drzwi podczas mycia auta są zamknięte i dociskają ową uszczelkę uniemożliwiając tym samym

> wypłukanie błocka z jej rowka , bo jest "zamknięty" ..

JA to robię ręcznie. ze dwa trzy razy do roku, podczas porządnego mycia samochodu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak ?

> Drzwi podczas mycia auta są zamknięte i dociskają ową uszczelkę uniemożliwiając tym samym

> wypłukanie błocka z jej rowka , bo jest "zamknięty" ..

Myślałem, że chodzi o rowek między uszczelką a dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.