Skocz do zawartości

Aktywacja urządzeń elektrycznych telefonem


RederOr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy jest może jakaś "przystawka" do gniazdka elektrycznego, którą można aktywować telefonem (dzwonić lub sms ?) ? Chodzi mi takie coś po głowie ponieważ często zdarza mi się dłuższy wyjazd z domu, a chciałbym np. dzień wcześniej włączyć piec co/cwu (programator mam tygodniowy, ale nie chce mi się go przestawiać to jedno, a dwa że czasem wyjazd jest dłuższy niż 7 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Czy jest może jakaś "przystawka" do gniazdka elektrycznego, którą można aktywować telefonem

> (dzwonić lub sms ?) ? Chodzi mi takie coś po głowie ponieważ często zdarza mi się dłuższy

> wyjazd z domu, a chciałbym np. dzień wcześniej włączyć piec co/cwu (programator mam

> tygodniowy, ale nie chce mi się go przestawiać to jedno, a dwa że czasem wyjazd jest dłuższy

> niż 7 dni).

Mam i kożystam. Powiadamia o stanie alarmu, poziomie szamba, steruje smsami oświetleniem - czyli to co ciebie interesuje, docelowo jeszcze będę podpinał pod sterownik rolet żeby zdalnie otwierać/zamykać

Fajnie to działa LINK <- mam dokładnie ten model od tego sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Czy jest może jakaś "przystawka" do gniazdka elektrycznego, którą można aktywować telefonem

> (dzwonić lub sms ?) ? Chodzi mi takie coś po głowie ponieważ często zdarza mi się dłuższy

> wyjazd z domu, a chciałbym np. dzień wcześniej włączyć piec co/cwu (programator mam

> tygodniowy, ale nie chce mi się go przestawiać to jedno, a dwa że czasem wyjazd jest dłuższy

> niż 7 dni).

jest tego masa na rynku, trochę się takimi zabawkami bawię w swoim domu.

pytanie czego oczekujesz dokładnie i czym w domu dysponujesz.

Tylko uwaga, to wciąga; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest tego masa na rynku, trochę się takimi zabawkami bawię w swoim domu.

> pytanie czego oczekujesz dokładnie i czym w domu dysponujesz.

> Tylko uwaga, to wciąga; )

Podłączę się zatem, potrzebuję najtańszy diwajs do włączenia ogrzewania w garażu za pomocą telefonu, jakiś przekaźnik sterujący jednym gniazdkiem? Tylko nie z AVT na czujkę zaświecenia wyświetlacza telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłączę się zatem, potrzebuję najtańszy diwajs do włączenia ogrzewania w garażu za pomocą

> telefonu, jakiś przekaźnik sterujący jednym gniazdkiem? Tylko nie z AVT na czujkę zaświecenia

> wyświetlacza telefonu...

Możesz poczytać o urządzeniu KOMPAKT-5, lub GPRS-T2.

Oba mają jedno wyjście przekaźnikowe sterowane sms'em.

Więcej info znajdziesz w dtr'kach urządzeń.

kompakt 5

gprs-t2

Jakby była potrzeba większej ilości wyjść to moduł gprs-t4 ma ich 4.

Tylko trzeba pamiętać, że w przypadku załączania dużych obciążeń, wyjście modułu gsm powinno sterować cewką dodatkowego stycznika dobranego do obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podłączę się zatem, potrzebuję najtańszy diwajs do włączenia ogrzewania w garażu za pomocą

> telefonu, jakiś przekaźnik sterujący jednym gniazdkiem? Tylko nie z AVT na czujkę zaświecenia

> wyświetlacza telefonu...

no to zaproponuję przekaźnik sterowany z routera przez GPIO

może być też one wire,

pod openwrt gargoyle jest gotowy plugin do sterowanie przekaźnikami.

pytanie czym dysponujesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.