Skocz do zawartości

Styczeń 2015 - Cromiarze spamują od początku ;)


Rekomendowane odpowiedzi

> Wszyscy już wytrzeźwieli?

> Na Nowy Rok zamontowałem sobie "kamerkę, rejestrator" w nietypowym miejscu

co z zasilaniem i uruchamianiem? Zawsze jezdzisz z opuszczoną osłonką? Mnie to irytuje i zawsze je składam po żonie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy już wytrzeźwieli?

> Na Nowy Rok zamontowałem sobie "kamerkę, rejestrator" w nietypowym miejscu

a nie prościej było w miejsce lusterka włożyć?

miejsce gotowe, zasilanie także

otworzysz klapke - masz obraz i zasilanie ,

zamkniesz - wszystko gaśnie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co z zasilaniem i uruchamianiem?

Ładowarka jest w schowku, razem z dodatkowym gniazdem zapalniczki. Kabelek USB jest puszczony pod osłoną słupka i dalej wchodzi do daszku. Po przekręceniu kluczyka zaczyna nagrywanie a po wyjęciu kluczyka nagrywanie się wyłącza. Wszystko się dzieje automatycznie.

> Zawsze jezdzisz z opuszczoną osłonką? Mnie to irytuje i zawsze je

> składam po żonie

Nie przeszkadza mi to, dla mnie najważniejsze jest, że nic nie jest przyklejone do szyby, bo to już mnie irytuje. Dodatkowa zaleta, nie trzeba zdejmować i chować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie prościej było w miejsce lusterka włożyć?

> miejsce gotowe, zasilanie także

> otworzysz klapke - masz obraz i zasilanie ,

> zamkniesz - wszystko gaśnie

Lusterko jest potrzebne żonie zlosnik.gif

Z zasilania lampki lusterka można by skorzystać, ale do daszku ładowarka się nie zmieści. Poza tym ta lampka jest sterowana jakoś dziwnie, zapala się i gaśnie w nieprzewidywalnych dla mnie momentach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lusterko jest potrzebne żonie

na szczęście nie mam tego problemu - tzn potrzeby lusterka.

Żona się przydaje:P

> Z zasilania lampki lusterka można by skorzystać, ale do daszku ładowarka się nie zmieści. Poza tym

> ta lampka jest sterowana jakoś dziwnie, zapala się i gaśnie w nieprzewidywalnych dla mnie

> momentach

powinna chyba świecić po odchyleniu klapki lusterka.

co do daszku - coś tam namieszali w mechanizmach:P włosi.

U mnie oba daszki " ukręciły się " na zawiasie i są podklejone na rzepach bo na wybojach opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na szczęście nie mam tego problemu - tzn potrzeby lusterka.

> U mnie oba daszki " ukręciły się " na zawiasie i są podklejone na rzepach bo na wybojach opadają

Te zawiasy to metalowa tuleja w której są przewody do lampki. Tuleja ta jest obudowana plastikową tuleją, która ma specjalny kształt i współdziała z blaszkami, które stawiają opór przy opuszczaniu daszka. Ta plastikowa tuleja pęka, bo jest za cienka. Jak już pęknie plastik to metalowa tuleja obraca się swobodnie w plastikowej i daszek lata sobie swobodnie. Można to skleić i będzie działać jak nowe ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ło matko teraz to nieoznakowana Croma

Cwaniaki mogą teraz sobie cofać i walić w zderzak. zlosnik.gif

Swoją drogą jak widzę co wyprawiają hordy zmotoryzowanych mamusiek pod przedszkolem i szkołą gdzie rozwoże dzieciaki, to strach się bać co się teraz dzieje. panic.gif

Teraz mogę jakby co mieć wideo w HD, które nic mnie nie kosztowało, no może trochę zabawy ze skalpelem i bormaszyną zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką kamerę założyłeś?

w sumie zapytam - bo zdania zawsze podzielone,

czy jesteście za nagrywaniem czy nie?

Ostatnio widziałem filmik gdzie gośc spokojnie wyprzedzał tiry i nie zjechał beemce na autobanie. ( w Polsce ).

ta go w końcu wyprzedziła, zahamowała i jakaś mała masakra była.

a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie zapytam - bo zdania zawsze podzielone,

> czy jesteście za nagrywaniem czy nie?

> Ostatnio widziałem filmik gdzie gośc spokojnie wyprzedzał tiry i nie zjechał beemce na autobanie. (

> w Polsce ).

> ta go w końcu wyprzedziła, zahamowała i jakaś mała masakra była.

> a4

Ja to mogę nagrywać grinser006.gif ale niech się który odważy mnie nagrać to wpysk.gifbokser.gifbokser.gifbokser.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sumie zapytam - bo zdania zawsze podzielone,

> czy jesteście za nagrywaniem czy nie?

Nie zamierzam nawet oglądać tych filmików i tym bardziej umieszczać na youtube. Jak kiedyś będzie potrzeba (mam nadzieje że nie) wykorzystania jakiegoś nagrania, to je wykorzystam, oczywiście jak inne argumenty nie przyniosą skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zamierzam nawet oglądać tych filmików i tym bardziej umieszczać na youtube. Jak kiedyś będzie

> potrzeba (mam nadzieje że nie) wykorzystania jakiegoś nagrania, to je wykorzystam, oczywiście

> jak inne argumenty nie przyniosą skutku.

Nie jestem fanem wysyłania każdego wykroczenia na policję.Bo to bez sensu.

Ale kretynizm i chamstwo na drodze powinno się tępić.

Np.

Kiedyś przy mnie koleś zrobił podobny numer jak ostatnio ta policja w radiowozie(postraszenie pieszego)

Babeczka szła przez przejście-normalne bez świateł.

A koleś mnie ominął(stałem przed pasami) i skręcił w nią celem nastraszenia-zabawy.

Tyle że mu się trochę z bardzo skręciło.Na szczęście babeczka była dość bystra i obserwowała co się dzieje na około i uskoczyła.Walnął by ją na 100% gdyby była np odwrócona.

A gówniarz z dziewczyną która też była w aucie mieli świetną zabawę bo widziałem jak się cieszyli.

Jak go dogoniłem na następnym skrzyżowaniu i powiedziałem że ma nierówno pod sufitem to jeszcze mnie zjebał.

I co??Wpierd..le świni a mnie potem posądzą jak za normalnego człowieka.

Jak bym miał kamerkę to bez nerwów po prostu zawiózł bym płytkę na komisariat i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bym miał kamerkę to bez nerwów po prostu zawiózł bym płytkę na komisariat i wszystko.

potem by Cię ciągali może i kilkakrotnie po sądach jako świadka i może komuś by "się udostępniły" Twoje dane osobiste oskarżonemu. A nie wiadomo na kogo trafisz. Może akurat człowiek jest niezrównoważony i będzie się mścił........ Ja by mnie zjebał to bym mu najspokojniej w świecie oznajmił że jego wyczyn został nagrany i właśnie jadę na busted.gif Ale w sumie bym raczej nie pojechał - niech się zwyczajnie wystraszy to może drugi raz tego nie zrobi.

Co innego gdyby coś się komuś stało - bez wahania bym udostępnił nagranie.

Też mam u siebie monitoring trasy i niezły materiał dałoby się z tego zrobić. Głównie ludzie przejezdzają na czerwonym wyprzedzają przez podwójna ciągłą lub również na pasach. Póki co nie miałem okazji nagrać żadnego zdarzenia i mimo wszystko mam nadzieję że nie nagram....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potem by Cię ciągali może i kilkakrotnie po sądach jako świadka i może komuś by "się udostępniły"

> Twoje dane osobiste oskarżonemu. A nie wiadomo na kogo trafisz. Może akurat człowiek jest

> niezrównoważony i będzie się mścił........

Niestety prawo jest u nas kulawe i często bardziej chroni bandytów.

Jakby tak przytrafiło się nakręcić jakiegoś polityka w "ciekawej sytuacji drogowej" to można by na tym nieźle zarobić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety prawo jest u nas kulawe i często bardziej chroni bandytów.

> Jakby tak przytrafiło się nakręcić jakiegoś polityka w "ciekawej sytuacji drogowej" to można by na

> tym nieźle zarobić

oni mają na o wywalone.

I tak biuro za to zapłaci-czyli my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zahamowała i jakaś mała masakra była.

> a4

NAGRYWAC !!! ale za takie cos kara to min 5000zl, utrata prawka na 3 lata i odpowiedzialnosc finansowa za spowodowanie zagrozenia nieuzasadnione, naprawa TIRow

oj zabilaloby

Aaa...i wizerunek publicznie pokazany !!!

Kupuje kamerke smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy już wytrzeźwieli?

> Na Nowy Rok zamontowałem sobie "kamerkę, rejestrator" w nietypowym miejscu

i mnie coraz bardziej kusi kamerka, jakas mala coby z lusterkiem sie zrownala.

Fajny patetn zrobiles, ale mnie opuszczony daszek zniecheca, nie lubie po prostu.

Natomiast pyt techniczne, jak rozwiazales nagrywanie w petli i blokowanie nagran w razie potrzeby?

Jaka karte to ciagnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem fanem wysyłania każdego wykroczenia na policję.Bo to bez sensu.

> Ale kretynizm i chamstwo na drodze powinno się tępić.

Dokladnie, np cwaniakowanie i omijanie koreczka np na lewoskret i wbicie pod swiatla.

Ale patrzac na codzienna aktywnosc na drogach jesli chcialbym ewidentne wykroczenie zglaszac to mialbym pelne rece roboty.

Ja rozwazam zakup Xblitx Platinium lub Modecomm MC cc10 a ostatnio widzialem malenstwo VideoRecorder G50, ale poki co chyba w chin trzeba ciagnac od chinola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i mnie coraz bardziej kusi kamerka, jakas mala coby z lusterkiem sie zrownala.

> Fajny patetn zrobiles, ale mnie opuszczony daszek zniecheca, nie lubie po prostu.

> Natomiast pyt techniczne, jak rozwiazales nagrywanie w petli i blokowanie nagran w razie potrzeby?

> Jaka karte to ciagnie?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dailyroads.v

Ten programik na androida nagrywa, zapętla, zapisuje po dotknięciu ekranu. Można sobie wszystko ustawić jak się chce. Karta nie jest niezbędna.

Też się zastanawiałem nad kamerką, ale jak zobaczyłem że na coś sensownego trzeba wydać 300 - 500 zł, a mam nieużywany telefon, to znalazłem mu zastosowanie. Wszelakie przyssawki do szyby i plączące się kabelki mnie drażnią. Podłączanie i chowanie kamerki też byłoby dla mnie upierdliwe i pewnie po krótkim czasie zostałaby na stałe w schowku. Dlatego nawigację też sobie wbudowałem na stałe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dailyroads.v

> Ten programik na androida nagrywa, zapętla, zapisuje po dotknięciu ekranu. Ja ani nie mam Tel zbitego wiec tu lipa, a fakt, na kam planuje wydac ok 300zl, moze uda sie z karta 32

Ale mi zalezy na dosc malej i z taka przyssawka coby z lusterkiem zrownac.

Idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mi zalezy na dosc malej i z taka przyssawka coby z lusterkiem zrownac.

> Idealnie

Są takie kamerki, które mają uchwyt akcesoryjny przykręcany do ramienia lusterka. U mnie by to nie zdało egzaminu, bo lusterko jest za bardzo zabudowane i ramię jest krótkie. Jak masz zwykłe lusterko to ten uchwyt powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam taką

> G1WH NOVATEK 96650 REJESTRATOR FULL HD 1080P

o tej mysle bo Xblitz Platinum to tylko obrandowane ladniej i kolor inny

Opisz jakie wrazenia, warte toto 250zl?Na jakiej karcie chodzi?

No i fotke z real na szybie umiejscowienia w cromie poprosilbym smile.gif

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.