Skocz do zawartości

Obroty silnika przy 130km/h na V biegu


darekmalysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

Jak wyciszenie?

Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po autostradzie frown.gif

Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z ciekawości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie wszystkie samochody z silnikami benzynowymi mają obroty silnika identycznie zsynchronizowane

> z poszczególnymi biegami.

> W Uno, w Felicii, w Idea jest podobnie.

oczywiscie wink.gifhehe.gif

tu masz przykładowy kalkulator obrotów silnika na poszczególnych biegach (akurat tu jest dla BMW ale można wykorzystać dla dowolnego auta)

http://www.bokchoys.com/differential/e46_gear_ratio_calculator.htm

jak widać na ilość obrotów mają wpływ przełożenia biegów a nie ich ilość, przełożenie główne oraz rozmiar opon zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

> Jak wyciszenie?

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg

> mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po

> autostradzie

> Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z

> ciekawości .

przy 130 km/h ok 2300, silnik v6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

Nie pamiętam, ale przy 160km/h mam w Stilo 1.6 16V 103KM 4500rpm, w Cromie 1,9MJTD 150KM na 6biegu przy 160km/h ~2150rpm miałem.

> Jak wyciszenie?

W Stilo kiepskie, w Cromie bardzo dobre.

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg

> mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po

> autostradzie

> Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z

> ciekawości .

Pewnie dlatego, że Clio zostało zaprojektowane do jazdy po mieście a nie kilkaset km po autostradzie. Chcesz mieć przyjemnie i cicho na autostradzie to kup sobie Lagunę (lub coś innego z segmentu D).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja mam na myśli zwykłe plastikowe samochody osobowe. Nie rozczulam się tu nad jakąś

> dokładnością. Większość ma jednak obroty zbliżone.

Tutaj przykładem może być przytoczone Clio - między 3 - 4 jest prawie 1000 obrotów różnicy! To samo auto, ten sam silnik i skrzynia tłuczone chyba od II WŚ grinser006.gif. Jednak ma zupełnie inne przełożenia, skrzyni (wydłużona piątka) i przekładni głównej. 4 jest lżejsze o ponad 100kg plus konieczność spełnienia normy euro 5 dla starego silnika i masz grinser006.gifbiglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z

> ciekawości .

Producent przewidział ten pojazd jako auto do miasta, a nie w trasy.

Silnik słaby to skrzynią krótką trzeba nadrobić.

Sorry taki mamy klimat 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie wszystkie samochody z silnikami benzynowymi mają obroty silnika identycznie zsynchronizowane

> z poszczególnymi biegami.

> W Uno, w Felicii, w Idea jest podobnie.

Fred z humorem widzę w nowy rok wchodzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fred z humorem widzę w nowy rok wchodzi

noo...

zwłaszcza, że w prostym miejskim pierdzidełku w zależności od wersji wyposażenia (bo mowa o dokładnie tym samym silniku) mamy do wyboru przy 130km.h albo 3400obr/min albo ponad 4000obr/min.

Różnica żadna jak widać. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

> Jak wyciszenie?

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg

> mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po

> autostradzie

> Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z

> ciekawości .

W renault wchodzisz w kanał, kluczem dziesiątką odkręcasz 6 śrubek, kupujesz dlugą piątkę i w 20 minut zakładasz 5ke autostradową. Masz 800 obr/min mniej... Koszt to jakieś 3 stówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura jakich mało.

Czemu bzdura. Większość wszelkich miejskich wozidełek ma podobnie. Nie mówię tutaj o idealnych laboratoryjnych pomiarach obrotów ale o ocenie wizualnej wskazań obrotomierzy w samochodach.

Wiadomo, że będą różnice ale jednak obroty zawarte są pomiędzy pewnymi granicami i tyle. A że w jednym samochodzie będzie 2000obr/min, a w innym 2500obr/min to jednak wskazówka oscyluje na tej granicy.

Dlatego mam na myśli wartości zbliżone.

Przykładowo, większość tych miejskich wozidełek jadąc 70km/h na 5 biegu utrzymuje obroty przy około 2000obr/min. Może to być 1500, 1800, a może być 2000. Dlatego piszę około.

Mam na myśli samochody z silnikami benzynowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy możesz rozwinac temat ? Jaki rodzaj (oznaczenie) skrzyni?

Skrzynia renault. Niezależnie czy mówimy o skrzyni jb1, jb3 czy jc5, czy skrzynie volvo na bazie renault w tym sławetna z torsenem zewnętrznym. Nie wiem jaką masz ale pewnie jakies jc5/jb3. Podaj jej oznaczenie np jc5 130 a ci powiem jaką masz 5kę. Firma car cryf ( z allegro ) wyśle ci cały długi zestaw. Popularny mod w królowej polskiej lawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynia renault. Niezależnie czy mówimy o skrzyni jb1, jb3 czy jc5, czy skrzynie volvo na bazie

> renault w tym sławetna z torsenem zewnętrznym. Nie wiem jaką masz ale pewnie jakies jc5/jb3.

> Podaj jej oznaczenie np jc5 130 a ci powiem jaką masz 5kę. Firma car cryf ( z allegro ) wyśle

> ci cały długi zestaw. Popularny mod w królowej polskiej lawet

ok. jutro zerknę na oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu bzdura. Większość wszelkich miejskich wozidełek ma podobnie. Nie mówię tutaj o idealnych

> laboratoryjnych pomiarach obrotów ale o ocenie wizualnej wskazań obrotomierzy w samochodach.

Nie potrzeba laboratorium żeby ocenić różncę na poziomie 50obr/min za pomocą obrotomierza. Wystarczy oko na tyle sprawne żeby dostać prawo jazdy.

> Wiadomo, że będą różnice ale jednak obroty zawarte są pomiędzy pewnymi granicami i tyle. A że w

> jednym samochodzie będzie 2000obr/min, a w innym 2500obr/min to jednak wskazówka oscyluje na

> tej granicy.

> Dlatego mam na myśli wartości zbliżone.

> Przykładowo, większość tych miejskich wozidełek jadąc 70km/h na 5 biegu utrzymuje obroty przy około

> 2000obr/min. Może to być 1500, 1800, a może być 2000. Dlatego piszę około.

> Mam na myśli samochody z silnikami benzynowymi.

no jeśli dla ciebie różnica wynosząca tak na prawdę 1/5 użytecznego zakresu obrotów jest nieznaczna to.... to nie mam pytań. ok.gif

I zgadzam się: wszystkie cywilne auta niezależnie od silnika, masy, wielkości, mocy... mają "prawie takie same" obroty silnika przy 130km/h na piątym biegu. Czyli tak pomiędzy 2500 a 4000 obrotów na minutę. ok.gif Przeciez to tylko 1500 obrotów różnicy palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > Wiadomo, że będą różnice ale jednak obroty zawarte są pomiędzy pewnymi granicami i tyle. A że w

> jednym samochodzie będzie 2000obr/min, a w innym 2500obr/min to jednak wskazówka oscyluje na

> tej granicy.

Uważasz, że różnica 500 obr/min to mało hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000.

Ooooo zlosnik.gif

Po mieście często jeżdże właśnie takim Clio 75 KM, cicho jest jedynie do 90 km/h. Jechałem nim maksymalnie 120 km/h gdzie hałas mnie mocno przytłaczał grinser006.gif

W trasie tylko i wyłącznie głównie auto z dieslem i 5 biegową niestety skrzynią, ale za to przy 130 jest niecałe 2500 rpm wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

Za duze mad.gif

> Jak wyciszenie?

Za slabe mad.gif

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

Dotyczy aut z podpisu.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg

> mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po

> autostradzie

Taki los, mamy auta nieautostradowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: 0 obr/min do prawie 140 km/h. Ford przeprogramował w C-Max Hybrid jakiś czas temu ECU/TCU, co pozwala na jazdę z taką prędkością na samym silniku elektrycznym palacz.gif Inna sprawa, że tylko przez kilkanaście-kilkadziesiąt sekund. Ale zawsze lepiej, niż palić benzynę. Do tego jest CVT. Więc odpowiedź naprawdę OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pamiętam, ale przy 160km/h mam w Stilo 1.6 16V 103KM 4500rpm, w Cromie 1,9MJTD 150KM na 6biegu

> przy 160km/h ~2150rpm miałem.

> Pozdrawiam BAS

Dziwi mnie trochę Croma mam Bravo z takim samym silnikiem i przy 140km/h mam około 2500rpm. Czy skrzynia w Cromie jest, aż tak długa? Przy normalnej jeździe nie ma sensu korzystania z 6 biegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwi mnie trochę Croma mam Bravo z takim samym silnikiem i przy 140km/h mam około 2500rpm. Czy

> skrzynia w Cromie jest, aż tak długa? Przy normalnej jeździe nie ma sensu korzystania z 6

> biegu...

1. Akurat mówię o automacie.

2. Gdzie korzystać z 6 biegu jak nie na autostradzie?

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo niskie obroty (wręcz najniższe wśród samochodów o podobnej mocy) przy prędkości autostradowej mają samochody ze skrzyniami CVT.

Przy czym dotyczy to pracy w trybie automatycznym, bo w trybie ręcznym nawet najwyższy bieg ("wirtualny")

ma krótsze przełożenie niż najdłuższe możliwe przełożenie skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To faktycznie nie pamiętasz

Nie pamiętam ile przy 130km/h.

>, albo pomyliłeś się o cały 1krpm. Dokładnie 3600 rpm wychodzi przy

> tej prędkości. Przy 4500rpm jest blisko 170km/h.

Jestem na 100% pewien, że przy licznikowych 160km/h mam 4500rpm.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrzynia renault. Niezależnie czy mówimy o skrzyni jb1, jb3 czy jc5, czy skrzynie volvo na bazie

> renault w tym sławetna z torsenem zewnętrznym. Nie wiem jaką masz ale pewnie jakies jc5/jb3.

> Podaj jej oznaczenie np jc5 130 a ci powiem jaką masz 5kę. Firma car cryf ( z allegro ) wyśle

> ci cały długi zestaw. Popularny mod w królowej polskiej lawet

Ciekaw jestem czy jest to możliwe do zrobienia co wyżej piszesz np. w skrzyni z Clio 2 1.4 16V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Jakie macie obroty silnika przy 130km/h na V biegu ?

> Jak wyciszenie?

> Dotyczy samochodów ze skrzynią 5-cio biegową.

> Chwilowo jeżdżę CLIO III 1.2 16v i przy 130km/h obroty silnika oscylują w okolicy 4000. Jazda wg

> mnie jest trochę uciążliwa - spory hałas. Nie wyobrażam sobie jazdy tak kilkaset km po

> autostradzie

> Jeździłem już różnymi samochodami ale jakoś teraz zaczęło mi to przeszkadzać i dlatego pytam tak z

> ciekawości .

Seat Cordoba 1.4l 8v '98 r. 130 km/h ~3800 obr. Na szczęście nie mam potrzeby tyle jeździć. Wystarcza mi góra 110 km/h 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierzę.

Jutro rano lecę A1 - sprawdzę dokładnie i zamieszczę wyniki ok.gif. Niedziela rano - nie będzie TIR-ów i wieśniaków w czarnych służbówkach grinser006.gif to może uda mi się jednocześnie ogarnąć smartfona i zrobię zdjęcie liczników przy 130/h ok.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.