Skocz do zawartości

szyba czołowa


DEV

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się wymontować w CC szybę czołową bez uszkadzania jej oraz uszczelki, w dodatku w jedną osobę?

Od której strony wypychać, jakie narzędzia do tego?

Do włożenia to wiem, sznurek, mydło albo ludwik i druga osoba, a co z wyjęciem? Szyba z 2004 roku Pilkington, źle jeszcze nie wygląda choć widziałem smugi od wycieraczki, ale wymienić zawsze mogę, na razię chce bez uszkodzeń wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy da się wymontować w CC szybę czołową bez uszkadzania jej oraz uszczelki, w dodatku w jedną

> osobę?

> Od której strony wypychać, jakie narzędzia do tego?

> Do włożenia to wiem, sznurek, mydło albo ludwik i druga osoba, a co z wyjęciem? Szyba z 2004 roku

> Pilkington, źle jeszcze nie wygląda choć widziałem smugi od wycieraczki, ale wymienić zawsze

> mogę, na razię chce bez uszkodzeń wyjąć.

wyciagasz sam i wkladasz sam. Ja zawsze zaczynam od nagrzania uszczelki w gornym rogu od strony kierowcy. Podatkowo pod uszczelke psikam duzo WD40. Potem od srodka wypycham od okolic naroznika. Najtrudniejszy jest poczatek a potem to juz prawie samo idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyciagasz sam i wkladasz sam. Ja zawsze zaczynam od nagrzania uszczelki w gornym rogu od strony

> kierowcy. Podatkowo pod uszczelke psikam duzo WD40. Potem od srodka wypycham od okolic

> naroznika. Najtrudniejszy jest poczatek a potem to juz prawie samo idzie

Jutro popróbuję, a nie lepiej zacząć wypychać u góry z okolic lusterka wstecznego? gdzieś taką poradę wyczytałem. Uszczelkę najpierw spróbować zawinąć pod blachę czy po prostu wypychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jutro popróbuję, a nie lepiej zacząć wypychać u góry z okolic lusterka wstecznego? gdzieś taką

> poradę wyczytałem. Uszczelkę najpierw spróbować zawinąć pod blachę czy po prostu wypychać?

Z ''zawijaniem pod blache'' jest prosciej i bezpieczniej ok.gif Jeden rog i po 15 cm w jedna i druga strone podwin a wycisniesz bez problemu reszte. Z montazem to zawsze wolam kogos do pomocy zeby dociskal od zewnatrz w miejscu gdzie ciagne sznurek i idzie elegancko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ''zawijaniem pod blache'' jest prosciej i bezpieczniej Jeden rog i po 15 cm w jedna i druga

> strone podwin a wycisniesz bez problemu reszte. Z montazem to zawsze wolam kogos do pomocy

> zeby dociskal od zewnatrz w miejscu gdzie ciagne sznurek i idzie elegancko

W "sam naprawiam" jest jakiś dziwny zapis "usunąć fragmenty uszczelki przy słupkach bocznych, z boku szyby czołowej" - co poeta miał na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W "sam naprawiam" jest jakiś dziwny zapis "usunąć fragmenty uszczelki przy słupkach bocznych, z

> boku szyby czołowej" - co poeta miał na myśli?

bo musisz odkrecic slupki boczne (plastiki). Na nich jest uszczelka drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo musisz odkrecic slupki boczne (plastiki). Na nich jest uszczelka drzwi

No właśnie nie w tym rzecz, pisze autor , że najpierw zdemontować fragmenty uszczelki, a potem jeszcze słupki. U mnie słupków dawno już nie ma, deski zresztą też smile.gif

Może faktycznie chodzi o uszczelki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie w tym rzecz, pisze autor , że najpierw zdemontować fragmenty uszczelki, a potem

> jeszcze słupki. U mnie słupków dawno już nie ma, deski zresztą też

> Może faktycznie chodzi o uszczelki drzwi.

w ksiazce chodzi o uszczelki drzwi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ksiazce chodzi o uszczelki drzwi

Już po operacji, niestety o jeden Niuton za mocno i będzie nowa szyba zlosnik.gif

Ale już wiem że się da tego uniknąć, a szyba wychodzi dość gładko. A warto było wyjąć, pod uszczelką była sodoma i gomora, szczególnie od wewnątrz auta waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już po operacji, niestety o jeden Niuton za mocno i będzie nowa szyba

> Ale już wiem że się da tego uniknąć, a szyba wychodzi dość gładko. A warto było wyjąć, pod

> uszczelką była sodoma i gomora, szczególnie od wewnątrz auta

tez to u siebie robilem w wakacje biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy da się wymontować w CC szybę czołową bez uszkadzania jej oraz uszczelki, w dodatku w jedną

> osobę?

> Od której strony wypychać, jakie narzędzia do tego?

> Do włożenia to wiem, sznurek, mydło albo ludwik i druga osoba, a co z wyjęciem? Szyba z 2004 roku

> Pilkington, źle jeszcze nie wygląda choć widziałem smugi od wycieraczki, ale wymienić zawsze

> mogę, na razię chce bez uszkodzeń wyjąć.

Oczywiście że sie da. Ja do tego zawsze używam małych blaszek ktorymi podwazam uszczelke od srodka i delikatnie wypycham szybę. Jeszcze się nie zdażyło żeby szyba mi pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy da się wymontować w CC szybę czołową bez uszkadzania jej oraz uszczelki, w dodatku w jedną

> osobę?

> Od której strony wypychać, jakie narzędzia do tego?

> Do włożenia to wiem, sznurek, mydło albo ludwik i druga osoba, a co z wyjęciem? Szyba z 2004 roku

> Pilkington, źle jeszcze nie wygląda choć widziałem smugi od wycieraczki, ale wymienić zawsze

> mogę, na razię chce bez uszkodzeń wyjąć.

Cale auto rozebralem i zlozylem sam wiec jak najbardziej sie da grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

szybę wkładamy (tak, dopiero teraz) razem z uszczelką i sznurek odwijamy od środka pojazdu,

czy może da się inaczej: najpierw zasadzić uszczelkę w ramkę a potem szybę wsadzić w nią a sznurek odwijając "na dwór"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.