Skocz do zawartości

Sprzedaz auta.


Michal777

Rekomendowane odpowiedzi

prosba o info... kupilem auto na fakture VAT... chce je sprzedac... czy jest taka mozliwosc bez przerejestrowania go na mnie? jesli tak to jak wyglada sprzedaz? czy fakture zakupu przeze mnie przekazuje nowemu wlascicielowi? czy w momencie sprzedazy zglaszam info ubezpieczycielowi (nie ja zawieralem z nim ubezpieczenie)?

dzieki za wszelkie info ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prosba o info... kupilem auto na fakture VAT... chce je sprzedac... czy jest taka mozliwosc bez

> przerejestrowania go na mnie?

W PL na szczęście (może z małymi wyjątkami) można dysponować swoim majątkiem, więc auto możesz sprzedać w każdej chwili.

DR i to co jest w nim napisane nie ma nic do tego.

> jesli tak to jak wyglada sprzedaz?

Sprzedaż wygląda normalnie. Zawierasz (najlepiej spisujesz) umowę (ew. wystawiasz fakturę)

> czy fakture zakupu przeze

> mnie przekazuje nowemu wlascicielowi?

Do samego aktu zmiany właściciela to nie jest niezbędne, bo wystarczy umowa - czy inny akt prawny.

Ale - niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę - fakturę niestety dajesz nowemu właścicielowi, bo inaczej on będzie miał problem z zarejestrowaniem auta na siebie.

Jak już zarejestruje, to może Ci ją oddać.

> czy w momencie sprzedazy zglaszam info ubezpieczycielowi

> (nie ja zawieralem z nim ubezpieczenie)?

Moim zdaniem nie zaszkodzi zgłosić (opisując stan faktyczny).

Ja bym zgłosił na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prosba o info... kupilem auto na fakture VAT... chce je sprzedac... czy jest taka mozliwosc bez

> przerejestrowania go na mnie? jesli tak to jak wyglada sprzedaz? czy fakture zakupu przeze

> mnie przekazuje nowemu wlascicielowi? czy w momencie sprzedazy zglaszam info ubezpieczycielowi

> (nie ja zawieralem z nim ubezpieczenie)?

> dzieki za wszelkie info

1. Jest taka możliwość.

2. Jak nie prowadzisz DG to sprzedajesz normalnie na umowę kupna-sprzedaży

3. Fakturę mu przekazujesz, a najlepiej potwierdzić jej kopie notarialnie i dać nabywcy a sobie zostawić oryginał (w razie czegoś byś miał dowód zakupu)

4. Do ubezpieczyciela warto zgłosić sprzedaż, bo poprzednik zgłosi, nabywca nie zgłosi i Ty będziesz widniał jako właściciel polisy.Robi się to mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.