Skocz do zawartości

Pełnoprawne 7 osób na pokładzie


artipb

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak mi się marzy zmiana Skody na coś nieco większe, a czym by się dało podobnie dynamicznie

> jeździć.

S-maxa mamy w rodzinie. Czasem śmigam.

Fajne auto. Dynamiczne i komfortowe. Ciche w środku. Jednak kanapowozem pozostaje. Gdyby miał 250KM to byłby fajny wózek do jazdy na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawniej były takie reklamy -takie rzeczy tylko w Erze.I pewnie ja też bym tak chciał.

> Użytkowanie auta byłoby takie:

> -trzy dni w tygodniu w garażu (po mieście uwielbiam MB z podpisu i co najwyżej zmienię go na innego

> MB);

> -dwa dni w tygodniu trasa 100-150 km w maksymalnie 5 osób dorosłych i wtedy zależy mi na dynamice

> jazdy;

> -raz w tygodniu plus kilka razy w roku trasy od 200 do 500 km w zestawie 4 dorosłych i dwójka

> dzieci, jedno w wieku pieluszkowym i później fotelik, drugie jeszcze 3,4 lata fotelik.

> -dwa razy w roku wypoczynek rodzinka 2+2 jak wyżej i albo kupa bagażu, albo nieco mniej bagażu, ale

> dodatkowo 2 osoby dorosłe-przebieg powyżej 3tkm.

> -okazjonalnie na trasach poniżej 100 km rodzinka 2+2 jak wyżej + 3 osoby dorosłe.

> W przypadku wyjazdów turystycznych dynamika może być ograniczona,za to ważne prędkości autostradowe

> ok. 140 km/h.

> Podsumowując powyższe myślałem w pierwszej chwili o Caddy, bo to jeszcze nie furgon taki jak T4,a

> przy identycznym silniku jak mam w Skodzie chyba spełniłby kryteria. Stare trojaczki VW Ford

> Seat odpadają, bo tam przy 7 fotelach bagażnika nie ma.C8 może być ciekawy,a na drodze zachowa

> się lepiej chyba od Caddiego. Amerykańce mi się po prostu nie podobają i nic na to nie

> poradzę.

> Tymczasem ojciec kupił dopiero co Kia Carnival z 2008 r.,z silnikiem 2.9 CRDI i mocno mnie namawia

> na podobne, ale jakoś mam opory...

Kia nie jest zla, szczegolnie druga generacja. Tak naprawde w kazdym europejskim aucie 7os masz maly bagaznik i trzeba sie pakowac gdzie sie da - miedzy fotele lub na dach. Jesli chcesz 7os + duzo miejsca na bagaze to do wyboru zostaje cos z klasy Multivan, Scudo, Jumpy itp ale to sa przerobione dostawczaki, Wiekszosc nie ma nawet lewych tylnych drzwi co przy jezdzie z dziecmi jest porazka wieksza niz maly bagaznik w C8/807.

Jesli miescisz sie w budzecie to obejrzyj cos z Mercedesa. Sa fajne osobowe wersje Vito i innych na V ale jak kiedys patrzylem to ich ceny byly kosmiczne w porownaniu do Espace/Galaxy/C8/807. Kiedys mnie przewiezli Vito ktory byl taksowka hotelowa w pelnej wersji osobowej to mial wlasciwie wszystko czego potrzeba - osobne fotele, dwoje przesuwnych drzwi, normalna tapicerke z tylu, nawiewy na wszystkie rzedy i do tego dosc duzy bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika - to w wersji bez bagaży i maksymalnie 5 osób na pokładzie sprawne wyprzedzanie na w miarę krótkich dystansach na krętych jednopasmowych drogach Podkarpacia, prędkości z przedziału 80-120 km/h. Do tego niemęczące toczenie się 140-150 km/h na autostradzie zarówno na pusto jak i z full ładunkiem. Również w miarę sensowne wchodzenie w zakręty przy dorosłych na pokładzie bez bagaży - bez kładzenia się w każdym z zakrętów - czyli nic innego, niż robię wymienioną w podpisie Oktavią ( a czego się nie dało robić poprzednim ojca Picasso 2.0 HDI).

Na długi wakacyjny wyjazd najbardziej możliwa konfiguracja to 2 dorosłych +2 dzieci (jedno w wieku wózkowym) albo 4 dorosłych + 2 dzieci - czyli da się zawsze jeden fotel przepchnąć do przodu albo wywalić i uzyskać trochę bagażnika, a reszta w box na dach. Polonezem jeździłem w 5 osób ( ja+ 4 mulher.gif - nie żeby się chwalić, tylko każda miała na tygodniowy wyjazd torbę rozmiarów autobusu), to tym bardziej nowszym autem się da.

Do moich zastosowań dostawczakowate T4, Viano, Vito etc. się nie nadają, bo 70% czasu woziłyby muchy.

Czytając mam wrażenie, że ten Caddy to był jednak nie najlepszy pomysł. Jak wreszcie dojrzeję do zmian, to chyba z przedstawionych typów biorąc pod uwagę bezawaryjność, ceny eksploatacji i inne najfajniejsze Grand Espace, Galaxy i S-Max, przy czym biorąc pod uwagę przewidywane zastosowanie nie wiem czy S-Max nie byłby najlepszym kompromisem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dynamika - to w wersji bez bagaży i maksymalnie 5 osób na pokładzie sprawne wyprzedzanie na w miarę

> krótkich dystansach na krętych jednopasmowych drogach Podkarpacia, prędkości z przedziału

> 80-120 km/h. Do tego niemęczące toczenie się 140-150 km/h na autostradzie zarówno na pusto jak

> i z ful0l ładunkiem. Również w miarę sensowne wchodzenie w zakręty przy dorosłych na pokładzie

> bez bagaży - bez kładzenia się w każdym z zakrętów - czyli nic innego, niż robię wymienioną w

> podpisie Oktavią ( a czego się nie dało robić poprzednim ojca Picasso 2.0 HDI).

> Na długi wakacyjny wyjazd najbardziej możliwa konfiguracja to 2 dorosłych +2 dzieci (jedno w wieku

> wózkowym) albo 4 dorosłych + 2 dzieci - czyli da się zawsze jeden fotel przepchnąć do przodu

> albo wywalić i uzyskać trochę bagażnika, a reszta w box na dach. Polonezem jeździłem w 5 osób

> ( ja+ 4 - nie żeby się chwalić, tylko każda miała na tygodniowy wyjazd torbę rozmiarów

> autobusu), to tym bardziej nowszym autem się da.

> Do moich zastosowań dostawczakowate T4, Viano, Vito etc. się nie nadają, bo 70% czasu woziłyby

> muchy.

> Czytając mam wrażenie, że ten Caddy to był jednak nie najlepszy pomysł. Jak wreszcie dojrzeję do

> zmian, to chyba z przedstawionych typów biorąc pod uwagę bezawaryjność, ceny eksploatacji i

> inne najfajniejsze Grand Espace, Galaxy i S-Max, przy czym biorąc pod uwagę przewidywane

> zastosowanie nie wiem czy S-Max nie byłby najlepszym kompromisem...

Nie wydziwiaj tylko polub hondę albo toyotę zlosnik.gif Wchodzi 7-8 osób, 900 l. bagażnika i 7-8 sek. do 100 km/h. Miałem grand espace ale w porównaniu do hondy odyssey to była popierdółka a nie van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś podał ale też się rozglądam za czymś co pomieści 7 osób i trochę bagażu i upatrzyłem sobie Hyundai H-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jezdziles Grandem?

> ja miałem wypożyczonego na jeden długi weekend w tym roku i powiem szczerze ze się w tym aucie zakochałem

Ja mam Granda z 2006r. 3.8 V6 i jest to najlepsze auto na długie wyprawy w 7 osób jakim dotąd jechałem, miejsca mnóstwo, duży bagażnik. Mam wersję z chowanymi w podłogę fotelami i do tych schowków też wchodzi sporo gratów. Bez problemu zapakujesz rzeczy dla wszystkich + jeszcze wózek i nie potrzeba żadnych kufrów na dach, nawet tylnej szyby bagaże nie zasłaniają.

Gaz można zamontować bez problemu, ja nie wkładałem gdyż u mnie robi za auto tylko na podróże i do podwiezienia dzieci do szkoły/przedszkola.

Spalanie przy komplecie na pokładzie i pełnym bagaży wychodzi w trasie 10-11 noPB, w mieście w zimę to i 18 się pokaże.

Przy okazji - ta nowsza wersja z zewnątrz niespecjalnie mi się podoba.

Oglądałem wszystkie auta na 7 miejsc i nic sensowniejszego 4 lata temu nie było. Nie żałuję że wybrałem amerykańca.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dynamika - to w wersji bez bagaży i maksymalnie 5 osób na pokładzie sprawne wyprzedzanie na w miarę

> krótkich dystansach na krętych jednopasmowych drogach Podkarpacia, prędkości z przedziału

> 80-120 km/h. Do tego niemęczące toczenie się 140-150 km/h na autostradzie zarówno na pusto jak

> i z full ładunkiem. Również w miarę sensowne wchodzenie w zakręty przy dorosłych na pokładzie

> bez bagaży - bez kładzenia się w każdym z zakrętów - czyli nic innego, niż robię wymienioną w

> podpisie Oktavią ( a czego się nie dało robić poprzednim ojca Picasso 2.0 HDI).

> Na długi wakacyjny wyjazd najbardziej możliwa konfiguracja to 2 dorosłych +2 dzieci (jedno w wieku

> wózkowym) albo 4 dorosłych + 2 dzieci - czyli da się zawsze jeden fotel przepchnąć do przodu

> albo wywalić i uzyskać trochę bagażnika, a reszta w box na dach. Polonezem jeździłem w 5 osób

> ( ja+ 4 - nie żeby się chwalić, tylko każda miała na tygodniowy wyjazd torbę rozmiarów

> autobusu), to tym bardziej nowszym autem się da.

> Do moich zastosowań dostawczakowate T4, Viano, Vito etc. się nie nadają, bo 70% czasu woziłyby

> muchy.

> Czytając mam wrażenie, że ten Caddy to był jednak nie najlepszy pomysł. Jak wreszcie dojrzeję do

> zmian, to chyba z przedstawionych typów biorąc pod uwagę bezawaryjność, ceny eksploatacji i

> inne najfajniejsze Grand Espace, Galaxy i S-Max, przy czym biorąc pod uwagę przewidywane

> zastosowanie nie wiem czy S-Max nie byłby najlepszym kompromisem...

A możę jak nie Grand Voyager to cośze stajni VW ?

Np Routan? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 miejsc i bagażnik, to będzie albo "mały autobus" albo coś pokroju tego rodzaju wydumek:

nowe00072.jpg

innej opcji po prostu nie widzę

Natomiast 6 miejsc jest do zrobienia w aucie osobowym (patrz Wołga, Multipla lub inne amerykany z kanapą z przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam Granda z 2006r. 3.8 V6 i jest to najlepsze auto na długie wyprawy w 7 osób jakim dotąd

> jechałem, miejsca mnóstwo, duży bagażnik. Mam wersję z chowanymi w podłogę fotelami i do tych

> schowków też wchodzi sporo gratów. Bez problemu zapakujesz rzeczy dla wszystkich + jeszcze

> wózek i nie potrzeba żadnych kufrów na dach, nawet tylnej szyby bagaże nie zasłaniają.

> Gaz można zamontować bez problemu, ja nie wkładałem gdyż u mnie robi za auto tylko na podróże i do

> podwiezienia dzieci do szkoły/przedszkola.

> Spalanie przy komplecie na pokładzie i pełnym bagaży wychodzi w trasie 10-11 noPB, w mieście w zimę

> to i 18 się pokaże.

> Przy okazji - ta nowsza wersja z zewnątrz niespecjalnie mi się podoba.

> Oglądałem wszystkie auta na 7 miejsc i nic sensowniejszego 4 lata temu nie było. Nie żałuję że

> wybrałem amerykańca.

> Pozdr

zgadzam się w całej rozciągłości

ale 7 osób to już jest tam na styk

mi siedzi trzech chłopaków w wieku od 6 do 11 na tylnej kanapie i zawsze jest afera, bo się nie umieją zapiąć, bo ten tego walnął itp.

bagaże jeszcze jakoś wchodzą ale w lato 5ciu rowerów, namiotu i resztyh już nie wcisnę

chevrolet express jest piękny

6 litrów pewnie mruczy nastrojowo

w środku wypasik

i do tego można na banki nim napadać w wolnych chwilach smile.gif

pzdr

grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.