Skocz do zawartości

Nowe auta- "różnice" w wyposażeniu.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że taniej wychodzi zrobić np. jedną instalację elektryczną do wszystkich wersji danego modelu, ale oszczędność, o jakiej dowiedziałem się w przypadku nowej fiesty, po prostu poraża.

Otóż wersja titannium ma np. nastrojowe oświetlenie m.in. nóg kierowcy i pasażera. Ja mam trenda i teoretycznie tego nie mam. I co? Okazało się, że wystarczyło kupić dwie żarówki W6W za całe 6 zł i je wcisnąć w gniazda. Oświetlenie jest hehe.gifok.gif.

Ciekawe co jeszcze znajdziemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że taniej wychodzi zrobić np. jedną instalację elektryczną do wszystkich wersji danego

> modelu, ale oszczędność, o jakiej dowiedziałem się w przypadku nowej fiesty, po prostu poraża.

> Otóż wersja titannium ma np. nastrojowe oświetlenie m.in. nóg kierowcy i pasażera. Ja mam trenda i

> teoretycznie tego nie mam. I co? Okazało się, że wystarczyło kupić dwie żarówki W6W za całe 6

> zł i je wcisnąć w gniazda. Oświetlenie jest .

> Ciekawe co jeszcze znajdziemy...

miałem to samo w c-max'ie, dodam że mój to wersja bida

tak samo jest z gniazdem zapalniczki w bagażniku, wystarczy kupić uniwersalne w sklepie moto za kilkanaście zł i podpiąć do kostki wink.gif

odkryłem to przy instalacji haka

niektóre mają instalacje do tempomatu - zmiana kiery - manetki i programowanie ecu

instalacja do dziennych, wystarczyło włożyć bezpiecznik, ew bezpiecznik i przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe co jeszcze znajdziemy...

Wiele marek i modeli samochodów jest projektowanych i produkowanych w wersji "wypas", a te biedniejsze są okrojone z wyposażenia. Dzieje się tak nie tylko w motoryzacji! Często wymiana czy dołożenie jakiegoś modułu podnosi użyteczność do lepszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że taniej wychodzi zrobić np. jedną instalację elektryczną do wszystkich wersji danego

> modelu, ale oszczędność, o jakiej dowiedziałem się w przypadku nowej fiesty, po prostu poraża.

> Otóż wersja titannium ma np. nastrojowe oświetlenie m.in. nóg kierowcy i pasażera. Ja mam trenda i

> teoretycznie tego nie mam. I co? Okazało się, że wystarczyło kupić dwie żarówki W6W za całe 6

> zł i je wcisnąć w gniazda. Oświetlenie jest .

> Ciekawe co jeszcze znajdziemy...

Np rozne wersje mocy nie rozniace sie niczym poza oprogramowaniem ECU smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...> tak samo jest z gniazdem zapalniczki w bagażniku, wystarczy kupić uniwersalne w sklepie moto za

> kilkanaście zł i podpiąć do kostki

> odkryłem to przy instalacji haka

To chętnie sprawdzę ok.gif

> niektóre mają instalacje do tempomatu - zmiana kiery - manetki i programowanie ecu

To już znaleźli ok.gif

> instalacja do dziennych, wystarczyło włożyć bezpiecznik, ew bezpiecznik i przekaźnik

Po lifcie jest zmiana w stosunku do poprzedniczki i są już dzienne bez świateł z tyłu ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiele marek i modeli samochodów jest projektowanych i produkowanych w wersji "wypas", a te

> biedniejsze są okrojone z wyposażenia. Dzieje się tak nie tylko w motoryzacji! Często wymiana

> czy dołożenie jakiegoś modułu podnosi użyteczność do lepszej wersji.

Szkoda tylko, że o tym iż automatyczna klima w przeciwieństwie do manualnej ma dodatkowo elektrycznie podgrzewanie, to się dowiedziałem po dwóch latach. Niska jest wiedza niektórych sprzedawców aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chętnie sprawdzę

ogólnie montaż haka to plug&play

do wiązki są kostki, do mocowania dziury na śruby

> To już znaleźli

> Po lifcie jest zmiana w stosunku do poprzedniczki i są już dzienne bez świateł z tyłu .

mój to staruszek z 2004r., wtedy dzienne były czymś nowym (poza autami na skandynawię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np rozne wersje mocy nie rozniace sie niczym poza oprogramowaniem ECU

Mam EcoBoosta i bardzo chętnie bym to sprawdził poprzez zmianę ze 100 na 125 KM ( chociaż nie narzekam ok.gif ). ASO neguje tę informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólnie montaż haka to plug&play

> do wiązki są kostki, do mocowania dziury na śruby...

Dopłaciłem za koło zapasowe i podobno nie da się dołożyć haka: "Wypinany hak holowniczy (z osprzętem elektrycznym)

(niedostępny w kombinacji z kołem zapasowym)".

Prędzej chodziło mi o to, że sprawdzę możliwość dołożenia gniazda 12V w bagażniku. Tym bardziej, że jest tam oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam EcoBoosta i bardzo chętnie bym to sprawdził poprzez zmianę ze 100 na 125 KM ( chociaż nie

> narzekam ). ASO neguje tę informację.

Tak bylo m.in. w Mini i Mitsubishi smile.gif

A z ecoboosta 100 na 125 to pewnie kazdy chiptuner ogarnie smile.gif nawet jak sa jakies roznice mechaniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skodzie Favorit nie maiłem przednich lamp przeciwmgłowych.

Kupiłem na allegro lampy, w sklepie kupiłęm włąćznik i przekaźnik.

Usunąłem zaślepki w zderzaku i przykręciłem lampy, które podpiąłem do będących już kostek elektrycznych. Na miejscu zaślepki włącznika, zamontowałem włącznik i podpiąłem go do wiszącej zakurzonej kostki, w centralce elektrycznej wsadziłem przekaźnik i bezpiecznik i już mogłem świecić przeciwmgłowymi. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że taniej wychodzi zrobić np. jedną instalację elektryczną do wszystkich wersji danego

> modelu, ale oszczędność, o jakiej dowiedziałem się w przypadku nowej fiesty, po prostu poraża.

> Otóż wersja titannium ma np. nastrojowe oświetlenie m.in. nóg kierowcy i pasażera. Ja mam trenda i

> teoretycznie tego nie mam. I co? Okazało się, że wystarczyło kupić dwie żarówki W6W za całe 6

> zł i je wcisnąć w gniazda. Oświetlenie jest .

> Ciekawe co jeszcze znajdziemy...

Jak chcesz mieć nawigację w Mazdzie 3 jedziesz do serwisu, płacisz 2,5 kPLN i panowie dogrywają mapy. Cała instalacja, łącznie danymi z GPSu jest już wbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że taniej wychodzi zrobić np. jedną instalację elektryczną do wszystkich wersji danego

> modelu, ale oszczędność, o jakiej dowiedziałem się w przypadku nowej fiesty, po prostu poraża.

> Otóż wersja titannium ma np. nastrojowe oświetlenie m.in. nóg kierowcy i pasażera. Ja mam trenda i

> teoretycznie tego nie mam. I co? Okazało się, że wystarczyło kupić dwie żarówki W6W za całe 6

> zł i je wcisnąć w gniazda. Oświetlenie jest .

> Ciekawe co jeszcze znajdziemy...

w VAG np doswietlanie zakretow, kosztujace 400 zł, wlacza sie w ECU, podobnie mozna wlaczyc staging zegarow czego nie oferuja nawet za doplata, tempomat w niektorzych wersjach aktywowalo sie przez dokupienie manetki ... itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że taniej wychodzi zrobić np. jedną instalację elektryczną do wszystkich wersji danego

> modelu, ale oszczędność, o jakiej dowiedziałem się w przypadku nowej fiesty, po prostu poraża.

> Otóż wersja titannium ma np. nastrojowe oświetlenie m.in. nóg kierowcy i pasażera. Ja mam trenda i

> teoretycznie tego nie mam. I co? Okazało się, że wystarczyło kupić dwie żarówki W6W za całe 6

> zł i je wcisnąć w gniazda. Oświetlenie jest .

> Ciekawe co jeszcze znajdziemy...

w vw jak masz przeciwmgielne możesz ustawić je, żeby działały jako doświetlacz zakrętów albo np jako dzienne ze zmniejszoną mocą (passat b6), jak masz czujnik deszczu to możesz ustawić żeby szyby w samochodzie same się zamykały jak zacznie padać deszcz. W nowszysch modelach można np właczyć rozpoznawanie znaków jak ma się asystenta pasa ruchu (cennikowo było to osobno w b7, touran itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bravo tak samo z temomatem było, wystarczyło tylko przełączniki z tempomatem kupić a instalacja

> już była

to samo jest w Jumpym osobowym z pneumatyką na tylnej osi - do wersji bez regulacji wysokości wystarczyło zakupić guzik, podobnie - aby uzyskać działanie webasta, które w aucie jest fabrycznie ale do "dogrzewania" tyłu - wystarczyło dokupić ten taki sterownik i go podpiąć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aleście Panowie Amerykę odkryli... jaaaaa....

Aleś wiele wniósł do dyskusji, jaaaa screwy.gif. To po pierwsze.

Po drugie napiszę Ci, bo widzę, że nie zrozumiałeś- dużo osób nie ma pojęcia, że jest tak robione. Dzięki takiemu wątkowi być może ktoś zerknie w swoim aucie na te sprawy i przy dość niskim nakładzie finansowym zwiększy wyposażenie swojego pojazdu. Dzięki stronie fordklubpolska.pl sam zacząłem się tym interesować ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż sprawdzę w mojej

> Głęboko trzeba nurkować?

W sumie wcale- gniazda żarówek masz dokładnie na środku przed kierowcą i przed pasażerem. Jak chcesz, to odsuń fotel do tyłu i zerknij- od razu zobaczysz gniazda w plastykowej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie wcale- gniazda żarówek masz dokładnie na środku przed kierowcą i przed pasażerem. Jak

> chcesz, to odsuń fotel do tyłu i zerknij- od razu zobaczysz gniazda w plastykowej obudowie.

Już znalazłem, wsadziłem W5W i świeci ładnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masówce liczy się każda nawet mała kwota.

Ale czasami firmy przekombinowują...

jakies 15 lat temu Ford Ka postrzegany przeze mnie jako typowo "kobiecy" w zadnej wersji za żadną dopłatą nie miał lusterka w daszku przeciwsłonecznym....

Moja znajoma nie kupiła go wyłacznie dlatego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czasami firmy przekombinowują...

> jakies 15 lat temu Ford Ka postrzegany przeze mnie jako typowo "kobiecy" w zadnej wersji za żadną

> dopłatą nie miał lusterka w daszku przeciwsłonecznym....

> Moja znajoma nie kupiła go wyłacznie dlatego...

.. nie kupiła samochodu WYŁĄCZNIE ze względu na brak lusterka w daszku przeciwsłonecznym? Co wybrała jako alternatywę?

... ludzie są coraz mniej przystosowani do życia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .. nie kupiła samochodu WYŁĄCZNIE ze względu na brak lusterka w daszku przeciwsłonecznym?

Jak twierdzi wyłącznie

Jak dzis pamiętam powiedziała " jak mam wydac 50 tysięcy to samochód ma być taki jaki ja chcę"

> wybrała jako alternatywę?

Nie jestem w 100% pewny ale chyba audi A3

> ... ludzie są coraz mniej przystosowani do życia ...

A na czym miałoby polegać jej nieprzystosowanie? zlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gif

Chciała lusterko i miała... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak! I zdradził tajemnicę handlową! A firma przy kupnie pewnie kalkulowała z 200pln w pakiecie

> za "oświetlenie przestrzeni na nogi"

Sie smiej, odpalenie automatycznych swiatel w mojej AH ASO krzyczalo 150, za tempomat 700, tematy zalatwilem chinskim interfejsem za ~50zl i manetka za ~70zl (no dobra, nowa chyba z 250 kosztuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .. nie kupiła samochodu WYŁĄCZNIE ze względu na brak lusterka w daszku przeciwsłonecznym? Co

> wybrała jako alternatywę?

> ... ludzie są coraz mniej przystosowani do życia ...

Mi lusterko w daszku na kij, ale sie nie dziwie i wierze na slowo, ze kobieta bez niego zyc nie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czasami firmy przekombinowują...

> jakies 15 lat temu Ford Ka postrzegany przeze mnie jako typowo "kobiecy" w zadnej wersji za żadną

> dopłatą nie miał lusterka w daszku przeciwsłonecznym.... >

Już się nauczyli- w fieście są dwa lusterka. Podczas jazdy kierowniczka też może sobie poprawić makijaż hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak! I zdradził tajemnicę handlową!

shhh.gifmlot.gif

A firma przy kupnie pewnie kalkulowała z 200pln w pakiecie

> za "oświetlenie przestrzeni na nogi"

Aby mieć to dodatkowe oświetlenie nastrojowe trzeba dołożyć 6 kzł do wersji titannium. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.