Skocz do zawartości

podbitka PCV


jerro

Rekomendowane odpowiedzi

> szukam opinii o podbitce z PCV - jak zachowuje się pod wpływem słońca, czy kolor blaknie itd. itp.

> chciałem zrobić z blachy trapezowej, ale wykonawca namawia mnie na PCV

> pomóżcie

ja mam drewniana, ale z opinii dwoch znajomych:

- u jednego PCV hałasuje podczas wiatru i zmian temperatury. szczegolnie ciemna moze wydawac odglosy strzelania przy zmianach zaslonecznienia. u mnie podobne rzeczy dzialy sie z rynnami plastikowymi, strasznie wkurzajace jak w domu jest cicho.

- u drugiego gdzie jest dosc szeroki okap poziomy podbitka kilka razy byla zrywana przez wiatr. panele zbierane pozniej po polu smile.gif firma naprawiala na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam opinii o podbitce z PCV - jak zachowuje się pod wpływem słońca, czy kolor blaknie itd. itp.

> chciałem zrobić z blachy trapezowej, ale wykonawca namawia mnie na PCV

> pomóżcie

prawie 12 lat podbitka z pcv

zdarzylo na poczatku ze trzeba bylo poprawic w 2 moze 3 miejscach i tyle - poprawki zapewne bardziej spowodowane tym ze pierwszy raz w zyciu robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam opinii o podbitce z PCV - jak zachowuje się pod wpływem słońca, czy kolor blaknie itd. itp.

> chciałem zrobić z blachy trapezowej, ale wykonawca namawia mnie na PCV

> pomóżcie

Jeśli wykonawca dobrze wykona szkielet (gęsto) do którego zostanie przymocowana to nie powinno być kłopotów.

Mam od 2 lat grafitową z Gamrat-a i po roku trzeba było poprawić mocowanie w jednym miejscu.

Póki co nie blaknie i nie sprawia problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam opinii o podbitce z PCV - jak zachowuje się pod wpływem słońca, czy kolor blaknie itd. itp.

> chciałem zrobić z blachy trapezowej, ale wykonawca namawia mnie na PCV

> pomóżcie

Mam Gamrat w kolorze zloty dab, kolega mi polecil c tam pracuje. Rzeczywiscie jest niezla jakosciowo i do zludzenia przypomina drewno. Jak na razie po ok roku nie widze z nia problemow, ale jak czytalem to Gamrat ma dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie leciał szósty rok jak mam podbitkę PCV i nie dzieje

się z nią absolutnie nic złego.

Może się trochę przybrudziła ale jest biała więc ma prawo zlosnik.gif

Podstawa, to tak jak ktoś napisał, dobrze wykonany szkielet pod, a właściwie nad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę dostać info, jaką moc żarówek led masz w podbitkach??

w innym wątku znalazłem, że 2 W - nie jest za jasno tzn. czy nie oświetlasz pół osiedla? zlosnik.gif

może masz jakieś foto porą nocną? 20.GIF

na razie zastanawiam się nad 1.5W (ok. 90lm) lub 2.4W (ok. 200 lm)

wszelakie info w tej sprawie mile widziane 20.GIFzlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mogę dostać info, jaką moc żarówek led masz w podbitkach??

> w innym wątku znalazłem, że 2 W - nie jest za jasno tzn. czy nie oświetlasz pół osiedla?

> może masz jakieś foto porą nocną?

> na razie zastanawiam się nad 1.5W (ok. 90lm) lub 2.4W (ok. 200 lm)

> wszelakie info w tej sprawie mile widziane

Mam w sumie 3 strony po 4 żarówki, część 2W Osram, kupione w Realu za 9zł (bardzo fajną barwę mają) i część 3W 210lm. Całej elewacji idealnie nie oświetlają. U mnie z dwóch stron jest las i jest ciemno, żarówki oświetlają jakieś 5m od domu, tak, że można chodzić czy widzieć coś, ale jasno nie jest. Jak dla mnie to nie jest za dużo światła.

Tak to mniej więcej wygląda (od ciemnej strony):

288171759-IMG_8930.jpg

post-16681-1435252801945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w sumie 3 strony po 4 żarówki, część 2W Osram, kupione w Realu za 9zł (bardzo fajną barwę mają)

> i część 3W 210lm. Całej elewacji idealnie nie oświetlają. U mnie z dwóch stron jest las i jest

> ciemno, żarówki oświetlają jakieś 5m od domu, tak, że można chodzić czy widzieć coś, ale jasno

> nie jest. Jak dla mnie to nie jest za dużo światła.

> Tak to mniej więcej wygląda (od ciemnej strony):

wyglada interesujaco, ale zawsze mnie to zastanawia - jesli tylko oswietla elewacje, a terenu dookola praktycznie zero, to jaki to ma cel? Zeby dzik w sciane nie walnal, czy tir nie wjechal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada interesujaco, ale zawsze mnie to zastanawia - jesli tylko oswietla elewacje, a terenu

> dookola praktycznie zero, to jaki to ma cel? Zeby dzik w sciane nie walnal, czy tir nie

> wjechal?

Prędzej dzik, tirów w okolicy brak grinser006.gif.

Napisałem powyżej że oświetla te 5-6m do domu. Dla mnie nie zależało aż tak na oświetleniu elewacji, tylko właśnie te kilka metrów od domu. Mam to odpięte pod alarm, który steruje (na razie) godzinowo (np 16-23) i dla mnie jest to ok, ze względu, ze mieszkam na końcu ślepej uliczki jeszcze w drugim rzędzie, z 2 stron las i poprostu jest ciemno. Jak wracam do domu to przyjemniej wchodzi się, czy wjeżdza jak widać dom. Kolejny plus to, że bezproblemu można wyjść po coś na zewn bez dodatkowych świateł, może igły w trawie się nie znajdzie ale zawsze coś widać. Plus też taki, że przy zgaszonych światłach i opuszczonych roletach widać co się dzieje na zewn na te kilka metrów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
12 godzin temu, 62545tomasz napisał:

ponawiam temat;)
podbitka ze świerku jako boazeria 16mm czy pcv galeco ?

parterówka, dach wysunięty około 60 cm

To sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co wolisz .. plastik imitujący drewno czy drewno.

Z drewnem jest więcej zabawy, jest cięższe, będzie droższe i może wymagać malowania po X latach. Potencjalnie trudniej też dopasować kolor.

Plastik szybko się robi, ale trzeba się postarać żeby zrobić go szczelnie. Nie trzeba za to malować. Dla laika z dołu nie do odróżnienia.

Ja mam plastik Gamratu, bo dostałem dobry rabat i jest ok, udało mi się dopasować do koloru okien :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 62545tomasz napisał:

a rynny?

tylko galeco, co wybrać? pcv czy jakiś tam ocynk w cenie pcv?

To może tak jak wolisz panele niż drewno czy okna PCV niż alu czy drewno to wybierz rynny i podbitkę PCV :)

Ja jedno i drugie mam Gamrata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2015 o 10:27, jerro napisał:

szukam opinii o podbitce z PCV - jak zachowuje się pod wpływem słońca, czy kolor blaknie itd. itp.

chciałem zrobić z blachy trapezowej, ale wykonawca namawia mnie na PCV

Mam już 7 lat brązową pcv i ma się dobrze :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 62545tomasz napisał:

a rynny?

tylko galeco, co wybrać? pcv czy jakiś tam ocynk w cenie pcv?

Lindap, galeco albo rukki

 

Mam u siebie rukki... Działają od 2 lat więc to nie czas na opinię.. Montaż bajecznie prosty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.12.2019 o 20:32, rwIcIk napisał:

Mam już 7 lat brązową pcv i ma się dobrze :ok:

 

 

Mam już 25 lat i też się ma dobrze.

 

U sąsiada nie przeżyła, gdy jego żonie zapalił się olej w garnku, wybiegła z nim przed dom i postanowiła zgasić wodą ;] Stopiło podbitkę PCV ze 3-4 metry wyżej, ale się nie zapaliła.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2019 o 21:45, 62545tomasz napisał:

podbitka ze świerku jako boazeria 16mm czy pcv galeco ?

W 2003-cim zamontowałem taką, świerkową na chacie, pomalowałem Drewnochronem i do dziś wygląda jak nowa. Nawet tam, gdzie o zachodzie świeci na nią Słońce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 62545tomasz napisał:

o kurcze, to wbiłeś mi klina bo skłaniam się ku pcv

 

Może to Ci pomoże - od 25 lat ja mam PCV, a sąsiad drewnianą. Obydwie się trzymają, tylko że moja wygląda jak w dniu zamontowania, a on jednak powinien swoją okresowo malować. Co do wytrzymałości, zdarzało mi się przez te 25 lat (ostatnio ze dwa-trzy lata temu) rozpinać lamele PCV, żeby sobie coś zrobić nad podsufitką, nic nie kruszeje i nie pęka nawet przy przykładanych sporych siłach. Mam też w szopie kilka zapasowych lameli i listew brzegowych, także są w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lucyfer napisał:

zdarzało mi się przez te 25 lat (ostatnio ze dwa-trzy lata temu) rozpinać lamele PCV,

 

Właśnie też będę miał potzebę rozpięcia w paru miejscach. Też mam pcv. Pytania:

- jaki producent podbitki?

- prosto się to demontuje? Nie widziałem jak to goście nam robili, ale facet powiedział, że 'po mnie to się ciężko rozbiera' - może dużo wkrętów daje, nie wiem jeszcze tego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, exor napisał:

 

Właśnie też będę miał potzebę rozpięcia w paru miejscach. Też mam pcv. Pytania:

- jaki producent podbitki?

- prosto się to demontuje? Nie widziałem jak to goście nam robili, ale facet powiedział, że 'po mnie to się ciężko rozbiera' - może dużo wkrętów daje, nie wiem jeszcze tego.

 

 

Grunt to wygodne podejście np z rusztowania, wtedy możesz zajrzeć z różnych stron i wyszukać poukrywane wkręty. To jest minus PCV, że deko trudniej się ją układa i demontuje. Warto sobie zdjecia porobić jak więcej elementów się zdejmuje, żeby potem wiedzieć gdzie co było. Natomiast samo łączenie jest dość proste a PCV można deko nagiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, exor napisał:

 

Właśnie też będę miał potzebę rozpięcia w paru miejscach. Też mam pcv. Pytania:

- jaki producent podbitki?

 

Myślisz, że po 25 latach pamiętam? Oznaczeń na zapasach też pewnie nie znajdę, są zamknięte w ogrodzie.

 

10 godzin temu, exor napisał:

- prosto się to demontuje?

 

Panele na końcu mają "zamki", czyli wywinięcia, którymi się o siebie zaczepiają. Wyglądają prawie identycznie, jak przetłoczenia bez zamków, trzeba dobrze obejrzeć i pomacać, by znaleźć łączenie paneli. Trzeba ścisnąć sąsiednie panele za pierwsze przetłoczenia od zamka, a ktoś musi pociągnąć jeden w dół po zwolnieniu zamka. Przy dobrym stabilnym dostępie da się samemu zrobić.

 

10 godzin temu, exor napisał:

Nie widziałem jak to goście nam robili, ale facet powiedział, że 'po mnie to się ciężko rozbiera' - może dużo wkrętów daje, nie wiem jeszcze tego.

 

Wkręty powinny być względnie rzadko, raczej na krańcach pasów podbitki, żeby reszta mogła swobodnie pracować termicznie, przesuwając się wzdłuż listew. Przykręcenie każdego panela to szukanie kłopotów, mogą potem pękać. Mówimy o montażu, gdzie "deski" paneli są prostopadłe do ściany domu. Montaż równoległy nie jest prawidłowy, bo  panele będą zwisać, a ich poprzykręcanie będzie powodowało pękanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rudobrody napisał:

Od 2003 mam PCV. Moja pod wpływem słońca lekko strzela w ciepłe dni ale nie jest to dźwięk, który Cię obudzi albo będzie przeszkadzał.

 

Jesteś przekonany, że strzela podbitka? Bo u mnie strzelają rynny z PCV. I też nic się nie dzieje ani nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.