Skocz do zawartości

E36 1.8 115 KM


maagog

Rekomendowane odpowiedzi

> Sedan. Jakie przelozenie mial dyfer ze skrzynia automatyczna?

> Dobierze sie do tego jakis dyfer ze szpera o podobnych przelozeniach?

Manual ma 3.38, automat 4.45. Szpera najczęściej występuje w 2.93 i 3.07. Obawiam się, że seryjnej powyżej 3.38 nie było, 3.38 ma M3 e36 w automacie z rynku USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jest na pewno, bo 115KM to były M43. M40 na pasku miały 113KM.

Dwa rozne motory 1.8? Po czym poznac na pierwszy rzut oka, pomijajac ilosc kW w dowodzie?

W miedzyczasie zaczalem szukac kolejnej zabawki. Po sprzedazy ostatniej wytrzymalem caly miesiac. zlosnik.gif

Znalazlem jakistam material do upalania. Cena niska ~4tys, coupe, '93, 2.0., szpera, gwint MTS (pewnie do kosza). Kolor mat.

Czarny mat i stare BMW zle mi sie kojarzy. Zwykle oznacza trupa. Na nowym lakierze ciezko sprawdzic stan blacharki. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fabryczna szpera te 1.8 bedzie troche mało, na mokrym raczej ledwo, chyba że na śniegu, ja kupiłem e36 m50b20 czyli 2 litry r6 i dopiero jak zespawałem most to jakoś to lata , na mokrym jest super , na suchym tez idzie ale raczej na pustym dużym placu. Ogólnie czekam na dużo śniegu to będzie ubaw na mieście rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się do temata

> Takie e36 1,8 115KM to warto nabyć do trulania się po mieście?? Mocno to awaryjne (tak

> statystycznie bo wiadomo wszystko zależy od egz), ile to pali realnie w mieście

W październiku minęły 2 lata, jak kupiłem e36 1.8 115KM w sedanie. Miało to być takie auto na chwilę, na dojazdy do pracy. Dałem za nie 3,5 tys.zł, miała już zainstalowaną sekwencję lpg. Do dzisiaj jeździ codziennie, nigdy nie stanęła, a katuję silnik jak mogę. W lipcu 2013r wymieniłem sprzęgło, we wrześniu 2013r olej z filtrem i filtry lpg, a następnie do września 2014r poza paliwem nie włożyłem ani złotówki, dlatego ubiegłej jesieni w nagrodę dostała nowe sworznie na przednią oś zlosnik.gif. Spalanie lpg z całego okresu eksploatacji to 10,6/100. Minimalne na trasie 8/100, maksymalne w mieście 12/100, mocno ciśnięta na autostradzie (średnio 150, chwilami do 200) 11/100. Benzyny byłoby jakieś 15% mniej. Auto kupione tymczasowo, a okazało się naprawdę dobrym wozem. Z racji tego, że w rodzinie jest od niedawna trzecie auto (służbowe), rozważam na wiosnę sprzedaż swojej e36, ale coś czuję, że zaraz dołożę parę zł i kupię to samo w e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.