Skocz do zawartości

sprężyny przód - które warto


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelila mi sprężyna z przodu. Którymi warto się zainteresować? Na all w dobrej cenie są sprężyny Hart, pojawily się tez jakies z Krafta. Czy za 105 zl będą oryginalne sprężyny KYB? Bo i takie znalazłem tylko się zastanawiam czy to nie podróbka. Najchętniej to bym te kupił bo z tylu mam KYB ale wtedy warsztat je kupowal i wyszlo jakies 200 zl za sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strzelila mi sprężyna z przodu. Którymi warto się zainteresować? Na all w dobrej cenie są sprężyny

> Hart, pojawily się tez jakies z Krafta. Czy za 105 zl będą oryginalne sprężyny KYB? Bo i takie

> znalazłem tylko się zastanawiam czy to nie podróbka. Najchętniej to bym te kupił bo z tylu mam

> KYB ale wtedy warsztat je kupowal i wyszlo jakies 200 zl za sprężynę.

Kyb, Lesjofors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak markowe to kayaba bądź monroe(na te pierwsze miałem kiedyś reklamację uznaną),to się u mnie sprzedaje jak ma być coś dobrego.Jako masówkę w b.dużej ilości sprzedajemy sprężyny firmy DnD z Lublina,bardzo dobra relacja jakości do ceny,przy Audi A4 z profilu ceny takich sprężyn oscyluje w granicach 100zł/szt. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lesjofors to różnie bywa, jednemu koledze w Astrze F mocno siadł przód. U siebie miałem cały komplet KYB, przednie mogę polecić, tył wg mnie jest zbyt miękki.

Inne wyjście to kupić używane oryginały ale żeby były w ładnym stanie, ja tak zrobiłem i byłem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strzelila mi sprężyna z przodu. Którymi warto się zainteresować? Na all w dobrej cenie są sprężyny

> Hart, pojawily się tez jakies z Krafta. Czy za 105 zl będą oryginalne sprężyny KYB? Bo i takie

> znalazłem tylko się zastanawiam czy to nie podróbka. Najchętniej to bym te kupił bo z tylu mam

> KYB ale wtedy warsztat je kupowal i wyszlo jakies 200 zl za sprężynę.

Na KYB bym uważał, większość z czasem siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na KYB bym uważał, większość z czasem siada.

Nawet bym nie powiedział, że z czasem. Tylne od samego początku były miękkie i tył szybko przysiadał, de facto do bagażnika moglem napakować mniej niż przy starych "wysiedzianych" oryginalnych sprężynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet bym nie powiedział, że z czasem. Tylne od samego początku były miękkie i tył szybko

> przysiadał, de facto do bagażnika moglem napakować mniej niż przy starych "wysiedzianych"

> oryginalnych sprężynach.

KYB sama nie nawija, ( z tego co wiem ) i większość kończyła się reklamacją.

O ile amorki polecam, ( nie mocno ale zawsze ) o tyle springi; nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KYB sama nie nawija, ( z tego co wiem ) i większość kończyła się reklamacją.

> O ile amorki polecam, ( nie mocno ale zawsze ) o tyle springi; nie warto.

tak ogólnie bym nie pisał, modelowo może.

Do Forków na forum subaru najczęściej polecany jest zestaw to KYB sprężyny+amorki i nie słychać żeby komuś coś siadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, dla tego pisałem że większość.

> Oczywiście są także zadowoleni klienci.

no i dlatego trzymałbym się zasady stwierdzania, które są marne ok.gif

Tak czy inaczej trochę mnie zdziwiło co przeczytałem, bo zawsze KYB postrzegałem jako wyznacznik ceny w zamiennikach. Będę musiał zrewidować poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Strzelila mi sprężyna z przodu. Którymi warto się zainteresować? Na all w dobrej cenie są sprężyny

> Hart, pojawily się tez jakies z Krafta. Czy za 105 zl będą oryginalne sprężyny KYB? Bo i takie

> znalazłem tylko się zastanawiam czy to nie podróbka. Najchętniej to bym te kupił bo z tylu mam

> KYB ale wtedy warsztat je kupowal i wyszlo jakies 200 zl za sprężynę.

Z tanich D&D(robili dla Daewoo -choć niektórzy twierdzą ,że miękkie) Kraft.Co do KYB masz mieszane uczucia,mieli kiedyś serię wzmacnianą ale obecnie jest wszędzie na statusie-wycofane.Dlaczego?Czyżby jakieś problemy z jakością były? niewiem.gif Cudów natomiast po KYB obecnie się nie spodziewaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jamex robi całkiem niezłe sprężyny. Brat miał to w Astrze kiedyś, jak dobrze pamiętam to sprężyny

> są stosunkowo twardsze niż KYB, cena jest bardzo przystępna z tego co widziałem w internecie.

Czekam na odpowiedz ghosta o sprężyny które zaoferował. Osobiście nie jestem zbytnio przekonany do używanych części zawieszenia ale skoro mówisz ze kiedys kupiłeś takie i bylo ok to za 50,zl się raczej skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używane pochodzące z auta z 2003 roku, to było dwa lata temu dokładnie. Na dodatek sprężyny z wersji obniżonej. Szukałem takich, bo nie chciałem obniżenia o 3 i więcej centymetrów, a te co były w oryginale obniżały o 20mm. Wybrałem najmniej skorodowane, w zasadzie był to powierzchniowy nalot, który wyczyściłem i zakonserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.