Skocz do zawartości

Kia Venga vs. Opel Meriva


biker200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja mama planuje zakupić te auto jako nowe ale rocznik 2014 benzyna 1.4, ktoś ma doświadczenie z tym autem jakieś ??

muszę się tylko upewnić czy ten egzemplarz co chce kupić jest po lifcie, który był w zeszłym roku robiony.

Może ktoś miał porównanie vengi i merivy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> moja mama planuje zakupić te auto jako nowe ale rocznik 2014 benzyna 1.4, ktoś ma doświadczenie z

> tym autem jakieś ??

> muszę się tylko upewnić czy ten egzemplarz co chce kupić jest po lifcie, który był w zeszłym roku

> robiony.

Mam 1.4 wersja M,fajne zwinne autko,co ważne dla kobiety fotel można sobie bardzo wysoko ustawić smile.gif nie wiem co chcesz wiedzieć więc pytaj jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niska awaryjność to najważniejsza sprawa, choć KIA ma chyba dobrą gwarancję ? Jak koledze się pod tym względem sprawuje auto i serwis jeżeli był wymagany.

Bo że z silnikiem 1,4 i za tę cenę to ten samochód sportową szybką limuzyną z luks wnętrzem nie będzie, to wiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> moja mama planuje zakupić te auto jako nowe ale rocznik 2014 benzyna 1.4, ktoś ma doświadczenie z

> tym autem jakieś ??

> muszę się tylko upewnić czy ten egzemplarz co chce kupić jest po lifcie, który był w zeszłym roku

> robiony.

> Może ktoś miał porównanie vengi i merivy ?

rodzice mają 1,4 crdi 90KM (czasami zdarza mi się nią jeździć)... ja planując zakup jeździłem benzynowym 1,4 (venga/ix20) ... a kupiłem merive 270751858-jezyk.gif

silnik benzynowy 1,4 dość słaby do tej budy, żeby jechał trzeba go kręcić co się przekłada na hałas i zużycie paliwa

cenowo chyba venga wygrywała o 2tys... ale nie miała wyposażenia jakie oferuje meriva

najważniejsze dla mnie - szukałem auta z fabrycznym LPG i tu opel wygrał odstawiając rywali 3 kroki w tyle

1/ montażem przyfabrycznym a nie dokładaniem

2/ estetyką wykonania

3/ i tym że opel powyżej 3000 obrotów auto nie pije razem z gazem benzyny!!! a powyżej 4000 obrotów nie jedzie tylko na benzynie !!! (czego niestety nie da się powiedzieć o venga/ix20)

ostatecznie mój wybór to meriva 1,4T z lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rodzice mają 1,4 crdi 90KM (czasami zdarza mi się nią jeździć)... ja planując zakup jeździłem

> benzynowym 1,4 (venga/ix20) ... a kupiłem merive

> silnik benzynowy 1,4 dość słaby do tej budy, żeby jechał trzeba go kręcić co się przekłada na hałas

> i zużycie paliwa

> cenowo chyba venga wygrywała o 2tys... ale nie miała wyposażenia jakie oferuje meriva

> najważniejsze dla mnie - szukałem auta z fabrycznym LPG i tu opel wygrał odstawiając rywali 3 kroki

> w tyle

> 1/ montażem przyfabrycznym a nie dokładaniem

> 2/ estetyką wykonania

> 3/ i tym że opel powyżej 3000 obrotów auto nie pije razem z gazem benzyny!!! a powyżej 4000 obrotów

> nie jedzie tylko na benzynie !!! (czego niestety nie da się powiedzieć o venga/ix20)

> ostatecznie mój wybór to meriva 1,4T z lpg

a nie przeszkadza ci brak 6 biegu ? Ja w sumie tylko dlatego nie kupiłem merivy że z tym silnikiem była tylko skrzynia 5MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie paliwa to dla nas nie problem bo mama jeździ nie wiele.

Bardziej interesująca jest awaryjność i serwis.

Widzę, że bazowy silnik w merivie ma 100 koni - 10 więcej od vengi, pewnie wielkiej różnicy w osiągach nie ma, ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> moja mama planuje zakupić te auto jako nowe ale rocznik 2014 benzyna 1.4, ktoś ma doświadczenie z

> tym autem jakieś ??

> muszę się tylko upewnić czy ten egzemplarz co chce kupić jest po lifcie, który był w zeszłym roku

> robiony.

> Może ktoś miał porównanie vengi i merivy ?

Brat i ojciec jako przedstawiciele jeździli takimi z 2011 czy 2012 1,4 diesel.Nie wiem co wniósł lift.Dupy nie urywa (o silniku nie pisze bo benzyne chcesz a nie diesla ,ale spalanie w trasie 7 litrów na takie autko to troche słabo w mieście do 8,5).Maleńki bagażnik ,i wszechobecne plastiki.Bardzo słaba powłoka lakiernicza.Generalnie dla siebie bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie przeszkadza ci brak 6 biegu ? Ja w sumie tylko dlatego nie kupiłem merivy że z tym silnikiem

> była tylko skrzynia 5MT

o ile sobie przypominam to w venga i ix20 do silników benzynowych też były skrzynie 5 biegowe

a czy w oplu mi nie brakuje 6 biegowej skrzyni hmm.gif

jak poczytałem o awaryjności skrzyń m32 (6 biegowych) to stanowczo nie hehe.gif

pewnie jak by była 6 biegowa to i ciszej by było na trasie i może ciut mniej paliło... ale by nie było LPG więc coś za coś niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zużycie paliwa to dla nas nie problem bo mama jeździ nie wiele.

> Bardziej interesująca jest awaryjność i serwis.

> Widzę, że bazowy silnik w merivie ma 100 koni - 10 więcej od vengi, pewnie wielkiej różnicy w

> osiągach nie ma, ale zawsze coś.

oba auta w miarę młode bo raptem od 2010r klepane

ojciec ma nalatane w coś ponad 120tys km i na razie odpukać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa stała przed identycznym wyborem, po przejściu się osobiście do salonu i przymierzeniu praktycznie od razu zadatkowała Merivę.

Słabe wyposażenie w wersji podstawowej - brak elektrycznych szyb z tyłu, brak przesuwnych siedzeń, komputera, itd.

Jeśli komuś ww. braki nie przeszkadzają, wybór świetny.

Cichy silnik, ciche zawieszenie, spalanie 8-9 litrów, ale teściowa jeździ tylko w mieście i nie używa raczej żadnego biegu powyżej 3-ki.

Teraz zwróciliśmy jej uwagę, że samochód sam się domaga zmiany, więc powinno być lepiej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile sobie przypominam to w venga i ix20 do silników benzynowych też były skrzynie 5 biegowe

> a czy w oplu mi nie brakuje 6 biegowej skrzyni

> jak poczytałem o awaryjności skrzyń m32 (6 biegowych) to stanowczo nie

> pewnie jak by była 6 biegowa to i ciszej by było na trasie i może ciut mniej paliło... ale by nie

> było LPG więc coś za coś

Ja mam w swoim Fiacie skrzynię M32 6b i zdecydowanie wolę mieć ją, mimo że naprawa kosztowała 2 tys. pln, niż pięciobiegową. Pięciobiegowe skrzynie to imho przeżytek i cena tej naprawy nie wydaje mi się zbyt wygórowana, w porównaniu to tego, jakbym zamiast tego przez 7 lat (bo tyle mam ten samochód) musiał słuchać wycia silnika w każdej dłuższej trasie na 5 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile sobie przypominam to w venga i ix20 do silników benzynowych też były skrzynie 5 biegowe

> a czy w oplu mi nie brakuje 6 biegowej skrzyni

> jak poczytałem o awaryjności skrzyń m32 (6 biegowych) to stanowczo nie

> pewnie jak by była 6 biegowa to i ciszej by było na trasie i może ciut mniej paliło... ale by nie

> było LPG więc coś za coś

ja miałem dylemat meriva vs astra i jak przejechałem się astrą (trochę wiecej KM i 6MT) to merivą dziwnie się jechało choć tak to super samochód ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brat i ojciec jako przedstawiciele jeździli takimi z 2011 czy 2012 1,4 diesel.Nie wiem co wniósł

> lift.Dupy nie urywa (o silniku nie pisze bo benzyne chcesz a nie diesla ,ale spalanie w trasie

> 7 litrów na takie autko to troche słabo w mieście do 8,5).Maleńki bagażnik ,i wszechobecne

> plastiki.Bardzo słaba powłoka lakiernicza.Generalnie dla siebie bym nie kupił.

Sorry - ale mi w mieście pali do 9.5l Galaxy, w trasie zależnie od jazdy - spokojna w granicach 7-7.5, szybko po autostradzie do 8.5l. Waga na pusto 1700kg, 2.0TDCI 140KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zużycie paliwa to dla nas nie problem bo mama jeździ nie wiele.

> Bardziej interesująca jest awaryjność i serwis.

> Widzę, że bazowy silnik w merivie ma 100 koni - 10 więcej od vengi, pewnie wielkiej różnicy w

> osiągach nie ma, ale zawsze coś.

Zdaje się, że Opel lubuje się w kilogramach. Zatem te 10 KM więcej odczujesz w kieszeni, bo pewnie nie na drodze.

Opel nawet przedstawiciela klasy średniej (Insignia) "utył" o ile się nie mylę do niebotycznych 1,7 tony zlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bral bym koreanca bo silnik 1.4 jest tragiczny te 90 koni to tylko na papierze jak się

> przycisnei gaz to tylko hałas i spalanie rosnie...

> do tego kiepskie glosne zawieszenie i slynna gwarancja kija ...

To nie dla mnie tylko dla matki i jazda głównie po mieście maks 5000 km rocznie. Silniki 1.6 będą dostępne są tylko z rocznika 2015 a ten jest droższy od tego z 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bral bym koreanca bo silnik 1.4 jest tragiczny te 90 koni to tylko na papierze jak się

> przycisnei gaz to tylko hałas i spalanie rosnie...

> do tego kiepskie glosne zawieszenie i slynna gwarancja kija ...

a konkretnie o co chodzi z tą gwarancją? Znasz jakie są dziś warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a konkretnie o co chodzi z tą gwarancją? Znasz jakie są dziś warunki?

patrzyłem na ix20 - zawieszenie do 40tys tylko gwarancja

kija większość napraw serwis ma wolna reke dana przez gwaranta do uznania czy to jest naturalne zużycie czy wada produkcyjna materiałowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile sobie przypominam to w venga i ix20 do silników benzynowych też były skrzynie 5 biegowe

> a czy w oplu mi nie brakuje 6 biegowej skrzyni

> jak poczytałem o awaryjności skrzyń m32 (6 biegowych) to stanowczo nie

> pewnie jak by była 6 biegowa to i ciszej by było na trasie i może ciut mniej paliło... ale by nie

> było LPG więc coś za coś

ix 20 z silnikiem 1,6 ma skrzynię 6 biegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> moja mama planuje zakupić te auto jako nowe ale rocznik 2014 benzyna 1.4, ktoś ma doświadczenie z

> tym autem jakieś ??

> muszę się tylko upewnić czy ten egzemplarz co chce kupić jest po lifcie, który był w zeszłym roku

> robiony.

> Może ktoś miał porównanie vengi i merivy ?

Venga będzie miała nieco większy bagażnik, który można powiększyć dodatkowo, przesuwają tylne fotele. Spalanie aut pewnie będzie porównywalne ale Venga będzie napewno "dynamiczniejsza" bo mimo, że Meriva ma więcej KM to jest cięższa od Vengi i ma nieco słabszy moment obrotowy. Osobiście użytkowałem bliźniacze auto do Vengi tj. ix20 ale z silnikiem 1,6 i przyznam, że byłem z niego bardzo zadowolony. Jakim budżetem dysponuje na zakup tego auta ? Może niech popatrzy na ix20 z silnikiem 1,6, który spala tyle samo co 1,4 a jazda jest o wiele przyjemniejsza no i ma skrzynię 6 biegową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Venga będzie miała nieco większy bagażnik, który można powiększyć dodatkowo, przesuwają tylne

> fotele. Spalanie aut pewnie będzie porównywalne ale Venga będzie napewno "dynamiczniejsza" bo

> mimo, że Meriva ma więcej KM to jest cięższa od Vengi i ma nieco słabszy moment obrotowy.

> Osobiście użytkowałem bliźniacze auto do Vengi tj. ix20 ale z silnikiem 1,6 i przyznam, że

> byłem z niego bardzo zadowolony. Jakim budżetem dysponuje na zakup tego auta ? Może niech

> popatrzy na ix20 z silnikiem 1,6, który spala tyle samo co 1,4 a jazda jest o wiele

> przyjemniejsza no i ma skrzynię 6 biegową.

> Pozdrawiam

Tak już pomijając czy lubię Opla czy nie, "macałeś" Merivę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję wysiadać na ciasnym parkingu, jedna wielka masakra no ale dla jednych to spoko, dla

> innych już niekoniecznie ale to tak sami jak z materiałami wykorzystanymi do wykończenia

> wnętrza.

> Pozdrawiam

Wysiadłem bez problemów, a z normalnego tak sam ciężko - i tak wytrzesz brudny samochód ciuchami i tak. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.