Skocz do zawartości

Wątek nr 1024 - pytanie o REALNE spalanie benzyniaków.


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

S-cross 1,6 120KM trasa mieszana 50/50 6,5-7l/100km w trasie można zejść w okolice 5-5,3l miasto 8-8,5l (jeżdżę dość dynamicznie)

Fiat 500 1,2 69KM trasa 5,5 miasto 7-7,5l/100km

Obiektywnie S-cross pali mniej od 500tki, bo większy, cięższy (ok.200kg) i 4x4. drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stareńka Kia Pride 97r. silnik 1,3 8v 63KM, 100% miasto, 100% krótkie odcinki, pod moim butem: latem 7-8 litrów, zima 9-10 litrów benzynki.

Chevy Aveo 1,2 16v 86KM 2011r. prawie 100% miasto, prawie 100% krótkie odcinki, pod butem mojej mulher.gif latem 8 litrów, zima 9-10 litrów benzynki.

Jesienią przez dłuższą chwilę jeździłem Aveo po mieście i udawało się wykręcić średnie spalanie w podobnych warunkach ciut poniżej 7 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszę wprost - Marea pali mi o tej porze dokładnie 9 litrów na setkę. Myślę że dramatu nie ma,

> szczególnie że pałowany Matiz wciągał mi 7-8 litrów (pojemność 0,8 litra), a LPG dychę. Tyle

> samo Golf IV (poj. 1,6 litra, 16V) i tyle samo LPG. A Marea jest większa od wymienionych, do

> tego buda kombi.

> Jednakże mój domowy księgowy uważa że to za dużo i małe autka palą mniej. Moje doświadczenie jest

> zgoła inne, takie że małe silniczki gdy je deptać też potrafią sporo wciągnąć.

> Stąd moja prośba, ponieważ chcę utwierdzić się w przekonaniu mojej teorii (lub przepadnie ona z

> kretesem - owa teoria ) proszę Was byście wpisywali ile palą Wasze BENZYNOWE cuda, na zasadzie

> - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa.

> Dziękuję.

Bravo 1.4 120KM od 5.8 do 10 smile.gif

Na ogół trasa jakieś 6.2 - 7.5, miasto 8-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa.

1.3, 85KM - 7.5-9.5

1.4, 80KM - 9-10

1.6, 107KM- 7-9

1.8, 133KM - 7-9

2.0, 155KM - 9.5-10.5

4.7, 230KM - 15-25

Wszystko zależy od nogi. W samochodzie w którym ja nie byłem w stanie zejść poniżej 10, mój ojciec spalał 7 ...i to z przyczepą zlosnik.gif

Jako osobisty rekord, uznaję spalanie rzędu 12 litrów na trasie Łódź-Gdańsk jadąc nową Fiestą z jakimś malutkim tdci.

Drugie miejsce to wypalenie całego zbiornika ropy w Fiacie Doblo 1.9 jtd na trasie Łódź-Poznań-Łódź (pod koniec zabrakło).

Z benzynami jest podobnie - to, że jednemu spali np. 10l., nie znaczy, że drugiemu nie wciągnie 15l. - bo mieszka w Warszawie, stoi w korkach i ma cegłę w bucie.

> Dziękuję.

Proszę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę Was byście wpisywali ile palą Wasze BENZYNOWE cuda, na zasadzie

> - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa.

> Dziękuję.

Swift 1.3 8v 68kM od 4.3l do max 7.5l przy pałowaniu - srednia z 40kkm wychodzila okolo 6l w zasadzie w ruchu miejskim/podmiejskim ( tylko noPb )

Almera N14 sedan 1.4 16v 75kM od 4.8 do 8.5 z ~50kkm 7l noPb

Lanos 1.5 16v 100kM z 2kkm srednia wychodzila 7 noPb

zagazowany pali od 8l lpg do 14l lpg + rozruch

a to ile auto pali jest zalezne od wielu czynnikow hehe.gif

swift gti 1.3 16v 101kM ktorego pilotuje potrafi wsysnąć cały bak paliwa w 2.5 godziny zlosnik.gifgrinser006.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lanos 1.5 100 KM

> Benzyna - miasto 10L

> Trasa 6-8

> Sekwencja STAG, LPG:

> miasto - 11-12

> Trasa 7-9

> Srednia wg motostat z ok. 20 tys km - 10L/100km

> Pozdro

buechecheche zlosnik.gif

u mnie tak samo z tym ze na miescie jest zakres 7-10 a poza miastem 10-14

hehe.gif

lanos jest kurcze ciezki -a ja w trasie gniote but.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę Was byście wpisywali ile palą Wasze BENZYNOWE cuda, na zasadzie

> - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa.

> Dziękuję.

Vectra C kombi 2007 rok, silnik 2.0Turbo, 178KM.

Miasto - krotkie odcinki do 5km w jedna strone = 15 litrow gdy jest cieplo i kolo 17 litrow zimą

Poza miastem - przy predkosciach do 140km/h = 9-10litrow.

Srednie spalanie na kompie (ktory o dziwo jest naprawde dokladny) mam 13,2litra. Kolo srodka jesieni (jak konczymy jezdzic na dzialke) srednie spalanie mam wg komputera na poziomie 12.5litra. Dane komputera sa zbierane od okolo 30tts kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Cee'd 1,6 benzyna chyba 126 KM

Ostatnio trasa ok 800 km średnie spalanie wyszło mi 6,7. Ale jazda do 120.

Przyjeździe do 140 spalanie wzrasta do 7,2 - 7,5.

Wyższe prędkości - spalanie na autostradzie w granicach 8,5 - 10

Spalanie miasto 8,5 - 9. Zależnie jaka pogoda. W lato wychodzi mi trochę niższe i oscyluje ok 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kia Cee'd 1,6 benzyna chyba 126 KM

> Ostatnio trasa ok 800 km średnie spalanie wyszło mi 6,7. Ale jazda do 120.

> Przyjeździe do 140 spalanie wzrasta do 7,2 - 7,5.

> Wyższe prędkości - spalanie na autostradzie w granicach 8,5 - 10

> Spalanie miasto 8,5 - 9. Zależnie jaka pogoda. W lato wychodzi mi trochę niższe i oscyluje ok 8

> litrów.

ale dziwnie,

wychodzi że mój 1.6 crdi kombi ceed palił tyle samo co Twój benzyniak ?- icon_rolleyes.gifcfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale dziwnie,

> wychodzi że mój 1.6 crdi kombi ceed palił tyle samo co Twój benzyniak ?-

Co w tym dziwnego? Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy, rodzaju i długości pokonywanych tras, a dopiero później od auta i silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszę wprost - Marea pali mi o tej porze dokładnie 9 litrów na setkę. Myślę że dramatu nie ma,

> szczególnie że pałowany Matiz wciągał mi 7-8 litrów (pojemność 0,8 litra), a LPG dychę. Tyle

> samo Golf IV (poj. 1,6 litra, 16V) i tyle samo LPG. A Marea jest większa od wymienionych, do

> tego buda kombi.

> Jednakże mój domowy księgowy uważa że to za dużo i małe autka palą mniej. Moje doświadczenie jest

> zgoła inne, takie że małe silniczki gdy je deptać też potrafią sporo wciągnąć.

> Stąd moja prośba, ponieważ chcę utwierdzić się w przekonaniu mojej teorii (lub przepadnie ona z

> kretesem - owa teoria ) proszę Was byście wpisywali ile palą Wasze BENZYNOWE cuda, na zasadzie

> - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa.

> Dziękuję.

P508 1,6THP 156KM

miasto (Warszawa) ok. 9,5-10,5.

trasa 6-8.

E38 4.4 286 KM

miasto 18,5

trasa 10-13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co w tym dziwnego? Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy, rodzaju i długości pokonywanych

> tras, a dopiero później od auta i silnika

jakos zachowujac te poczatkowe parametry nie udalo mi sie nigdy zblizyc spalania benzyniaka do diesla zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakos zachowujac te poczatkowe parametry nie udalo mi sie nigdy zblizyc spalania benzyniaka do

> diesla

Bo oboma jeździłeś Ty, pewnie na podobnych trasach i podobnym stylem, wtedy właśnie istotna staje się różnica silników ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 106 II 1.4 - miasto od 5 do 7, poza miasto nie jeździ.

Skoda Fabia 1.2 HTP 6V - miasto 5-7, poza miastem 8-9, autostrada 10

Skoda Fabia 1.4 16V 75 KM - miasto 8-10, poza miastem 7-9, autostrada 11

Mitsubishi Lancer 1.8 - miasto 10-12, poza miastem 6-8, autostrada 10-12

BMW 535i R6 xdrive - miasto ok. 14, poza miastem ok. 10, autostrada ok. 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co w tym dziwnego? Spalanie zależy przede wszystkim od stylu jazdy, rodzaju i długości pokonywanych

> tras, a dopiero później od auta i silnika

Tak, ale diesel z racji budowy zawsze spali mniej (porównujemy podobne auta o podobnej mocy), to jest jedyna zaleta diesla i tylko dlatego (i z racji podatków) jest kupowany. A tak, oczywiście, styl jazdy i rodzaj trasy ma decydujące znaczenie. Porównując spalanie w mieście bez sensu jest porównywać Krakow np. z Jelenią Górą, a trasa może być np. drogą Kraków-Olkusz, pokonywaną w godzinach bez większego ruchu, a może być autostradą Kraków-Wrocław, gdzie się utrzymuje prędkość 180 km/h (do tego co jakiś czas zwalniając do 90 i znowu przyspieszając). No i styl jazdy - jadąć moimi samochodami żona ma spalanie o 20-30% niższe, jak ja jadę jej autem, spalam o połowę więcej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę Was byście wpisywali ile palą Wasze BENZYNOWE cuda, na zasadzie

> - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa.

Golf 5, silnik 1,6 102km spala pomiędzy 10 a 11l po mieście.

Mazda 2 1.3 86km pobiera ok. 8-8,5l w mieście ok. 6l w trasie.

Ford Galaxy 1.6 160km spala ok 11l w mieście i od 7 do 10l w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno 1.4 - 7-7,5 litra na sto, nie miał gazu ale miał tuningi wink.gif

Clio II - 1.2 potrafił nawet 8 litrów wtrząchnąć.

Audi 90 quattro 20v - od 8 do 14 litrów, w zależności od używanych obrotów silnika wink.gif

co tam jeszcze normalniejszych aut...

aha, marea 1.6 automat, zbliżone porównanie do Twojego, no oprócz automata - 10.5 - 11.5 benzyny i 11.5 do 12 litrów gazu zimą.

a resztę nie ma co podawać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale diesel z racji budowy zawsze spali mniej (porównujemy podobne auta o podobnej mocy), to

> jest jedyna zaleta diesla i tylko dlatego (i z racji podatków) jest kupowany.

eeee, coś kręcisz. Ile razy na AK przeczytałem, że diesel jest lepszy bo ma "moment"? hehe.gif

>A tak,

> oczywiście, styl jazdy i rodzaj trasy ma decydujące znaczenie. Porównując spalanie w mieście

> bez sensu jest porównywać Krakow np. z Jelenią Górą, a trasa może być np. drogą Kraków-Olkusz,

> pokonywaną w godzinach bez większego ruchu, a może być autostradą Kraków-Wrocław, gdzie się

> utrzymuje prędkość 180 km/h (do tego co jakiś czas zwalniając do 90 i znowu przyspieszając).

> No i styl jazdy - jadąć moimi samochodami żona ma spalanie o 20-30% niższe, jak ja jadę jej

> autem, spalam o połowę więcej

u mnie jest odwrotnie. Pod moją nogą auta palą sporo mniej niż gdy jeździ żona zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee, coś kręcisz. Ile razy na AK przeczytałem, że diesel jest lepszy bo ma "moment"?

Ja tu wiele razy czytałem o jakichś waCHaczach, co nie zmienia faktu, że coś takiego w przyrodzie nie występuje zlosnik.gif A na poważnie - moment trzeba liczyć na kołach, a nie na wale, skrzynia w dieslu (z racji niewielkiego użytecznego zakresu obrotów) skutecznie zabija ten "moment". Porównajmy dwa auta o podobnej mocy - turbodiesla i turbobenzynę i nie ma w ogóle o czym dyskutować.

> u mnie jest odwrotnie. Pod moją nogą auta palą sporo mniej niż gdy jeździ żona

Ja lubię dynamiczną jazdę (co niekoniecznie wiąże się z przekraczaniem prędkości), lubię mocno przyspieszać i mocno hamowac, bawi mnie to. Niestety, taki styl jazdy sporo kosztuje, trudno wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Golf 5, silnik 1,6 102km spala pomiędzy 10 a 11l po mieście.

> Mazda 2 1.3 86km pobiera ok. 8-8,5l w mieście ok. 6l w trasie.

> Ford Galaxy 1.6 160km spala ok 11l w mieście i od 7 do 10l w trasie.

Golf 5 Variant silnik 1.6 8V 102km

Od dwóch lat spalanie utrzymuje się na podobnym poziomie bo i trasy prawie cały czas te same zlosnik.gif

Tryb miejsko-podmiejski średnio 8,2l na kompie pokładowym. Z klimą ok. 0,5l więcej.

Wg świstków ze stacji i licząc samemu, wychodzi ~8l.

Tyle samo wyszło na trasie Wawa - Wro - Wawa, ale był but.gifzlosnik.gif

Jak dla mnie, takie spalanie jest do przyjęcia i nie mam w planach montażu podtlenku LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Stąd moja prośba,... proszę Was byście wpisywali ile palą Wasze BENZYNOWE cuda, na zasadzie > - pojemność - moc (opcja) - spalanie i jeśli można z dopiskiem czy miasto czy trasa. > Dziękuję.

EcoBoost; 1,0 l; 100 KM; 170 Nm- spokojna jazda w mieście; wg. komputera średnie, to 6 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swift 1,2L (92KM) cykl miasto:mieszany (jeden zjazd obwodnica trójmiejska) w proporcjach bym

> powiedział 60/40% - 6-6,5L/100km

Ten sam samochód - wyłacznie miasto - krótkie odcinki 8,2 litra/100 - z tym że Lublin nie jest przyjazny komunikacyjnie - różnice wysokości + dużo świateł zsynchronizowanych w "czerwoną falę" do tego jest wiele miejsc gdzie przejeżdza sie np na 3-4 zielonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.8 kombi

Ja miałem Weekenda 1.6 i 20. 20V.

Spalanie 1.6:

- cykl mieszany: 30% miasto 70% za miasto - 7.8 l/100,

- miasto: od 10 do 11

- trasa: of 7 do 9 (zaleznie od fantazji).

Spalanie 2.0 20V:

- miasto: od 12,8 do 16 w zimie wink.gif

- trasa: od 8,5 do 10 l (średnio wychodziło około 9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem Weekenda 1.6 i 20. 20V.

> Spalanie 1.6:

> - cykl mieszany: 30% miasto 70% za miasto - 7.8 l/100,

> - miasto: od 10 do 11

> - trasa: of 7 do 9 (zaleznie od fantazji).

> Spalanie 2.0 20V:

> - miasto: od 12,8 do 16 w zimie

> - trasa: od 8,5 do 10 l (średnio wychodziło około 9).

Z tego wynika że zużycie paliwa Marysiek zależy tylko minimalnie od pojemności silnika. wink.gif

...a było brac 2.0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko, zeby ten accord spalil 9 to albo jest zepsuty albo kolega wali po 160 non stop w trasie ...

Nie jest zepsuty tylko Kalkstein nie kłamie tongue.gif

W trasie tempomat na 155 (wtedy ok. 145 wg GPS) i mam spalanie 9.

Autostradami od Wro do Oldenzaal.

W tych samych warunkach passat żony palił 7 ale to była turbognojówka.

Oczywiście inne accordy dwulitrówki palą max 6.5 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.