Skocz do zawartości

Czym zasłonić okno


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem z jednym oknem dachowym, w łazience. Akurat wypadło, na wprost sąsiada, imho nie jest prosto przez nie zajrzeć i pewnie widać tylko sufit ale jakiś taki dyskomfort jest. Nie chcę zakładać rolet czy żaluzji, chce raczej żeby było to coś na stałe ale dalej doświetlało pomieszczenie.

Macie jakieś patenty, pomysły ?

Czy może ktoś stosował folię, np lustrzane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Mam problem z jednym oknem dachowym, w łazience. Akurat wypadło, na wprost sąsiada, imho nie jest

> prosto przez nie zajrzeć i pewnie widać tylko sufit ale jakiś taki dyskomfort jest. Nie chcę

> zakładać rolet czy żaluzji, chce raczej żeby było to coś na stałe ale dalej doświetlało

> pomieszczenie.

> Macie jakieś patenty, pomysły ?

> Czy może ktoś stosował folię, np lustrzane ?

Folia lustrzana w nocy raczej nic ci nie da bo jak podswietlisz od srodka to bedzie widac.

Wydaje mimsie ,ze najlepsza bedzie folia matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Mam problem z jednym oknem dachowym, w łazience. Akurat wypadło, na wprost sąsiada, imho nie jest

> prosto przez nie zajrzeć i pewnie widać tylko sufit ale jakiś taki dyskomfort jest. Nie chcę

> zakładać rolet czy żaluzji, chce raczej żeby było to coś na stałe ale dalej doświetlało

> pomieszczenie.

> Macie jakieś patenty, pomysły ?

> Czy może ktoś stosował folię, np lustrzane ?

Ja nałożyłem na okna w łazienkach folie, ale takie z efektem zamrożonych kryształków (na allegro tego pełno). Efekt tego taki, że jasno masz jak w normalnym oknie a jednak nic nie widać. O tyle to fajne, że w nocy kontur człowieka nie jest na tyle wyraźny, żeby było widać gdzie cycki zony a gdzie Twoja fajka. No chyba, że byś zapinał kobitę od tyłu, ale wtedy to sąsiad po ruchu cieni się domyśli co jest grane zlosnik.gif

Tak to wygląda na oknie.

288187881-DSC06717.jpg

post-24283-14352528179419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Folia lustrzana w nocy raczej nic ci nie da bo jak podswietlisz od srodka to bedzie widac.

> Wydaje mimsie ,ze najlepsza bedzie folia matowa.

wlasnie pytanie jak to sie sprawdza w nocy, o matowej/mlecznej tez myslalem, ale jak bede w wannie lezal to gwiazdek na niebie sobie nie poogladam biglaugh.giftongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie pytanie jak to sie sprawdza w nocy, o matowej/mlecznej tez myslalem, ale jak bede w wannie

> lezal to gwiazdek na niebie sobie nie poogladam

to nie klej do sufitu tylko np 2/3 wysokosci okna wink.gif

tak mam w kuchni, z ulicy co najwyzej sufit zobacza, a z naprzeciwka czubek glowy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Mam problem z jednym oknem dachowym, w łazience. Akurat wypadło, na wprost sąsiada, imho nie jest

> prosto przez nie zajrzeć i pewnie widać tylko sufit ale jakiś taki dyskomfort jest. Nie chcę

> zakładać rolet czy żaluzji, chce raczej żeby było to coś na stałe ale dalej doświetlało

> pomieszczenie.

> Macie jakieś patenty, pomysły ?

> Czy może ktoś stosował folię, np lustrzane ?

nie wiem jak jest w oknach dachowych, ale w oknie PCV wymieniłem wkład szybowy na szybę "mleczną" ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Mam problem z jednym oknem dachowym, w łazience. Akurat wypadło, na wprost sąsiada, imho nie jest

> prosto przez nie zajrzeć i pewnie widać tylko sufit ale jakiś taki dyskomfort jest. Nie chcę

> zakładać rolet czy żaluzji, chce raczej żeby było to coś na stałe ale dalej doświetlało

> pomieszczenie.

> Macie jakieś patenty, pomysły ?

> Czy może ktoś stosował folię, np lustrzane ?

Kiedyś się stosowało COŚ TAKIEGO

w dzisiejszych czasach myślę, że zda rezultat folia lustrzana

ewentualnie folia dziurkowana jak na autobusach i tramwajach

z dalszej odległości nie ma szans, żeby zobaczyć co jest w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nałożyłem na okna w łazienkach folie, ale takie z efektem zamrożonych kryształków (na allegro

> tego pełno). Efekt tego taki, że jasno masz jak w normalnym oknie a jednak nic nie widać. O

> tyle to fajne, że w nocy kontur człowieka nie jest na tyle wyraźny, żeby było widać gdzie

> cycki zony a gdzie Twoja fajka. No chyba, że byś zapinał kobitę od tyłu, ale wtedy to sąsiad

> po ruchu cieni się domyśli co jest grane

> Tak to wygląda na oknie.

dzieki, za szczegółową instrukcję grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Mam problem z jednym oknem dachowym, w łazience. Akurat wypadło, na wprost sąsiada, imho nie jest

> prosto przez nie zajrzeć i pewnie widać tylko sufit ale jakiś taki dyskomfort jest. Nie chcę

> zakładać rolet czy żaluzji, chce raczej żeby było to coś na stałe ale dalej doświetlało

> pomieszczenie.

> Macie jakieś patenty, pomysły ?

> Czy może ktoś stosował folię, np lustrzane ?

lustrzana wieczorem będzie miałą efekt odwrotny: żonę w łazience będzie widać a ona nic na zewnątrz nie zobaczy

lepiej mleczna/matowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego bez otwierania ?

Bo napisałeś, że jak okleisz, to gwiazdek nie zobaczysz. Jak okno otworzysz, to zobaczysz... grinser006.gif

> Zima przez otwarte raczej dlugo sobie nie pogladam

Nie można mieć wszystkiego biglaugh.gif będzie to co prawda krótka kąpiel, ale z doznaniami, nie tylko wzrokowymi biglaugh.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo napisałeś, że jak okleisz, to gwiazdek nie zobaczysz. Jak okno otworzysz, to zobaczysz...

> Nie można mieć wszystkiego będzie to co prawda krótka kąpiel, ale z doznaniami, nie tylko

> wzrokowymi

szczególnie jak śnieg pada biglaugh.gif

W sumie niemal zdecydowałem się na folię lustrzaną, bo przy okazji bym jeszcze jedno okno tradycjne pociągnął, ale skoro piszecie, że po ciemnku i tak widać to pozostaje mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie niemal zdecydowałem się na folię lustrzaną, ale skoro piszecie, że po ciemnku i tak widać to pozostaje mat.

Dlaczego? Możesz zrealizować swoje marzenia o oglądaniu gwiazd z wanny, nie otwierając okna biglaugh.gif a jednocześnie chronić wdzięki swojej małżonki. Znalazłem takie coś... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Możesz zrealizować swoje marzenia o oglądaniu gwiazd z wanny, nie otwierając okna a

> jednocześnie chronić wdzięki swojej małżonki. Znalazłem takie coś...

Tylko ze instalowanie nad wanną folii zasilanej ze 110 woltów kłóci się nie tylko z przepisami, ale i ze zdrowym rozsadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Możesz zrealizować swoje marzenia o oglądaniu gwiazd z wanny, nie otwierając okna a

> jednocześnie chronić wdzięki swojej małżonki. Znalazłem takie coś...

za jedyne 2kpln butto od metra kwadratowego grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie pytanie jak to sie sprawdza w nocy, o matowej/mlecznej tez myslalem, ale jak bede w wannie

> lezal to gwiazdek na niebie sobie nie poogladam

zeby poogladac gwiazdki, to musialbys swiatlo w lazience zgasic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Możesz zrealizować swoje marzenia o oglądaniu gwiazd z wanny, nie otwierając okna a

> jednocześnie chronić wdzięki swojej małżonki. Znalazłem takie coś...

Myślałem o czymś takim, bo swego czasu bawiłem sie takim szkłem. Nawet szukałem w necie, ale opinie były, że strasznie drogie to jest.

Chciałem już wysłać zapytanie ze strony, ale jest coś takiego na allegro:

http://allegro.pl/folia-zmieniajaca-przejrzystosc-smart-films-i4943283715.html

także wstrzymam się na razie, za 1200zł jest roleta elektryczne do tego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i nawet w stanie przeźroczystym robi niezłe: "mydło", więc gwiazdy trudno będzie oglądać.

Jak widziałem takie szkło sterowane elektrycznie, to w wersji przezroczystej nie można tego odróżnić od zwykłego szkła.

Jest to fajny bajer do sal konferencyjnych przy open space wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak widziałem takie szkło sterowane elektrycznie, to w wersji przezroczystej nie można tego

> odróżnić od zwykłego szkła.

> Jest to fajny bajer do sal konferencyjnych przy open space

kolega chcial kiedys przyszpanowac w nowym biurze - jak dostal oferte to szybciutko dokupil rolety wink.gif

ztcw cena metra kwadratowego szyby bez obrobki i instalacji to byly grube tysiace pln a do tego bylo jakies ograniczenie wielkosci wiec zamiast szklanej tafli od sufitu do podlogi mialby 2 albo 3 kawalki wink.gif

edyta: przez chwile myslal tez o tej folii, ale 2kpln brutto za 1m2 go skutecznie przekonaly do rolet i matowej folii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdyż, ponieważ ?

Gdyz ponieważ obszar po 60 cm w bok od rzutu wanny i brodzika oraz do 250 cm w górę to strefa chroniona w której wolno umieszczać tylko urządzenia niskonapięciowe i zasilane przez bezpieczne trafa separujace. Szcsegóły znajdziesz w aktualnych przepisach, tez ich w glowie nie mam, natomiast na pewno 110V się w tym nie miesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, masz rację, z jednym wyjątkiem: nie wiemy, czy to okno spełnia/nie spełnia w/w wymagania.

Autor pisal, ze jest wprost nad wanną, czyli w obrysie strefy. Pisze też, ze sasiad mu moze przez nie zagladac, to raczej powyzej 2,5 metra nad wanna nie jest. Tak rozumowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyz ponieważ obszar po 60 cm w bok od rzutu wanny i brodzika oraz do 250 cm w górę to strefa

> chroniona w której wolno umieszczać tylko urządzenia niskonapięciowe i zasilane przez

> bezpieczne trafa separujace. Szcsegóły znajdziesz w aktualnych przepisach, tez ich w glowie

> nie mam, natomiast na pewno 110V się w tym nie miesci.

imho mozna zrobic podobnie jak z hydromasazem, tylko dochodzi trafo lub trafoumieszcza sie w inny miejscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho mozna zrobic podobnie jak z hydromasazem, tylko dochodzi trafo lub trafoumieszcza sie w inny

> miejscy.

Popytaj kolegów elektryków o szczegóły. Ja mialbym opory przed instalacja wprost nad wanną zarówno folii zasilanej napięciem 110V jak i rolety elektrycznej zasilanej 220V niezależnie od trafa separujacego, ze względu na ich brak wodoszczelności.

Co się wyrabia w praktyce, to wiem. Widziałem niejeden boiler elektryczny zamontowany tuz nad wanna, jak i niedawno w Anglii zdemontowałem "spot" halogenowy w suficie prysznica o wysokosci 210 cm, zasilany wprost z 240V i bez nawet uziemionej oprawy, pomijając, ze to była zwykla oprawa meblowa, a nie w jakikolwiek sposób szczelna. I to wykonała firma na fakturę, a odebrał inspektor budowlany udzędu gminy rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam !

> Mam problem z jednym oknem dachowym, w łazience. Akurat wypadło, na wprost sąsiada, imho nie jest

> prosto przez nie zajrzeć i pewnie widać tylko sufit ale jakiś taki dyskomfort jest.

A jakbyś jednak dał żaluzje poziome z linką napinającą?

Odpowiednie ustawienie spowoduje, że leżąc w wannie będziesz widział gwiazdy, a sąsiad będzie miał widok na plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakbyś jednak dał żaluzje poziome z linką napinającą?

> Odpowiednie ustawienie spowoduje, że leżąc w wannie będziesz widział gwiazdy, a sąsiad będzie miał

> widok na plastik.

w oknie jest wypuszczone zasilanie + wlacznik przy oswietleniu, na rolete zewn i taka kiedys bedzie .. pewnie. Chodzi o cos co przysloni dol okna i trzeba bedzie tego otwierac / zamykac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w oknie jest wypuszczone zasilanie + wlacznik przy oswietleniu, na rolete zewn i taka kiedys bedzie

> .. pewnie. Chodzi o cos co przysloni dol okna i trzeba bedzie tego otwierac / zamykac.

Ale ja mówię o żaluzji wewnętrznej, najzwyklejszej w świecie, z lamelkami które można obracać.

_aluzja%20-%20AJP%2001%281%29.jpg

W przypadku ukośnego okna, jak je (lamelki) ustawisz pionowo za pomocą sznurka, łańcuszka, czy cokolwiek tam będzie, to będziesz leżąc podziwiał niebo, a dla sąsiada będzie "brak sukcesu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.