Skocz do zawartości

ile pali m5 e60 k


COffin

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy od nogi kierownika. Przy normalnej spokojnej jezdzi bez wariacji pewnie tyle spali, podobne ilosci zuzywa kolegi lekko dlubieta e39 M5, ale tam okolo 80KM mniej niz w e60 M5. Jak gniecie to 25 czy 30 nie stanowi problemu. Niestety 8 czy 10 garnkow o lacznej pojemnosci 5 litrow trzeba czyms napoic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo kupiłem, sprzedający mówił ze ma 50 tys przebiegu , i pali 14 ...

> Prawda ?

> Chętnie poznam opinie uzytkownikow

Pali od 14 litrów. A to już jest różnica. Nie problem podwoić ten wynik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to za pytanie? Sportowy samochod pali tyle ile mu sie wleje. Przeciez to zalezy od stylu jazdy

> jednemu spali 32l a drugiemu 18l.

każde auto z wiekszą ilością koników pędzonych benzyną ma wielki rozrzut spalania. Jedziesz delikatnie - pali 2x mniej niż jak jedziesz dynamicznie i 3-4 x mneij niż jak jedziesz po czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie:

> Quote:

> Zużycia paliwa na 100 km

> Średnie - przy prędkości: 90 km/h - 7,7 l / przy prędkości: 120 km/h - 9,2 l (dane producenta) (98

> RON)

> Cykl miejski - 14,3 l / max. 20,8 l (dane producenta) (98 RON)

Teoretycznie to 3,0 TDI pali w a6 5,9 l w mieście i 4,6 l w trasie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie:

> Quote:

> Zużycia paliwa na 100 km

> Średnie - przy prędkości: 90 km/h - 7,7 l / przy prędkości: 120 km/h - 9,2 l (dane producenta) (98

> RON)

> Cykl miejski - 14,3 l / max. 20,8 l (dane producenta) (98 RON)

Tak podaje producent według normy ECE90/120/miasto. Według nowszych norm EU/ADR podaje już 10,2 poza miastem i 22,7 w mieście. Według testów drogowych zużycie wynosi 12,7-16,2 poza miastem, 13,4-17,1 na autostradzie i 24,6-31,4 w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydatki na paliwo będą Twym ostatnim zmartwieniem, więc nie wiem po co sobie zawracać głowę

Hmm wydaję mi się że możesz nie mieć racji wink.gif .Dla przykładu powiem w moim ML 63AMG ( do tego z Usa ) przez 5 lat użytkowania wymieniłem wiązkę która idzie do czujnika klocków

( Aso około 500 zł) spalanie średnie na poziomie 20 /100 .

Odbyłem również 5 przeglądów na których wymieniane były tylko elementy eksploatacyjne ( oleje itp) .

Auto łyka około 1 L oleju co 3000 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobiłem kiedys trase nad morze e39 m5, wiem że to inna technologia, ale spaliła mi średnio 10,3L -

> Mialem 3.0i i spalała 12-13L LPG

> Wieć wcale duże silniki nie muszą dużo palić.

Zadziwiająco niewiele spaliła Twoja bejca. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm wydaję mi się że możesz nie mieć racji .Dla przykładu powiem w moim ML 63AMG ( do tego z Usa )

> przez 5 lat użytkowania wymieniłem wiązkę która idzie do czujnika klocków

> ( Aso około 500 zł) spalanie średnie na poziomie 20 /100 .

> Odbyłem również 5 przeglądów na których wymieniane były tylko elementy eksploatacyjne ( oleje itp)

> .

> Auto łyka około 1 L oleju co 3000 km .

koledze pewnie chodzi o to, że tam lubią tłoki paść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy czym fajne jest to, że to silnik wolnossący, który te pińcset kuni ma na końcu obrotomierza.

> Na początku ma ich mało więc i mało jest do karmienia.

Miałem okazję pojeździć M6 i jak na 5l to ten silnik ma troszkę słaby ciąg z dołu (silnik podkwadratowy) i jak się chce dynamicznie jechać, to niestety przy troszkę wyższych obrotach-spalanie znacząco rośnie. Dzwięk jest obłędny i osiągi mega, ale niestety, moje spalanie to 19l, ale kilka razy pocisnąłem do odcięcia. Włąściciel twiedzi, że jemu pali średnio 15l-mieszka za maistem i nie stoi w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję pojeździć M6 i jak na 5l to ten silnik ma troszkę słaby ciąg z dołu (silnik

> podkwadratowy) i jak się chce dynamicznie jechać, to niestety przy troszkę wyższych

> obrotach-spalanie znacząco rośnie.

słaby ciąg z dołu? ja bym powiedział, z eon po prostu nie traci ciągu w górze. Stosunek średnica/skok to naturalna konsekwencja tego że to mocny silnik wolnossący.

Spalanie przy wyższych obrotach rośnie bo zwyczajnie czymś trzeba produkowane konie karmić.

Dzwięk jest obłędny i osiągi mega, ale niestety, moje

> spalanie to 19l, ale kilka razy pocisnąłem do odcięcia. Włąściciel twiedzi, że jemu pali

> średnio 15l-mieszka za maistem i nie stoi w korkach.

Jak na pojemność i rozmiar auta (oraz wiek!) to spalanie w M5 nie zabija - zabijają inne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Viper ma ponad 500 kuni, waży 2,5 tony i pali OD 14,5litra w trasie, i ok. 17-19l w ruchu

> mieszanym. A jeśli mowa o korkach i jeździe do odciny to szkoda dywagować ile auto pali

A gdyby chcieć go standardowym dystrybutorem dla osobówek zatankować? Oczywiście pracującego. Pistolet odbije kiedyś, czy nie bardzo? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no trochę źle napisałem. Chodzi mi o to, że "normalne" silniki tej wielkości mają troszkę wyższy moment do tych 2000obr. a przy automycznej skrzyni (tamim aute ja jechałem) to w ruchu miejskim sporadycznie przekracza się takie obroty.

Silnik w M5/M6 ma mieć moc na górze, bo to auta ma dawać frajdę z osiągów.

P.S. Prawda, że spanie to nie największe zmartwienie. Przez 3 lata jeździłem a8 4,2 i też wielokrotnie ludziom tłumaczyłem, że spalanie to nie jest największy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no trochę źle napisałem. Chodzi mi o to, że "normalne" silniki tej wielkości mają troszkę

> wyższy moment do tych 2000obr. a przy automycznej skrzyni (tamim aute ja jechałem) to w ruchu

> miejskim sporadycznie przekracza się takie obroty.

> Silnik w M5/M6 ma mieć moc na górze, bo to auta ma dawać frajdę z osiągów.

> P.S. Prawda, że spanie to nie największe zmartwienie. Przez 3 lata jeździłem a8 4,2 i też

> wielokrotnie ludziom tłumaczyłem, że spalanie to nie jest największy koszt.

W E39 M5 był oferowany automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> już wiem ile pali ...

> pół zbiornika na półorej godziny zabawy bez palenia gumy

A pół zbiornika to ile litrów zlosnik.gif

Bo u mnie pół zbiornika według wskazówek na blacie nigdy nie oznacza pół zbiornika w litrach... różnica skrajna to realnie w zależności od marki/modelu nawet 2/3 do 1/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pół zbiornika to ile litrów

> Bo u mnie pół zbiornika według wskazówek na blacie nigdy nie oznacza pół zbiornika w litrach...

> różnica skrajna to realnie w zależności od marki/modelu nawet 2/3 do 1/3

Pół zbiornika to 35 litrów zlosnik.gif czyli 23,3 l na rbh zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już wiem ile pali ...

> pół zbiornika na półorej godziny zabawy bez palenia gumy

Czyli dochodzisz do tego, żę zbiornik jest za mały jak na to spalanie wink.gif

Znam człowieka, mieszkającego w UK, który pociskał takim M5 - nie martwiło go to, że spalanie jest duże - wkurzało go to , jak często musiał jeździć na stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli dochodzisz do tego, żę zbiornik jest za mały jak na to spalanie

> Znam człowieka, mieszkającego w UK, który pociskał takim M5 - nie martwiło go to, że spalanie jest

> duże - wkurzało go to , jak często musiał jeździć na stację.

Prawda-ćwiartka baku oznacza, że trzeba zjechać na najbliższą stację, bo utknięcie w konrku może skończyć telefonem do operatora assistance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo kupiłem, sprzedający mówił ze ma 50 tys przebiegu , i pali 14 ...

> Prawda ?

> Chętnie poznam opinie uzytkownikow

Goniona na autostradzie w dozwolona predkoscia..

Jak juz kupiles, to nie mozesz sprawdzic sam? Wiadomo, ze 14 to bujda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.