Skocz do zawartości

Problem po wymianie skrzyni


maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem, mianowicie wymieniałem skrzynie biegów i po wymianie wszystko ładnie gra oprócz sprzęgła, a dokładnie działa jak by był spiek założony. Przy puszczaniu sprzęgła bardzo powoli, efekt jest taki jak bym strzelił ze sprzęgła i tak na każdym biegu, czasem tez przy wbijaniu biegu na postoju jest taki efekt jak bym na pół sprzęgle wbił. Przed wymiana skrzyni, sprzęgło działało igła, macie jakieś pomysły niewiem.gif jedno co mi przychodzi do głowy to że łożysko spadło z widełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety chyba pękła sprężyna tależowa (słoneczko) częsty przypadek przy wkładaniu skrzyni , albo

> zaciera się łożysko oporowe na prowadzeniu ale jak miałeś skrzynię na wierzchu to pewnie smar

> poszedł

Przy wkładaniu coś strzeliło tak jak by naciągnięta sprężyna, chodzi o słoneczko na docisku? łożysko jest ok ma przelot 15tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy wkładaniu coś strzeliło tak jak by naciągnięta sprężyna, chodzi o słoneczko na docisku?

> łożysko jest ok ma przelot 15tys

Niestety tak. Może być że tarcza sprzęgła sie wygięła, tak czy tak skrzynia w tył na lewo i kontrola sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzęgło wyciągnięte, wygląda na to że nie potrzebnie, bo tarcza i docisk wygląda ok.

> zdj1

> zdj2

Słońce już teoretycznie kwalifikuje się do wymiany, widać że już jest dosyć mocny "wyszlifowane" na styku z łożyskiem.

A jak sprzęgło miałeś przykręcone do silnika to słońce się równo wykładało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słońce już teoretycznie kwalifikuje się do wymiany, widać że już jest dosyć mocny "wyszlifowane" na

> styku z łożyskiem.

> A jak sprzęgło miałeś przykręcone do silnika to słońce się równo wykładało?

No ale kilka dni wcześniej, przed wyjęciem skrzyni sprzęgło działało bez zarzutów, z 3 biegiem był problem ale to synchronizator padł. No wydaje mi sie że było ok, równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale kilka dni wcześniej, przed wyjęciem skrzyni sprzęgło działało bez zarzutów, z 3 biegiem był

> problem ale to synchronizator padł. No wydaje mi się że było ok, równo.

A łapa sprzęgła jest ok? Mogła pęknąć i się wykrzywić trochę, przez co sprzęgła do końca nie wciska... Ale to wszystko to wróżenie z fusów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A łapa sprzęgła jest ok? Mogła pęknąć i się wykrzywić trochę, przez co sprzęgła do końca nie

> wciska... Ale to wszystko to wróżenie z fusów...

hm łapa raczej dobra jest, jeszcze zastanawia mnie linka sprzęgła, jak wyciągałem ja teraz to nie chciała wyjść z tego oczka szarpnąłem mocniej to wyszła ta część co jest zaprasowana na pancerzu, a ta plastikowa tulejka została w oczku razem z tą gumką która jest rozpruta juz na 5 części. Teraz tak gdybam że te gumki mogły blokować linke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro sprzegło dobre i działalo to wina lezy raczej po stronie skrzyni, moze olej ? tą linke tez

> bym zmienił

Linke teraz sprawdzałem czy mogła się blokować i raczej nie, ostatnie co zostało to skrzynia, i tu przypomina mi sie dziwne zachowanie przy testowaniu, na każdym biegu podczas jazdy, trzymałem lekko gaz i po puszczeniu było szarpniecie jak by poduszka była zerwana niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie docisk, czasami pękniecie sprężyny tależowej chowa się za zagiętymi blachami(ewentualnie delikatnie obstukaj np.płaskim kluczem). Jak masz w zapasie drugie sprzęgło kpl. to podłóż docisk z starą tarczą i załóż skrzynie na dwie śruby dokręć rozruch i masę i poduchy no i test, jak moja racja że docisk to stawiasz piwo cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzyj dokładnie docisk, czasami pękniecie sprężyny tależowej chowa się za zagiętymi

> blachami(ewentualnie delikatnie obstukaj np.płaskim kluczem). Jak masz w zapasie drugie

> sprzęgło kpl. to podłóż docisk z starą tarczą i załóż skrzynie na dwie śruby dokręć rozruch i

> masę i poduchy no i test, jak moja racja że docisk to stawiasz piwo

Tarcza i docisk już idzie do mnie, linkę dzisiaj kupuje i składam, zobaczymy jaki efekt będzie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzyj dokładnie docisk, czasami pękniecie sprężyny tależowej chowa się za zagiętymi

> blachami(ewentualnie delikatnie obstukaj np.płaskim kluczem). Jak masz w zapasie drugie

> sprzęgło kpl. to podłóż docisk z starą tarczą i załóż skrzynie na dwie śruby dokręć rozruch i

> masę i poduchy no i test, jak moja racja że docisk to stawiasz piwo

Nici z browara, chociaż wolał bym Ci go postawić i mieć zagadke rozwiązaną z tym dociskiem, rozebrałem go i słoneczko nigdzie nie jest pęknięte niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło, okazuję się że sprzęgło, linka itp było ok. Okazało się że przeguby wew, są zmęczone przez życie tak, że półosie wręcz latają w środku. Teraz pytanie, lepiej przełożyć cały mechanizm różnicowy z innej skrzyni czy same kielichy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wyszło, okazuję się że sprzęgło, linka itp było ok. Okazało się że przeguby wew, są zmęczone

> przez życie tak, że półosie wręcz latają w środku. Teraz pytanie, lepiej przełożyć cały

> mechanizm różnicowy z innej skrzyni czy same kielichy?

ta skrzynia przypadkiem nie byla z punto ?? bo tam sa wieksze przeguby wewnetrzne. Zaloz te kielichy co miales wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta skrzynia przypadkiem nie byla z punto ?? bo tam sa wieksze przeguby wewnetrzne. Zaloz te

> kielichy co miales wczesniej

Z palio jest , no to grubo, czyli jutro wymiana kielichów. Robiłeś to kiedyś? jakieś problemy można napotkać, ściągacze są potrzebne jakies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z palio jest , no to grubo, czyli jutro wymiana kielichów. Robiłeś to kiedyś? jakieś problemy można

> napotkać, ściągacze są potrzebne jakies?

sciagasz polosie i wybijasz kielichy. Zaloz te co miales i wszystko wroci do normy sprzed wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem rozwiązany, kielichy zmienione i jak ręką odjął. Dzięki za podpowiedzi i rady a co do

> kielichów to dobrze by było dopisać w FAQ, że trzeba je wymienić w skrzyni punto/palio.

Polacze sie pod temat. Po wymianie skrzyni z abarthowskiej na 6speed z punto 1, pojawilo sie kilka problemow. Pierwsza rzecz, to przy kolach skreconych w lewo (nawet delikatnie), przejezdzajac po nierownosciach, cos z przodu stuka (nie rytmicznie). Przy kolach w prawo, wszystko jest ok.

Druga rzecz, to przy zapalonym silniku, gdy auto stoi na luzie, z nadkola od strony skrzyni biegow (lewy przod) slychac metaliczne rytmiczne dzwieki. Spod otwartej maski ani wewnatrz pojazdu tego nie slysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś dystanse masz ?

> bo z tego co pamietam 6 z punciaka przy maksymalnym skręcie obciera o koło jeśli mi się dobrze

> kojarzy.

Dystansow nie mam, i rzeczywiscie przy maksymalnym skrecie obciera. Ale Problem stukniec pojawia sie duzo wczesniej, czasem przy kolach skreconych w lewo o pare stopni. Dodam, ze przeguby zewnetrzne sa nowe. Czy sama skrzynia mogla zostac zle/krzywo zamocowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dystansow nie mam, i rzeczywiscie przy maksymalnym skrecie obciera. Ale Problem stukniec pojawia

> sie duzo wczesniej, czasem przy kolach skreconych w lewo o pare stopni. Dodam, ze przeguby

> zewnetrzne sa nowe. Czy sama skrzynia mogla zostac zle/krzywo zamocowana?

A w jakim stanie są przeguby wewnętrzne? Kielichy zostały z Punto? Czy masz założone z CC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jakim stanie są przeguby wewnętrzne?

Wlasnie jest przypuszczenie, ze w kiepskim - sa duze luzy w ukladzie przeniesienia napedu.

> Kielichy zostały z Punto? Czy masz założone z CC?

Tego dokladnie nie wiem. Wydaje mi sie, ze cale polosie byly przelozone z innej 6-biegowej skrzyni, takiej z palio albo stilo (inna obudowa).

Co definiujesz jako kielich? Jest to czesc przegubu wewnetrznego, czy jeszcze inna czesc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie jest przypuszczenie, ze w kiepskim - sa duze luzy w ukladzie przeniesienia napedu.

> Tego dokladnie nie wiem. Wydaje mi sie, ze cale polosie byly przelozone z innej 6-biegowej skrzyni,

> takiej z palio albo stilo (inna obudowa).

> Co definiujesz jako kielich? Jest to czesc przegubu wewnetrznego, czy jeszcze inna czesc?

Kielich to ten element, który wychodzi ze skrzyni i wkładasz do niego półosie. Może być tak jak założyciel tego tematu miał, a dokładnie to miał zostawione kielichy z Punto, one są większe przez co półoś nie siedzi tak jak powinna. Może to być i u Ciebie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kielich to ten element, który wychodzi ze skrzyni i wkładasz do niego półosie. Może być tak jak

> założyciel tego tematu miał, a dokładnie to miał zostawione kielichy z Punto, one są większe

> przez co półoś nie siedzi tak jak powinna. Może to być i u Ciebie tak.

Czyli dobrze rozumiem, ze zwykle ludzie przy wymianie skrzyni do cc zakladaja skrzynie z punto wraz z kielichami z punto - ktore nie do konca pasuja do przegubow z cc? I mozliwe, ze u mnie tez tak bylo i musze teraz zalozyc kielichy od poprzedniej skrzyni?

Poza tym, co sie szybciej zuzywa - kielichy czy przeguby? Jak stwierdzic co wymaga wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli dobrze rozumiem, ze zwykle ludzie przy wymianie skrzyni do cc zakladaja skrzynie z punto wraz

> z kielichami z punto - ktore nie do konca pasuja do przegubow z cc? I mozliwe, ze u mnie tez

> tak bylo i musze teraz zalozyc kielichy od poprzedniej skrzyni?

> Poza tym, co sie szybciej zuzywa - kielichy czy przeguby? Jak stwierdzic co wymaga wymiany?

do skrzyni pochodzacej pierwotnie od punto nalezy zalozyc kielichy z cc/sc bo bedzie stukalo. Kielich jest elementem wytrzymaly i predzej powinien zuzyc sie przegub wewnetrzny, ale z tym bywa roznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.