Skocz do zawartości

1.2 TSI przewody WN -OEM czy aftermarket?


lnk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po 3,5 roku eksploatacji w końcu zwierz dopadł i mnie.

W skodawce 1.2 tsi 105KM kuny pogryzły mi dość ostro przewody zapłonowe.

Na szybko muszę coś kupić i tu rodzi się pytanie, jakie kupić?

Dla rozeznania przeglądnąłem ofertę w inter carsie i mają OEM ~352zł, NGK - ~208zł, Beru ~290zł.

Czy jest jakaś znacząca różnica miedzy OEM a uznanymi dostawcami aftermarketowymi? Czy można brać spokojnie najtańsze NGK czy warto dopłacić do Beru, OEM? a może inne?

Czy w przypadku przewodów kupowanych w necie jest ryzyko podrób, macie jakiś zaufany sklep?

Z góry dzięki za pomoc.

P.S. miałem 2 kostki WC pod maską i nie pomogło. Muszę poczytać coś o ultradźwiękach.

post-43219-14352528231688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Po 3,5 roku eksploatacji w końcu zwierz dopadł i mnie.

> W skodawce 1.2 tsi 105KM kuny pogryzły mi dość ostro przewody zapłonowe.

> Na szybko muszę coś kupić i tu rodzi się pytanie, jakie kupić?

> Dla rozeznania przeglądnąłem ofertę w inter carsie i mają OEM ~352zł, NGK - ~208zł, Beru ~290zł.

> Czy jest jakaś znacząca różnica miedzy OEM a uznanymi dostawcami aftermarketowymi? Czy można brać

> spokojnie najtańsze NGK czy warto dopłacić do Beru, OEM? a może inne?

> Czy w przypadku przewodów kupowanych w necie jest ryzyko podrób, macie jakiś zaufany sklep?

> Z góry dzięki za pomoc.

> P.S. miałem 2 kostki WC pod maską i nie pomogło. Muszę poczytać coś o ultradźwiękach.

60 zł różnicy między najtańszą opcją a OEM. Ja brałbym OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 60 zł różnicy między najtańszą opcją a OEM. Ja brałbym OEM.

352 vs. 208 to niecałe 150zł.

Jeżeli tylko OEM mają sens to je pewno kupię bo nie mam wyjścia, ale może ktoś wie/ma doświadczenie z innymi i w tym wypadku po prostu nie warto przepłacać.

Doczytałem też w sieci że VAG mają specyficzna izolację którą lubią gryzonie, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 352 vs. 208 to niecałe 150zł.

> Jeżeli tylko OEM mają sens to je pewno kupię bo nie mam wyjścia, ale może ktoś wie/ma doświadczenie

> z innymi i w tym wypadku po prostu nie warto przepłacać.

> Doczytałem też w sieci że VAG mają specyficzna izolację którą lubią gryzonie, prawda to?

Nigdy nie miałem problemu z gryzoniami więc się nie wypowiem. Za to kiedyś kupiłem tanią cewkę zapłonową do Golfa IV - od początku auto na niej w ogóle nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 352 vs. 208 to niecałe 150zł.

> Jeżeli tylko OEM mają sens to je pewno kupię bo nie mam wyjścia, ale może ktoś wie/ma doświadczenie

> z innymi i w tym wypadku po prostu nie warto przepłacać.

> Doczytałem też w sieci że VAG mają specyficzna izolację którą lubią gryzonie, prawda to?

komuś w rodzinie kilka lat temu zakładałem Beru do A3. Do tej pory służą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 352 vs. 208 to niecałe 150zł.

> Jeżeli tylko OEM mają sens to je pewno kupię bo nie mam wyjścia, ale może ktoś wie/ma doświadczenie

> z innymi i w tym wypadku po prostu nie warto przepłacać.

Ponad rok temu jeden z moich klientów miał pogryzione przewody w 1.2tsi. Założyłem mu NGK i służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Po 3,5 roku eksploatacji w końcu zwierz dopadł i mnie.

> W skodawce 1.2 tsi 105KM kuny pogryzły mi dość ostro przewody zapłonowe.

> Na szybko muszę coś kupić i tu rodzi się pytanie, jakie kupić?

> Dla rozeznania przeglądnąłem ofertę w inter carsie i mają OEM ~352zł, NGK - ~208zł, Beru ~290zł.

> Czy jest jakaś znacząca różnica miedzy OEM a uznanymi dostawcami aftermarketowymi? Czy można brać

> spokojnie najtańsze NGK czy warto dopłacić do Beru, OEM? a może inne?

> Czy w przypadku przewodów kupowanych w necie jest ryzyko podrób, macie jakiś zaufany sklep?

> Z góry dzięki za pomoc.

> P.S. miałem 2 kostki WC pod maską i nie pomogło. Muszę poczytać coś o ultradźwiękach.

Najpierw zainwestuj w odstraszacz gryzoni.Żadne peszle Ci nie pomoga ,jeśli raz przyszedł jest duża szansa ,że wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że NGK będą w zupełności ok

Dzwoniłem do ASO Skody powiedzieli że innych niż OEM nie mogą mi zaoferować ale własnie NGK mogą polecić bo klientom takie montują (przyjeżdżają z NGK na wymianę) i nie spotkali się z jakąś zwiększoną wadliwością.

Niezależne serwisy VAG do których dzwoniłem polecają NGK lub BERU, ponoć bez problemu (cena u nich 160-170zł za NGK, 210-220 Beru). Chyba pójdę tą drogą, za cenę OEM mam 2kpl NGK i jeszcze parę zł w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw zainwestuj w odstraszacz gryzoni.Żadne peszle Ci nie pomoga ,jeśli raz przyszedł jest duża

> szansa ,że wróci.

Pech w tym ze pojechałem sobie grzecznie pośmigać na nartach (nocne jazdy), w jedna stronę jazda ok, w druga z czkawką, po otwarciu maski wszystko stało się jasne. Tak wiec nie znasz dnia i godz. czasami 3h wystarczą.

Co do odstraszaczy to będę się uzbrajał, opinie na necie nie są jednoznaczne ale pewno pójdę w metody proste (sierść, zawieszki WC, okresowo spray) wsparte jakimiś ultradźwiękami. Duzo to nie kosztuje a może zapobiegnie powtórce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pech w tym ze pojechałem sobie grzecznie pośmigać na nartach (nocne jazdy), w jedna stronę jazda

> ok, w druga z czkawką, po otwarciu maski wszystko stało się jasne. Tak wiec nie znasz dnia i

> godz. czasami 3h wystarczą.

> Co do odstraszaczy to będę się uzbrajał, opinie na necie nie są jednoznaczne ale pewno pójdę w

> metody proste (sierść, zawieszki WC, okresowo spray) wsparte jakimiś ultradźwiękami. Duzo to

> nie kosztuje a może zapobiegnie powtórce.

na kable załóż peszel( fabryczne tak mają), albo oklej dobrze srebrną taśmą wystarczy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Po 3,5 roku eksploatacji w końcu zwierz dopadł i mnie.

> W skodawce 1.2 tsi 105KM kuny pogryzły mi dość ostro przewody zapłonowe.

> Na szybko muszę coś kupić i tu rodzi się pytanie, jakie kupić?

> Dla rozeznania przeglądnąłem ofertę w inter carsie i mają OEM ~352zł, NGK - ~208zł, Beru ~290zł.

> Czy jest jakaś znacząca różnica miedzy OEM a uznanymi dostawcami aftermarketowymi? Czy można brać

> spokojnie najtańsze NGK czy warto dopłacić do Beru, OEM? a może inne?

Bierz NGK, będą ok.gif i więcej zostanie w portfelu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na kable załóż peszel( fabryczne tak mają), albo oklej dobrze srebrną taśmą wystarczy,

Własnie fabrycznie peszla nie było, ale żadna robota żeby założyć. Z tego co czytam można dokupić fabryczną przedłużoną osłonę (plastik z napisem TSI) prowadzącą kable ale i tak część przewodu jest dostępna wiec problemu to nie eliminuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własnie fabrycznie peszla nie było, ale żadna robota żeby założyć. Z tego co czytam można dokupić

> fabryczną przedłużoną osłonę (plastik z napisem TSI) prowadzącą kable ale i tak część przewodu

> jest dostępna wiec problemu to nie eliminuje.

Nie, ale + peszel lub srebrna taśma już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.