Jump to content

Przednie lampy na przekaźnikach, warto?

Recommended Posts

> Niech się wypowie ktoś kto montował, czy jest zauważalny efekt.

Na sc.pl kilku użytkowników montowało i podobno różnica jest dość spora cool.gif

> Na czym polega ta przeróbka?

Modyfikacja instalacji - dołożenie przekaźników do świateł - wtedy na "pająku" pozostaje jedynie sygnał sterujący, normalnie w cento cały prąd idzie przez włącznik świateł...

Robiłem w raqjdówce plus żarówki jakieś +70% i chińskie lampy nowe i różnica kolosalna. Kroci mnie by zrobic ten sam patent w seju

> Na czym polega ta przeróbka?

Napięcie które idzie z pająka albo z włącznika świateł mijania podajesz na cewkę przekaźnika żeby go zewrzeć a do styków roboczych podłączasz lampy (z jednej strony tyku) i +12 po bezpieczniku do lamp (z drugiej strony styku). Proponowałbym zrobić to na osobnych przekaźnikach albo chociaż jedną lampę na jednym styku.

W latach dziewięćdziesiątych, wujek przerobił tak światła w swoim CC (często jeździł nocą nad morze) - różnicę skwitował "wcześniej to były postojówki" wink.gif

W Uno taka przeróbka też jest polecana.

Koszt niewielki, można zrobić w miarę bezinwazyjnie, więc trzeba zrobić ok.gif

Dawno to było ale coś ponad 1V prądu "uratowałem" przekaźnikami.

Ale głównym powodem było odciążenie przełącznika zespolonego ok.gif

Ja mam taką instalacje i wygląda to tak - całość na przewodach 6mm2

2 przekaźniki po jednym na lampe + skrzynka z biezpiecznikami (4 -30a bodajze) a na przewodach plusowych dodatkowo biezpieczniki mini 30A. Całość dopełniają ceramiczne kostki, a ze starej wiązki zostały 2 przewody do sterowania. w porównaniu do starego rozwiązania niebo a ziemia. Mogłem sobie to sprawdzić podłączając jedną kostke oryginalna a drugą z instalacji na odrebnych przekaźnikach - warto. Najlepiej kupikc sobie wszystko hurtowo, 2 przekazniki z gniazdami, kostki h4, przewody, i 1 skrzyneczke na biezpieczniki. Koszt takiej instalacji to jakieś 50zł, ale warto. smile.gif

Koszt takiej instalacji to

> jakieś 50zł, ale warto.

Kiedyś dawno "za starych czasów" przykładowo do fiat 126p były dostępne specjalne moduły z przekaźnikami. Pod maską rozpinało się kostkę, wpinało moduł, podłączało plus z aku i działało.

> Ja mam taką instalacje i wygląda to tak - całość na przewodach 6mm2

> 2 przekaźniki po jednym na lampe

6mm2?! na co światła robić na kablach do rozrusznika?

dwa przekaźniki nie są potrzebne. wystarczy jeden przekaźnik z dwoma stykami roboczymi normalnie otwartymi. przecież i tak jak włączasz to obydwa światła na raz, prawda?