Skocz do zawartości

195/65/15 do nubiry/lacetti kombi


malyarni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś montował takie opony to auta jak w temacie?

Zostały mi po lancii zimówki w bdb stanie, a jutro kupuję nubirę i tam zimówki są kiepskie i zastanawiam się, że się zmieszczą bez problemu czy będzie coś obcierać (nie biorę pod uwagę przekłamań licznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś montował takie opony to auta jak w temacie?

> Zostały mi po lancii zimówki w bdb stanie, a jutro kupuję nubirę i tam zimówki są kiepskie i

> zastanawiam się, że się zmieszczą bez problemu czy będzie coś obcierać (nie biorę pod uwagę

> przekłamań licznika)

Ja mam 195/60/15 letnie i zimowe. Moim zdaniem to optimum na nasze drogi bo na profilu 55 krzywiły mi się felgi na dziurach i krawężnikach. Jest bardziej komfortowo a różnica w prowadzeniu niewielka. Ale 65 już bym chyba nie założył bo już chyba by było za wysoko i gumiasto jak na tą zawieche hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś montował takie opony to auta jak w temacie?

> Zostały mi po lancii zimówki w bdb stanie, a jutro kupuję nubirę i tam zimówki są kiepskie i

> zastanawiam się, że się zmieszczą bez problemu czy będzie coś obcierać (nie biorę pod uwagę

> przekłamań licznika)

Zdaje się niektórzy montowali i takie, ale to już dużo, za duże.

Fabrycznie był profil 55 dla 195.

Ja miałem 60 dla 185.

Niektórzy 60 dla 195.

Ale 65 dla 195 to już niezłe balony i spore przekłamanie na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się niektórzy montowali i takie, ale to już dużo, za duże.

> Fabrycznie był profil 55 dla 195.

> Ja miałem 60 dla 185.

> Niektórzy 60 dla 195.

> Ale 65 dla 195 to już niezłe balony i spore przekłamanie na liczniku.

czyli raczej lepiej będzie sprzedać te co mam i kupić 195/55/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli raczej lepiej będzie sprzedać te co mam i kupić 195/55/15

Z własnego doświadczenia radzę kupić 195/60/15. Jeżdżę na takich - podobnie jak Jaruga - od kilku lat i bardzo sobie chwalę. Dobre opony w tym rozmiarze kupisz znacznie taniej niż 55. A i samochód wygląda lepiej, bo 55 są wg mnie optycznie za małe.

kwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za podpowiedzi, wiem juz co robić.

> To podpowiedzcie jeszcze jakim olejem najlepiej zalać to auto

Wielu (o ile nie większość) użytkowników leje GM Dexos2 5W30 (przynajmniej jeśli chodzi o silniki benzynowe). Nie słyszałem, by któryś samochód się od tego zepsuł. zlosnik.gif Tanie auto, tani olej, wszystko pasuje. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś montował takie opony to auta jak w temacie?

> Zostały mi po lancii zimówki w bdb stanie, a jutro kupuję nubirę i tam >zimówki są kiepskie i

> zastanawiam się, że się zmieszczą bez problemu czy będzie coś obcierać (nie >biorę pod uwagę

Taki rozmiar podobno już obciera przy maksymalnym skręcie więc odpada.

Ja na zimę mam 195/60r15 i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lacetti żony którym dość często jeżdżę, założone są zimówki 195/65r15 a letnie 195/60r15. Czasem przy mocnym skręcie kół potrafi delikatnie przytrzeć o nadkole, ale dosłownie raz w tygodniu. Samochód jest troszkę zmulony, zawieszenie bardziej dostaje w kość - wzrost masy nieresorowanej. Z plusów - na nawierzchniach kiepskiej jakości jest wygodniej :-)

Ja miałem nówki w takim rozmiarze i postanowiłem je wykorzystać. Generalnie bezproblemowo. Fotka poglądowa jak wygląda przód przy różnych rozmiarach.

288198888-ko%B3alacetti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wyglądu bym przeżył, ale szkoda żeby obcierały i z tyłu malo miejsca jest do mocowania sprężyn

> wiec może być ciasno

Z tyłu nie ma najmniejszego problemu nawet przy dużym obciążeniu. Oczywiście lepiej założyć 185/60r15 lub 195/60515, ale chodzi mi o to, że jeśli masz opony w rozmiarze z tytułu, to w sumie można je zużyć bez większych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.