Skocz do zawartości

KIA Carens IV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co prawda jeździłem użyczonym przez Dealera do testowania Carensem 1.6 tylko pół dnia, ale mogę podzielic się paroma subiektywnymi odczuciami. Plusy:

- bardzo dobre wykonanie wnętrza, nic nie skrzypi, nie stuka, egzemplarz miał przejechane 3000km, a specjalnie wybierałem "różne" drogi,

- bardzo dobre wyciszenie - na biegu jałowym ciepłego silnika nie słychac w ogóle, przy wyższych szybkościach naprawdę cicho jak na takie, dośc jednak wysokie, pudło,

- jeździłem wersją L, fajnie wyposażona, mnóstwo przydatnych bajerów, kamera cofania, czujniki, etc. a tempomat nawet w najniższej wersji,

- skrzynia chodzi leciutko a dźwignia ma mały skok,

- bardzo wygodne fotele przednie, długie siedziska,

- spory bagażnik.

- bardzo dobre audio fabryczne,

- super rozwiązane doświetlanie zakrętów, które jest w standardzie nawet w najniższej wersji S. działa to przez zapalanie skierowanej w bok dodatkowej żaówki H4 czy H7 w głownym reflektorze, a nie przez nic nie dające zapalanie halogenów jak np. w VAG'ach. To naprawdę działa i w nocy dobrze oświetla drogę i pobocze w bok. Chyba podobnie jest w Ceedzie.

Minusy:

- silnik jednak trochę słaby, naprawdę nie czuc tych 136 koni, wchodzenie na wyższe obroty tak naprawdę nic nie daje,

- bardzo krótko zestopniowana skrzynia biegów, jedynka tylko do ruszenia, dwójka tez króciutka, 3000obr./min przy 105km/h na szóstce, więc też słabo, ratuje dobre wyciszenie, bo nawet przy 140km/h jest naprawdę cicho i można rozmawiac bez podnoszenia głosu,

- nie za dobre "czucie" samochodu przed układ kierowniczy, czuły na podmuchy wiatru, a przy tym dosc ociężale reagujący na nagłe ruchy kierownicą.

Mam nadzieję, że choc trochę pomogłem. Te pół dnia z samochodem, to zawsze jednak więcej niż te standardowe 20 minut jazdy ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Co prawda jeździłem użyczonym przez Dealera do testowania Carensem 1.6 tylko pół dnia, ale mogę

> podzielic się paroma subiektywnymi odczuciami. Plusy:

> - bardzo dobre wykonanie wnętrza, nic nie skrzypi, nie stuka, egzemplarz miał przejechane 3000km, a

> specjalnie wybierałem "różne" drogi,

> - bardzo dobre wyciszenie - na biegu jałowym ciepłego silnika nie słychac w ogóle, przy wyższych

> szybkościach naprawdę cicho jak na takie, dośc jednak wysokie, pudło,

> - jeździłem wersją L, fajnie wyposażona, mnóstwo przydatnych bajerów, kamera cofania, czujniki,

> etc. a tempomat nawet w najniższej wersji,

> - skrzynia chodzi leciutko a dźwignia ma mały skok,

> - bardzo wygodne fotele przednie, długie siedziska,

> - spory bagażnik.

> - bardzo dobre audio fabryczne,

> - super rozwiązane doświetlanie zakrętów, które jest w standardzie nawet w najniższej wersji S.

> działa to przez zapalanie skierowanej w bok dodatkowej żaówki H4 czy H7 w głownym reflektorze,

> a nie przez nic nie dające zapalanie halogenów jak np. w VAG'ach. To naprawdę działa i w nocy

> dobrze oświetla drogę i pobocze w bok. Chyba podobnie jest w Ceedzie.

> Minusy:

> - silnik jednak trochę słaby, naprawdę nie czuc tych 136 koni, wchodzenie na wyższe obroty tak

> naprawdę nic nie daje,

> - bardzo krótko zestopniowana skrzynia biegów, jedynka tylko do ruszenia, dwójka tez króciutka,

> 3000obr./min przy 105km/h na szóstce, więc też słabo, ratuje dobre wyciszenie, bo nawet przy

> 140km/h jest naprawdę cicho i można rozmawiac bez podnoszenia głosu,

> - nie za dobre "czucie" samochodu przed układ kierowniczy, czuły na podmuchy wiatru, a przy tym

> dosc ociężale reagujący na nagłe ruchy kierownicą.

> Mam nadzieję, że choc trochę pomogłem. Te pół dnia z samochodem, to zawsze jednak więcej niż te

> standardowe 20 minut jazdy ze sprzedawcą.

mam identyczne odczucia

jakis dziwny uklad kierowniczy, ruszylem kierownica moze z kilka milimetrow, a auto juz ucieka na bok...

kurcze. nie zerknalem jaka ma predkosc na 6 przy 3500 obrotow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.