Skocz do zawartości

Alfa Romeo Gulietta - pytanie zakup


adam.galewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przez zmianą autka żonki i poważnie rozważam zakup używanej Gulietty. Miałem kiedyś AR 147 i miło wspominam to autko.

Mam kilka pytań bo kompletnie straciłem kontakt z AR w ciagu kilku ostatnich lat:

1. Czy Gulietta to jakoś specjalnie upierdliwe autko czy standardowo na AR?

2. Jaką wersję silnikową najlepiej wybrać? Czy benzynowe 1.4 170KM biorą olej, lecą w nich paski, etc? Diesle 2.0 JTD są rownie udane co poprzednie 1.9?

3. Na coś konkretnego zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Stoję przez zmianą autka żonki i poważnie rozważam zakup używanej Gulietty. Miałem kiedyś AR 147 i

> miło wspominam to autko.

> Mam kilka pytań bo kompletnie straciłem kontakt z AR w ciagu kilku ostatnich lat:

> 1. Czy Gulietta to jakoś specjalnie upierdliwe autko czy standardowo na AR?

Raczej standard czy jak dbasz to nic:)

> 2. Jaką wersję silnikową najlepiej wybrać? Czy benzynowe 1.4 170KM biorą olej, lecą w nich paski,

> etc? Diesle 2.0 JTD są rownie udane co poprzednie 1.9?

3 tygodnie ucieralem taka 1.4 170KM. Spalanie to jakaś masakra. W jednej trasie udało mi się zejść ponizej 9l:/

> 3. Na coś konkretnego zwracać uwagę?

Czy nie był anglik, giulietta podobno się swietnie przekłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przyda: jakiś tekst

Po pół roku używania w zasadzie zdania nie zmieniłem, w dodatku za kulki powiesiłbym tego durnego makarona, co tak zaprojektował pokrywę silnika i pióra wycieraczek, że nie da się ich podnieść żeby odrapać w zimie szybę pod piórami. Trzeba to robić na 2 ręce, jedną podnosić pióro na ok 4 cm (bo więcej się nie da), drugą drapać pod spodem.... co za debil....

Oczywiście wygarnąć śniegu z podszybia dzięki temu też się nie da za bardzo, najwygodniej podnieść pokrywę silnika i wygarnąć.

facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> parkuj wycieraczki w pionie, albo zainwestuj w osłonę na szybę

> Po co się męczyć co rano?

muszę sprawdzić, czy jak zostawię wycieraki w pionie to się podniosą. osłona to lipne rozwiązanie, szczególnie jak przywożę młodego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę sprawdzić, czy jak zostawię wycieraki w pionie to się podniosą. osłona to lipne rozwiązanie,

> szczególnie jak przywożę młodego.

Wojtuś nie przesadzaj, rozłożenie osłony zajmie Ci jakieś 30sek, młodego zostawisz w foteliku chwilę dłużej świat się od tego nie zawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może się przyda: jakiś tekst

> Po pół roku używania w zasadzie zdania nie zmieniłem, w dodatku za kulki powiesiłbym tego durnego

> makarona, co tak zaprojektował pokrywę silnika i pióra wycieraczek, że nie da się ich podnieść

> żeby odrapać w zimie szybę pod piórami. Trzeba to robić na 2 ręce, jedną podnosić pióro na ok

> 4 cm (bo więcej się nie da), drugą drapać pod spodem.... co za debil....

> Oczywiście wygarnąć śniegu z podszybia dzięki temu też się nie da za bardzo, najwygodniej podnieść

> pokrywę silnika i wygarnąć.

Nie rozumiem, ramiona wycieraczki nie da się wyprostować? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tia 7 przy dynamicznej jezeli max 120km to dynamiczna to tak ,moja 120 tb w miescie na

> bardzo krotkich odcinkach w zimie spali spokojnie 10l na 100

to bym powiedział, że 10 to dobre spalanie jak na takie warunki. Bardzo krótkie odcinki w mieście to specyficzne warunki. Ja mam Bravo T-Jet 120KM. Ten sam silnik jest dostępny w Alfie i jego spalanie katalogowe jest większe niż 1.4 MA 170KM. Bravo mi pali średnio 7l/100km. Często poniżej 7. TUTAJ moje spalanie z 7 lat eksploatacji tego auta. Założę się, że 1.4 MA w Julce by mi palił mniej, pewnie około 6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak się wymienia wycieraczki?

nie wiem, jeszcze nie wymieniałem i chyba zlecę to ASO zlosnik.gif

Ale przetestowałem dzisiaj - da się podnieść wycieraczki, tak jak Ozarek pisał, jak się je zatrzyma na szybie w pionie czy prawie w pionie.

Tylko teraz trzeba o tym pamiętać rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wojtuś nie przesadzaj, rozłożenie osłony zajmie Ci jakieś 30sek, młodego zostawisz w foteliku

> chwilę dłużej świat się od tego nie zawali

nigdy rozłożenie osłony nie zajęło mi 30 sek, zawsze naciągam mocno na szybie i więc chodzę po 2-3 razy do każdych drzwi i naciągam, u nas potrafi wiać i niektórym osłony latają po parkingu zlosnik.gif

A co do zastawiania młodego w aucie - wrzsk i ryk murowany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem, jeszcze nie wymieniałem i chyba zlecę to ASO

O matko, jakie problemy!

Tez uważam, że to dziwne ze ramion wycieraczek nie da się podnieść.

Ale wycieraczki wymienia się bez problemu, bo wyciąga się je ciągnąc wzdłuż ramion.

Bardziej trzeba uważać żeby nie uderzyć gołym ramieniem o szybę.

BTW jesli to największa wada Giulietty, to znaczy że to dobre auto ok.gif

Dla mnie zgrzytem jest ilość lichych plastików we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O matko, jakie problemy!

> Tez uważam, że to dziwne ze ramion wycieraczek nie da się podnieść.

> Ale wycieraczki wymienia się bez problemu, bo wyciąga się je ciągnąc wzdłuż ramion.

> Bardziej trzeba uważać żeby nie uderzyć gołym ramieniem o szybę.

> BTW jesli to największa wada Giulietty, to znaczy że to dobre auto

> Dla mnie zgrzytem jest ilość lichych plastików we wnętrzu.

prawda jest taka, że każdy ocenia auto wg siebie, ciężko jest coś ocenić w 100% obiektywnie. Dla mnie Julka ma jeszcze parę innych wad, a największą z nich jest to że jest za mała i za ciasna do moich potrzeb. Ale jak to mówią darowanemu.... więc jest jak jest zlosnik.gif

Ale może ja się nie znam na autach, niestety od dzieciaka w rodzinie były tylko fiaty (teraz jest jeszcze 16 letni francuz) i tych pieniędzy, które ta alfa kosztowała to bym nie wydał za nią, myślę, że jako nowe tej samej kasie znalazłbym inne i pewnie lepsze, i pewnie większe, pewnie nie tak piękne, na pewno nie tak .... hmm jak to powiedzieć wyjątkowe z nazwy bo jednak alfa romeo lepiej brzmi niż np taka kia czy inny hyundai albo opel.

Powiedzenie że alfe kupuje się sercem a nie rozumem jest IMHO w 100% trafione zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma samochodu, który jest dobry na każdą okazję.

Giulietta nie odstaje parametrami użytkowymi od żadnego innego obecnego kompaktu.

Kupujesz Giuliettę i masz pretensje, ze nie wchodzą 3 foteliki, szafa z Ikei i snowboard (o rowerach nie wspomnę).

Według mnie Julia nie ma juz w sobie ani magii ani przekleństwa marki. Prowadzi się lepiej niż i30 czy inny Ceed, ale ma dziecięce siedzenia i plastiki z recyklingu.

Nie zamieniłbym jej na inny kompakt za jej silnik (1.4 MA), przedliftową deskę i sylwetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Makarony to mają pomysły

Pewnie trzeba wlaczyc tryb serwisowy to ustawia sie pionowo do wymiany.

Tak jest u mnie w Citroenie wink.gif

Wystarczy raz machnac manetka od wycieraczek w dol, po wylaczeniu zaplonu.

Instrukcja prawde powie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie trzeba wlaczyc tryb serwisowy to ustawia sie pionowo do wymiany.

> Tak jest u mnie w Citroenie

> Wystarczy raz machnac manetka od wycieraczek w dol, po wylaczeniu zaplonu.

> Instrukcja prawde powie

Serio?! hehe.gif wymiana wycieraczek i tryb serwisowy rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może się przyda: jakiś tekst

> Po pół roku używania w zasadzie zdania nie zmieniłem, w dodatku za kulki powiesiłbym tego durnego

> makarona, co tak zaprojektował pokrywę silnika i pióra wycieraczek, że nie da się ich podnieść

> żeby odrapać w zimie szybę pod piórami. Trzeba to robić na 2 ręce, jedną podnosić pióro na ok

> 4 cm (bo więcej się nie da), drugą drapać pod spodem.... co za debil....

> Oczywiście wygarnąć śniegu z podszybia dzięki temu też się nie da za bardzo, najwygodniej podnieść

> pokrywę silnika i wygarnąć.

wiekszosc VAGów tak ma i francuzów naprawde wielka filozofia wlaczyc wycieraczki i wylaczyc zaplon zeby wycieraczki stanely w pionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiekszosc VAGów tak ma i francuzów naprawde wielka filozofia wlaczyc wycieraczki i wylaczyc zaplon

> zeby wycieraczki stanely w pionie?

żadna, tylko trzeba o tym pamiętać.... Co nie oznacza, że jako człowiek nieprzyzwyczajony do czegoś takiego nie mogę uznać tego za wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żadna, tylko trzeba o tym pamiętać.... Co nie oznacza, że jako człowiek nieprzyzwyczajony do

> czegoś takiego nie mogę uznać tego za wadę.

Zainspirowany postem kolegi Maciej ,sprawdzilem czy Gilulietta tez posiada tryb serwisowy wycieraczek grinser006.gifi okazalo sie ze ma rotfl.gif w tym miejscu chcialbym podziekowac koledze piwo.gif

Tak wiec wystarczy na wylaczonym zaplonie przekrecic pokretlo wycieraczek na najwyzszy bieg, wtedy wycieraczki sie troche uniosa oink.gif ,aby sie uniosly wyzej oink.gif wystarczy powtorzyc procedure jeszcze raz yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przedliftowa jest alu i ma ciekawsze przełączniki, polift to zwykły kawał plastiku z plastikowymi

> przyciskami.

i ma badziewne 5" radio z ekranem dotykowym z Jeepa, które gra gorzej niż fabryczny blaupunkt w punto 2 fl.... O innych funkcjach lepiej nie mówić.

A o czymś takim jak aktualizacja softu to chyba w ogóle można zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainspirowany postem kolegi Maciej ,sprawdzilem czy Gilulietta tez posiada tryb serwisowy

> wycieraczek i okazalo sie ze ma w tym miejscu chcialbym podziekowac koledze

> Tak wiec wystarczy na wylaczonym zaplonie przekrecic pokretlo wycieraczek na najwyzszy bieg,

> wtedy wycieraczki sie troche uniosa ,aby sie uniosly wyzej wystarczy powtorzyc procedure

> jeszcze raz

Aż muszę sprawdzić yikes.gif

Raz prawie szybę rozsadziłem, kiedy zdjęcte pióro i z zapomnienia przekręciłęm kluczyk i wtedy ramię bach o szybę zrobiło facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przede wszystkim zabrali hebelki a'la 8C i wsadzili wielkie radio.

> stare

> nowe

Jak czytałem gdzieś o tym liftingu to zwróciłem głownie uwagę na to że ekran dotykowy.

Nie zauważyłem że pozbyli sie tych włączników pod radiem. A że aluminium na plastik zamienili to tylko dotykowo można zauważyć.

Faktycznie szkoda że idąc za technologią cierpi na tym wygląd no.gif

Teraz niestety producenci ścigają się już w rywalizacji i rozdzielczość i cale ekranu i musieli zapewne telewizor wepchnać w deskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak czytałem gdzieś o tym liftingu to zwróciłem głownie uwagę na to że ekran dotykowy.

> Nie zauważyłem że pozbyli sie tych włączników pod radiem. A że aluminium na plastik zamienili

> to tylko dotykowo można zauważyć.

jak się ma -10 dioptrii to faktycznie tylko dotykowo... Siedziałeś w ogóle w Julce przed- i poliftowej? W temacie masz zdjęcia deski "starej" i "nowej". Na żywo różnica jest, delikatnie mówiąc, duża...

> Faktycznie szkoda że idąc za technologią cierpi na tym wygląd

> Teraz niestety producenci ścigają się już w rywalizacji i rozdzielczość i cale ekranu i

> musieli zapewne telewizor wepchnać w deskę.

nie byłoby problemów wcisnąć "telewizora" i do starej deski... ale koszty Panie, koszty - plastik jest tańszy niż aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się ma -10 dioptrii to faktycznie tylko dotykowo... Siedziałeś w ogóle w Julce przed- i

> poliftowej? W temacie masz zdjęcia deski "starej" i "nowej". Na żywo różnica jest, delikatnie

> mówiąc, duża...

Siedziałem w julce przedliftingowej a deskę po liftingu widziałem tylko na zdjęciu. Nie zwróciłem uwagi na te zmiany z prostej przyczyny - Julka nie jest autem który planowalbym kupić. Dlatego nie śledzę zmiany każdego detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.