Skocz do zawartości

Opony letnie do WJ


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie było tematu o oponach grinser006.gif Potrzebuję porady.

Założenie:

Opony letnie, 235/65/17, 108, H/V, max. 500zł/sztuka

Przeznaczenie:

90% asfalt, 10% dziurawe szutry, błąd statystyczny - mam terenówkę i pojadę gdzie nie wolno zlosnik.gif

90% miasto, 10% trasy.

Problem:

Nie bardzo wiem co wybrać zlosnik.gif

Z jednej strony - klasa Sport - rozsądnie będzie brać typowo szosową oponę, np. Nokian Z SUV.

Cicha, niskie opory toczenia, niezła przyczepność. Ale patrząc na bieżnik, o terenie mogę zapomnieć.

Z drugiej strony -klasa HT- wydaje się rozwiązaniem o optymalnym bieżniku. np. Yokohama GEOLANDAR H/T-S

Nie będzie to opona terenowa, ale w błocie i kałużach powinna sobie poradzić. Pytanie czy lepiej niż ww. Nokian.

Na miunus - będzie głośniej i mniej stabilnie.

Z trzeciej strony - klasa budżetowa - która o dziwo zbiera bardzo dobre opinie. Osobiście podchodzę z dystansem.

Przykład: Barum Bravuris albo Accelera IOTA

Z AT i tym bardziej MT na razie rezygnuję wink.gif Chociaż ...nigdy nie mów nigdy zlosnik.gif

Reasumując - co polecacie? Mogą być konkretne modele które się u Was sprawdziły.

Wstępnie jestem zdecydowany na Yokohama HT, ale mądrych zawsze dobrze posłuchać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno nie było tematu o oponach Potrzebuję porady.

> Założenie:

> Opony letnie, 235/65/17, 108, H/V, max. 500zł/sztuka

> Z trzeciej strony - klasa budżetowa - która o dziwo zbiera bardzo dobre opinie. Osobiście podchodzę

> z dystansem.

> Przykład: Barum Bravuris albo Accelera IOTA

na klasie w miarę budżetowej mając WG zrobiłem 40kkm przez 4 lata

tyle, że ja śmigałem całorocznie

miałem Matador MP81 Conquerra

generalnie byłem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na klasie w miarę budżetowej

> ...

> generalnie byłem zadowolony

BTW, mam teraz zimówki Zeetex. Firma pierwsze słyszę, dostałem nówki z samochodem to głupio wyło wywalić.

Wrażenia - kurde, nie jest źle zlosnik.gif ostatnio wpakowałem się specjalnie w głęboki, kopny śnieg - poszły jak burza.

Na suchym i mokrym też sobie nieźle radzą.

Do tej pory, przygodę z chińską gumą rozpocząłem i zakończyłem na Toyota Corolla która nie była w stanie ruszyć z miejsca na zroszonej trawie zlosnik.gif A tu proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z AT i tym bardziej MT na razie rezygnuję Chociaż ...nigdy nie mów nigdy

Ja bym wziął np. TAKIE - wytrzymalsze niż zwykłe opony szosowe, różnicy w spalaniu nie odczujesz, może w głośności, ale w terenówce jakoś to nie przeszkadza. A bieżnik lepszy gdybyś jednak zapędził się za daleko (wiadomo, że czasami tylko ciągnik zostaje, ale w terenie trzeba myśleć - przede wszystkim! wink.gif ).

Tego typu mamy w Suzie i też sobie dają radę wink.gif Ona jest bardziej letnia niż All Weather wink.gif

Ja jeżdżę na takich, tylko w innym rozmiarze i naprawdę mogę je polecić z czystym sumieniem. Parę razy z takiego błota wyjechałem, że myślałem, że będą mnie wyciągać. Tylko pytanie - czy to kwestia opon czy jakichś tam posiadanych już umiejętności.. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem takie sobie opony. Goodyear Wrangler Duratrac maja znacznie lepsze przyczepnosc i daja

> tez rade w zimie

Ale mówi się, że Duratracki znikają jak się na nie patrzy... Tyle, że to taki agresywny AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym wziął np. TAKIE - wytrzymalsze niż zwykłe opony szosowe, różnicy w spalaniu nie odczujesz,

> może w głośności, ale w terenówce jakoś to nie przeszkadza. A bieżnik lepszy gdybyś jednak

> zapędził się za daleko (wiadomo, że czasami tylko ciągnik zostaje, ale w terenie trzeba myśleć

Ojciec jeździ na takich vitarą przez cały rok i dają radę waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.