Skocz do zawartości

Kia Picanto 1.25 Halo


Pidu

Rekomendowane odpowiedzi

Powstała potrzeba zakupu drugiego auta do jazdy wkoło komina - szkoła, praca, dom. Autem będą jeździć max 2 osoby, pewnie nie więcej jak 8 tys km rocznie, ma być tanie w ekspolatacji, niekłopotliwe / bezawaryjne, z automatycną skrzynią biegów, roczniki około 2012.

Początkowo rozważaliśmy Aygo/107/C1, oglądaliśmy i żonie się bardzo podoba, ale są to raczej podstawowo wyposażone wersje, trudno o lepszą. Jazda próbna będzie w przyszłym tygodniu. W międzyczasie znalazłem u dealera Kię Picanto 2 1.25 w wersji Halo z automatem. Wsiadłem i IMO trojaczki wymiękają, w Picanto czuję się jak w "samochodzie", a nie puszce z siedzeniami. Przejechałem się i silnik jest całkiem żwawy, automat pracuje ok. Za cenę gołego Aygo jest pikuś wypsażony w ABS, ESC, 6 poduszek, klimatyzację, radio z cd/MP3/USB, zestaw BT, sterowanie na kierownicy, podgrzewane kierownica i fotele, elektryczne lusterka i szyby, elektrycznie składane lusterka, tapicerka ze "skórzanymi" wstawkami, czujniki cofania i symboliczny przebieg. Na klapie ma oznaczenie EcoDynamics więc zdaje się jest wyposażona w system ISG - Intelligent Stop & Go, choć w czasie jazdy próbnej nie zadziałał, pewnie z uwagi na niską temperaturę i mały dystans. Troszkę razi jakość materiałów, ale w tego typu autach to chyba normalne. Auto ma jeszcze 4 lata gwarancji producenta.

Pytanie brzmi jak sprawuje się Picanto, czy trapią je jakieś awarie, dolegliwości? Warto rozważać czy szukać dalej? Up i rodzeństwo są droższe, słabo dostępne z automatem a jak już to gołe i wesołe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie brzmi jak sprawuje się Picanto, czy trapią je jakieś awarie, dolegliwości? Warto rozważać

> czy szukać dalej? Up i rodzeństwo są droższe, słabo dostępne z automatem a jak już to gołe i

> wesołe.

Rodzice mają to autko tylko w manualu 1,25l od 2011 roku wtedy to były chyba 3 wersje i to jest wersja chyba XL+

Ja osobiście w 2 osoby zjeździłem nim Europę rok temu i nie zawiodła mnie,

Co do usterek, które były robione na gwarancji:

- wymiana kompletnych zacisków i tarcz tył (blokowały się później okazało się że podobno to się działo w większej ilości sztuk)

- 3 razy wymiana modułu sterowania świateł

- tylny znaczek KIA był wymieniany, bo dostał purchli

- klima się "przepełniła" i nie odprowadzała wody do tego stopnia, że podczas dłuższej jazdy przestała działać i trzeba było na chwilę stanąć żeby woda zeszła (coś tam wymieniali i już problemu nie ma)

Na chwilę obecną przebieg jest gdzieś ok. 60 kkm.

Miałem jazdę próbną Picanto 1.0... to jakoś nie jechało.

Te 1,25 ładnie się zbiera i przyjemnie prowadzi. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwilbym sie zbytnio o awaryjnosc. Proste jak konstrukcja cepa. Dodatkowo latalo po torach bez mala w seryjnej wersji i jakos o spektakularnych awarii nie vylo. Minus to automat u nas to egzotyk jak kleknie to tylko aso a i kto wie czy ogarna. Ceed autonat to dramat tu bedzie podobnie jesli chodzi o skrzynie. Do jazdy w kapeluszu ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości, dlaczego aż 3 razy?

kto to wie...

ostatni raz była w grudniu na wymianie i podobno zmienili całą wiązkę, bo odkryli, że się styki przy module lekko przetopiły. Ciekawe jak teraz będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest KIA Picanto 1,25 ale w manualu wersja XL rocznik 2011. Auto jest raczej na rodziców, ale ja je ujeżdżam w 99%. Ma co prawda przejechane niecałe 20 tyś km i nie było ŻADNEJ AWARII ( jeszcze jeżdżę Matizem) Działa wszystko bez zarzutu. Nie ma się do czego przyczepić.

Wersje limitowane rocznika 2014 bardzo mnie się podobają ale tylko w wersji XL to na wzgląd na światła ledowe. rotfl.gif

Tak na marginesie 04.02 byłem na kolejnym przeglądzie. Akumulator od nowości ma ponad 75% sprawności yay.gif

komputerowe wskazania ogólnego zużycia paliwa na tą chwile wynosi 5,3l/km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.