Skocz do zawartości

Chevrolet Epica 2.0 LPG. Z czym to się je?


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka smile.gif

Spodobało mi się, dobrze wyposażone i za śmieszną kasę.

Mi by pasowało takie 2.0 + lpg.

Zawieszenie ma jakiś związek z Oplem? A silnik?

Jak z częściami? Ruda atakuje?

Może ktoś z Was to ujeżdżał zlosnik.gif

Pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka

> Spodobało mi się, dobrze wyposażone i za śmieszną kasę.

> Mi by pasowało takie 2.0 + lpg.

> Zawieszenie ma jakiś związek z Oplem? A silnik?

> Jak z częściami? Ruda atakuje?

> Może ktoś z Was to ujeżdżał

> Pozdrawiam

Brać bez obaw jak zadbany egzemplarz. Nie ma specjalnych bolączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka

> Spodobało mi się, dobrze wyposażone i za śmieszną kasę.

> Mi by pasowało takie 2.0 + lpg.

> Zawieszenie ma jakiś związek z Oplem? A silnik?

To ma niewiele wspólnego z Oplem zlosnik.gif

Silnik to rzędowa szóstka.

> Jak z częściami? Ruda atakuje?

> Może ktoś z Was to ujeżdżał

Jest sporo zadowolonych użytkowników - zapraszam do kącika Chevroleta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka

> Spodobało mi się, dobrze wyposażone i za śmieszną kasę.

> Mi by pasowało takie 2.0 + lpg.

> Zawieszenie ma jakiś związek z Oplem? A silnik?

> Jak z częściami? Ruda atakuje?

> Może ktoś z Was to ujeżdżał

> Pozdrawiam

Z tego co wiem to konkretny lift Evandy, w której jeszcze trochę Daewoo siedziało. Silnik to rzędowa szóstka zdaje się Holdena więc trochę egzotyka. Za tą kasę super auto. Ja bym się tylko bał jednego: większość a przynajmniej wiele części tylko ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolączką jest generalnie niedostępność zamienników hehe.gif

Efekt: Jak mi padł amor z przodu to kupiłem jedyna dostępną parę oryginalnych amorów GM w całej Łodzi (400/szt.) i to i tak miałem fart, że akurat w Potaku (hurtownia części Daewoo) były od ręki.

Poza tym bardzo wygodne i bezproblemowe auto.

Kupując trzeba dokładnie obejrzeć przekładnię kierowniczą (zapocenia, luzy), bo to drogi element. Potrafia jeszcze paść piasty, a konkretnie czujniki ABS zintegrowane z nimi (błąd ABS na desce będzie świecił) - koszt ok 300-400zł/szt.

Ja gazu nie zakładam bo za mało jeżdżę żeby się to opłacało (dobra instalacja koło 4k PLN, bo to 6-cyl.)

Silnik na łańcuchu ok.gif, bardzo kulturalny i elastyczny (rzędowa 6-tka), nie za mocny, ale mnie wystarcza.

Rdza - u mnie (2006) są 2 małe pęcherze przy listwie ozdobnej na tylnej klapie - musze latem zrobić zaprawkę. Poza tym nawet wydech oryginalny.

(generalnie jak widać części nie są najtańsze - jak widać powyżej, ja zmieniałem w swojej jeszcze wahacz tylny ze względu na zapieczone tuleje - koszt: - tak, też 400zł grinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bolączką jest generalnie niedostępność zamienników

Czyli padnie Ci element unieruchamiający auto, to w najgorszej wersji możesz z unieruchomionym autem czekać, aż część z Korei przyjdzie.

Czy warto przyjąć takie ryzyko w zamian za niską cenę - sam oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka

> Spodobało mi się, dobrze wyposażone i za śmieszną kasę.

> Mi by pasowało takie 2.0 + lpg.

> Zawieszenie ma jakiś związek z Oplem? A silnik?

> Jak z częściami? Ruda atakuje?

> Może ktoś z Was to ujeżdżał

> Pozdrawiam

zawieszenie to nie opel, części jak narazie eksploatacja (oleje, żarówki i drążek chyba kierowniczy który niepotrzebnie wymieniłem), ruda to pod listwą z tyłu (coś zaczyna wychodzić) i z tyłu w nadkolu od środka kropki pojawiły się (dziwne bo z obu stron w jednym momencie), lpg spalanie głównie miasto to 12-13 l/100km, posiadam ponad rok i miły dupowóz z miłym dźwiękiem silnika, zawieszenie do cichych nie należy (na nierównościach), a na równych 270751858-jezyk.gif trasach cisza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo zbyt wysokie ciśnienie w kołach

> ja utrzymuję raczej w pobliżu minimalnego zalecanego, by było w miarę cicho i komfortowo

no tego nie sprawdzałem o chwili założenia zimówek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli padnie Ci element unieruchamiający auto, to w najgorszej wersji możesz z unieruchomionym

> autem czekać, aż część z Korei przyjdzie.

> Czy warto przyjąć takie ryzyko w zamian za niską cenę - sam oceń.

nie te czasy kolego , co prawda to nie vag itp. ale tragedii nie ma ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli padnie Ci element unieruchamiający auto, to w najgorszej wersji możesz z unieruchomionym

> autem czekać, aż część z Korei przyjdzie.

> Czy warto przyjąć takie ryzyko w zamian za niską cenę - sam oceń.

Mam drugie auto i nie mieszkam na pustyni, więc autobusem też dojadę.

W trasie mam assistance.

Jeśli chodzi o cenę to już ustaliliśmy, że części tanie nie są. A cena auta... hmm.gif ...panda jest tańsza wink.gif ale jednak wolę epicę.

PS. VAG za tą samą cenę chyba jednak będzie bardziej niepewny jeśli chodzi o prawdopodobieństwo awarii unieruchamiającej auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam drugie auto i nie mieszkam na pustyni, więc autobusem też dojadę.

> W trasie mam assistance.

> Jeśli chodzi o cenę to już ustaliliśmy, że części tanie nie są. A cena auta... ...panda jest

> tańsza ale jednak wolę epicę.

> PS. VAG za tą samą cenę chyba jednak będzie bardziej niepewny jeśli chodzi o prawdopodobieństwo

> awarii unieruchamiającej auto.

panda hmm.gif z lpg hmm.gif , biorę w ciemno ok.gif, hit ak z grudnia 2014 zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli padnie Ci element unieruchamiający auto, to w najgorszej wersji możesz z unieruchomionym

> autem czekać, aż część z Korei przyjdzie.

> Czy warto przyjąć takie ryzyko w zamian za niską cenę - sam oceń.

Elementy mogące unieruchomić auto są wszystkie dostępne. Długi czas oczekiwania dotyczyć może tylko niektórych części elektronicznych, zawieszenia, wydechu etc.

To nie to samo co 5 lat temu - teraz hurtownie są pełne części do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakieś 2tyg. miałem badania techniczne i nic nie znaleźli, ale mogli się mylić

Mogli. Np. zużyte gumy stabilizatora tylnego były nie do wykrycia ani na badaniu ani w ASO. Wszyscy się upierali że jest ok a ja słyszałem tylne zawieszenie na dziurach.

Dopiero gdy się uparłem jeszcze bardziej to wymienili i nastała cisza. Generalnie, zawieszenie w Epice powinno pracować bezgłośnie nawet na dość sporych dziurach (np. zapadnięte studzienki), to jedna z największych zalet tego auta.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogli. Np. zużyte gumy stabilizatora tylnego były nie do wykrycia ani na badaniu ani w ASO. Wszyscy

> się upierali że jest ok a ja słyszałem tylne zawieszenie na dziurach.

> Dopiero gdy się uparłem jeszcze bardziej to wymienili i nastała cisza. Generalnie, zawieszenie w

> Epice powinno pracować bezgłośnie nawet na dość sporych dziurach (np. zapadnięte studzienki),

> to jedna z największych zalet tego auta.

zawsze to jakaś podpowiedź ok.gif, faktycznie ani badania tech. ani aso nie stwierdzili problemu hmm.gif, popukuje z tyłu i czasem z przodu na dziurach, podaj jak możesz dokładnie co wymienić bo przyszły tydzień robię przegląd to za jednym zamachem ok.gif (jaki koszt jeśli pamiętasz elementów i robocizny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze to jakaś podpowiedź , faktycznie ani badania tech. ani aso nie stwierdzili problemu ,

> popukuje z tyłu i czasem z przodu na dziurach, podaj jak możesz dokładnie co wymienić bo

> przyszły tydzień robię przegląd to za jednym zamachem (jaki koszt jeśli pamiętasz elementów

> i robocizny)

Niech mechanik podniesie auto i się poznęca nad elementami gumowymi. Z tyłu lubią pukać gumy drążka stabilizatora (bodaj 10zł za sztukę hehe.gif), z przodu też łączniki stabilizatora (30-40zł/szt) lub końcówki drążków kierowniczych (40-60zł/szt).

Problem polega na tym, że nawet na podnośniku czasem nie da się wykryć luzu bo ciasno siedzą. Ale jeśli guma jest sparciała to warto wymienić bo mogą pukać pod obciążeniem. Ceny podałem orientacyjne dla elementów markowych, bo chińskie noname będą pewnie za połowę tych kwot.

Wymianę IMO ogarnie każdy mechanik za 100-150zł.

W ASO nie pytaj bo zapłacisz 1000 za części i robociznę (łącznik stabilizatora z wymianą to ok. 250zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech mechanik podniesie auto i się poznęca nad elementami gumowymi. Z tyłu lubią pukać gumy drążka

> stabilizatora (bodaj 10zł za sztukę ), z przodu też łączniki stabilizatora (30-40zł/szt) lub

> końcówki drążków kierowniczych (40-60zł/szt).

> Problem polega na tym, że nawet na podnośniku czasem nie da się wykryć luzu bo ciasno siedzą. Ale

> jeśli guma jest sparciała to warto wymienić bo mogą pukać pod obciążeniem. Ceny podałem

> orientacyjne dla elementów markowych, bo chińskie noname będą pewnie za połowę tych kwot.

> Wymianę IMO ogarnie każdy mechanik za 100-150zł.

> W ASO nie pytaj bo zapłacisz 1000 za części i robociznę (łącznik stabilizatora z wymianą to ok.

> 250zł).

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli padnie Ci element unieruchamiający auto, to w najgorszej wersji możesz z unieruchomionym

> autem czekać, aż część z Korei przyjdzie.

> Czy warto przyjąć takie ryzyko w zamian za niską cenę - sam oceń.

Magazyn centralny jest w europie, czeka się 4dni

niestety do innych aut prawie wszystko jest tego samego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja gazu nie zakładam bo za mało jeżdżę żeby się to opłacało (dobra instalacja koło 4k PLN, bo to

> 6-cyl.)

Za porządną instalację dałem 3300, komp kme nevo, reduktor silver, wtryski hana, przewody faro, wlew pod klapka benzyny, zestrojone na adapterze obd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
3 godziny temu, 47Walc35 napisał:

Czy z częściami jest jakaś straszna masakra?

Nie są dostępne w dowolnej hurtowni od ręki jak w przypadku skody octavii, ale wszystko czego do tej pory potrzebowałem mogłem kupić.

10 - 11 litrów LPG z ogłoszenia można włożyć między bajki, jeśli mówimy o jeżdzie po mieście. Moja pali 11-12 litrów benzyny, więc LPG byłoby ze 14.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
10 minut temu, Mr_Hyde napisał:

Podbije 

Warto się tym zainteresować, jak właśnie z dostępnością części aktualnie?? Gdzie zajrzeć przy oględzinach. 

Części trzeba trochę szukać, tzn nie jest tak, że leżą w każdej hurtowni moto i czekają, ale nie zdarzyło się jeszcze, że czegoś nie znalazłem.

Wiadomo, że silnik i skrzynię automat (jeśli jest) trzeba sprawdzić, bo ewentualna naprawa pewnie będzie zbliżona kosztem do ceny samego auta ;]

Poza tym sprawdzić przekładnię kier. pod kątem luzów i wycieków (oryginał drogi, regeneracja ma losową skuteczność).

Reszta jak w każdym aucie - ścieżka w SKP i będzie wszystko widać.

U mnie przez 10 lat wymieniłem obie piasty z przodu, amory przód (1 wylał), wahacz z tyłu (zapieczony sworzeń) i naprawiałem tłoczki hamulcowe w zaciskach. Aha, zapomniałbym o zepsutej pompce od spryskiwacza za 30 zł w tym roku ;). Ale ja robię mikro przebiegi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Podbije 

Warto się tym zainteresować, jak właśnie z dostępnością części aktualnie?? Gdzie zajrzeć przy oględzinach. 

Zaglądać tam gdzie w każdym innym samochodzie. Sprawdzić wyposażenie elektryczne - szyby, lusterka, spryskiwacze, radio itp. Ostro zahamować żeby sprawdzić jak działa ABS. 

Zawias jest bardzo trwały - jeśli przebieg poniżej 200k to bardzo możliwe że jeszcze oryginał. Badania techniczne wtedy  przechodzi, ale amory już słabo tłumią z racji wieku. 

Części eksploatacyjne od ręki, ale innych trzeba czasami poszukać ale w obecnych czasach da się wszystko sprowadzić w kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.