Skocz do zawartości

Auto dla osiemnastki :)


Phil_ips

Rekomendowane odpowiedzi

> Megane III jest bezpieczniejsze ... niech uczy się na nim a ojciec w Stilo

Meganka ma za dużo mocy dla małolaty zlosnik.gif Poza tym kombi... Niebanalność level hard.

BTW ciekawe jest to, że we Wrocławiu jest IMO proporcjonalnie więcej Renault niż w innych miastach. Ostatnio byłem zmuszony pojechać do galerii handlowej i na parkingu meganek kombi stało całe mnóstwo. Normalnie jak w czterdziestolatku. Za to w Warszawie z moich obserwacji więcej Seatów jeździ. Ciekawe czy faktycznie jest taka zależność hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak we Wrocławiu, ale w Kielcach nie ma ich tak dużo stąd moje takie a nie inne zdanie na

> ten temat

Rozumiem. Z pewnością królują w dużych miastach typu Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy 3-miasto.

Wczoraj dla przykładu zwróciło moją uwagę fioletowo-śliwkowe Twingo. Fajne, dziewczęce, mało popularne...oczywiście z młodą dziewoją za kółkiem. Natomiast od białych Fiatów 500 już mnie mdli. Są jednorodne, identyczne, masowe i nie wywołują pół pozytywnej emocji.

Dlatego właśnie piszę o niebanalnym wyglądzie...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż nie mogę uwierzyć a może mi gdzieś umkneło iż jeszcze nikt z szanownych userów nie zaproponował

> najbardziej popularnego auta na tym forum

> Panowie napiszcie to

Pokażę obrazowo:

1991_fiat_panda-pic-4904619073443086403.jpeg

rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż nie mogę uwierzyć a może mi gdzieś umkneło iż jeszcze nikt z szanownych userów nie zaproponował

> najbardziej popularnego auta na tym forum

> Panowie napiszcie to

Ja proponuję, żeby auto było obojętnie jakie...a niebanalność można pokazać tempem postępów w jeździe, nauką kultury technicznej, pracą nad utrzymaniem auta w dobrym stanie, a wygląd auta zależy od wyobraźni...i nią też można się popisać.

Np. koleżanka mojej żony miała "ohydną" i "banalną" Corsę B w kolorze białym, a sama zaprojektowała i okleiła samochód w kwiatki. Wyglądało to świetnie, a ponieważ pracowała w ogrodnictwie/florystyce to samochód pasował do niej doskonale i obiektywnie był estetyczny.

Auto czyste, zadbane z akcentami z własnych pasji i zainteresowań ma dużo sympatyczniejszy wizerunek niż marketo sieczka typu Mini 500. Ojciec bohaterki wątku mówił, że dziewczyna nie jest szczególnie techniczna. Wg mnie czas, który poświęci i chęci na poznanie podstaw techniki może sprawić, że stanie się - przepraszam za 18-owy slang - mega zajebistą laską w oczach otoczenia. I tylko taką drogą można się popisywać, wyróżniać itp. Nigdy za pomocą mafii designersko-marketingowej.

Pozdrawiam.

P.S. Proszę wrzucić kopię mojego posta na profil córki na FB. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec bohaterki wątku mówił, że dziewczyna nie jest szczególnie techniczna. Wg mnie czas, który poświęci i chęci na poznanie podstaw techniki może sprawić, że stanie się -

poważnie myślisz, ze poświęci temu jakikolwiek czas? tym bardziej w wieku nastoletnim. staryyyyyyy, nie znam zadnej laski, albo kobiety, która by przykładała wagę do tego, w jaki sposób auto się porusza, z czego jest zbudowane, nie wspominając już, zeby coś w nim zrobić, posprzątać itp. nie wiem, moze są takie dziewczyny, ale ja nie znam. moja żona jeżdzi nieprzerwanie 17 lat i w życiu swojego auta nie sprzątała, nie tankowała, że już nie wspomnę o podnoszeniu maski. dla niej to tylko wozidło. ma odpalić i ją dowieżć na miejsce. wydaje mi się, ze większość taka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poważnie myślisz, ze poświęci temu jakikolwiek czas? tym bardziej w wieku nastoletnim. staryyyyyyy,

> nie znam zadnej laski, albo kobiety, która by przykładała wagę do tego, w jaki sposób auto się

> porusza, z czego jest zbudowane, nie wspominając już, zeby coś w nim zrobić, posprzątać itp.

> nie wiem, moze są takie dziewczyny, ale ja nie znam. moja żona jeżdzi nieprzerwanie 17 lat i w

> życiu swojego auta nie sprzątała, nie tankowała, że już nie wspomnę o podnoszeniu maski. dla

> niej to tylko wozidło. ma odpalić i ją dowieżć na miejsce. wydaje mi się, ze większość taka

> jest

I tu się kolego mylisz, są takie kobiety, np moja mulher.gif sama sobie myje, sprząta, tankuje i nawet potrafi wymienić wycieraczke jak ma potrzebę, ale to kwestia chęci. Moja miała powiedziane jak chcesz jeździć to masz też obowiązki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poważnie myślisz, ze poświęci temu jakikolwiek czas? tym bardziej w wieku nastoletnim. staryyyyyyy,

> nie znam zadnej laski, albo kobiety, która by przykładała wagę do tego, w jaki sposób auto się

> porusza, z czego jest zbudowane, nie wspominając już, zeby coś w nim zrobić, posprzątać itp.

> nie wiem, moze są takie dziewczyny, ale ja nie znam. moja żona jeżdzi nieprzerwanie 17 lat i w

> życiu swojego auta nie sprzątała, nie tankowała, że już nie wspomnę o podnoszeniu maski. dla

> niej to tylko wozidło. ma odpalić i ją dowieżć na miejsce. wydaje mi się, ze większość taka

> jest

Moja żona funkcjonuje jak wyżej. Jedyne co potrafi to dotankować auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja żona jeżdzi nieprzerwanie 17 lat i w

> życiu swojego auta nie sprzątała, nie tankowała,

Jak wychowasz tak masz biglaugh.gif. Moja zona.gif tankuje i sprząta. Szyby umyje lepiej ode mnie blush.gif Fotelik założy dla szkodnika. Gdy wypala sie DPF to nie gasi auta. nono.gif a w Astrze 1.9 jest to o tyle trudne że nie ma kontrolki to sygnalizującej i poznaje sie to po zmianie pracy silnika smile.gif

Wstyd przyznać, ale ja mniej dbam o swoje auto blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> nie wiem, moze są takie dziewczyny, ale ja nie znam. moja żona jeżdzi nieprzerwanie 17 lat i w

>> życiu swojego auta nie sprzątała, nie tankowała, że już nie wspomnę o podnoszeniu maski. dla

>> niej to tylko wozidło. ma odpalić i ją dowieżć na miejsce. wydaje mi się, ze większość taka

>> jest

> I tu się kolego mylisz, są takie kobiety, np moja sama sobie myje, sprząta, tankuje i nawet

> potrafi wymienić wycieraczke jak ma potrzebę, ale to kwestia chęci. Moja miała powiedziane jak

> chcesz jeździć to masz też obowiązki

Odpowiem tutaj, ponieważ kolega blue_ najwyraźniej ma mnie w ignorowanych - zapewne nie zgodziłem się z jego opinią o kobietach hehe.gifok.gif

Kobiety są różne - podobnie jak mężczyźni. Moja zona.gif sama czasem sprząta (jak ją pogonię hehe.gif , jak to szowinistycznie brzmi), częściej jednak samochód się oddaje do sprzątania, bądź ja to zrobię przy okazji wycieczki na myjnię. Sama tankuje, nalewa płyn do spryskiwaczy, oddaje i odbiera samochód z warsztatu. Myślę, że wystarczy, ja też więcej zasadniczo nie robię. To tylko narzędzie do przemieszczania się, a z żarówkami czy wycieraczkami to podjedzie do warsztatu i od ręki wymienią palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poważnie myślisz, ze poświęci temu jakikolwiek czas?

Nie wiem co zrobi, ale powinna. Samochód dla człowieka jest w jednym worku z psem, kotem, dzieckiem i roślinami/kwiatami. Czyli trzeba się im poświęcić. Samochód nie może być traktowany jak foto-aparat, suszarka z jonizatorem czy kalkulator.

> nie znam zadnej laski, albo kobiety, która by przykładała wagę do tego, w jaki sposób auto się

> porusza, z czego jest zbudowane, nie wspominając już, zeby coś w nim zrobić, posprzątać itp.

Jasne, ale wtedy nie wolno(!) zwracać uwagi na wygląd, kolor czy niebanalność.

> nie wiem, moze są takie dziewczyny, ale ja nie znam. moja żona jeżdzi nieprzerwanie 17 lat i w

> życiu swojego auta nie sprzątała, nie tankowała, że już nie wspomnę o podnoszeniu maski.

Znam klimat...

> dla

> niej to tylko wozidło. ma odpalić i ją dowieżć na miejsce. wydaje mi się, ze większość taka

> jest

Na pewno masz racje i dlatego właśnie mówię, że swoim zachowaniem może być niebanalną "babą" wink.gif a nie za pomocą wizerunku danego modelu. Bo dla mnie dziewczyna w nowym Mini Cooper S, w którym nic nie robi ma wizerunek zdecydowanie negatywny, a dziewczyna w starej Fabii, której poświęca swój czas i chęci ma jak najbardziej pozytywny.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jej bilet do Niemiec do pracy na czerwiec (tak po zakończeniu roku szkolnego).

Popracuje trochę Młoda na farmie, przy zbiorach albo jako kelnerka, to sama sobie coś kupi.

Serio, ja tak zrobiłem. Swoje pierwsze auto kupiłem w wakacje po pracy w Niemczech.

Nie psuj nastolatki frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego? Stilo 3d ma bardzo zwartą i sztywną konstrukcję, jest szerokie (1,8 m), w środku siedzi

> się dosyć daleko od drzwi, ma 4 jaśki plus dwie kurtyny, esp. Z bezpieczeństwa biernego dodam,

> że ciężko go wyrzucić z drogi, biorąc pod uwagę konkurencję z tamtych lat w tym samym

> segmencie.

Ja tam również jestem za Stilo. W wersji 3d wygląda łądnie, nie rdzewieje, bardzo bezpieczne i bezproblemowe w serwisie auto. Na 1szy samochód aż za dobre bo pewnie i tak zaraz popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I owszem, jest bardzo ciekawy, pomimo że to klasa C. Pytanie tylko, czy wszystkie benzyny to

> udziwnione konstrukcje Alfy i czy można przerobić na kuchenkę?

1,6 105KM da radę spokojnie, bez wariatora, ale TS to jest dalej 20.GIF

W razie czego niech mnie poprawią użytkownicy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I owszem, jest bardzo ciekawy, pomimo ze to klasa C. Pytanie tylko, czy wszystkie benzyny to

> udziwnione konstrukcje Alfy i czy mozna przerobic na kuchenke?

akurat wszystkie TS dobrze wspolpracuja z LPG - wiec tym bym sie nie przejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.