Skocz do zawartości

Przechodzenie na czerwonym


zwolak

Rekomendowane odpowiedzi

> Wlasnie to robie i widze jak niewielu . Porzuc komunikacje publiczna i wsiac do samochodu to

> przejszysz na oczy

To kwestia Twojego widzenia tunelowego.

> No popatrz, a ja widuje kilka razy w miesiacu, do tego wymuszajacych pierwszenstwo, bo im sie

> spieszy. Kilka dni temu poganial mnie drogowymi jakims dostawczakiem, az w koncu wyprzedzil i

> jeszcze kilka na trzeciego i tzw. "zyletke" oraz poboczem.

"Kilka razy w miesiącu" to są to jednostkowe przypadki, a nie ogół.

> Widac, ze malo jezdzisz albo z klapkami na oczach i nie widzisz co sie dzieje dookola Ciebie

Wręcz przeciwnie - jeżdżę zdecydowanie powyżej średniej i bez klapek.

> Nie dosyc, ze drepcza jak chca, przechodza w niedozwolonych miejscach, chodza zla strona jezdni to

> jeszcze pozwolic im chodzic na czerwonym. Najpierw niech sie naucza podstawowych przepisow

> ruchu drogowego, a dopiero pozniej dawac dodatkowe przywileje.

No proszę, od pieszych chcesz ścisłego przestrzegania przepisów, a sam jawnie oświadczasz, że regularnie łamiesz prawo, ponieważ niby "nie można zgodnie z przepisami" jeździć?

> Ale widze, ze wiesz najlepiej

Cóż, jak chcesz - najwięcej krzyczą ci, którzy sami przepisów nie przestrzegają (bo się podobno nie da), ale bardzo by chcieli piętnować innych za drobne przewinienia i dodatkowo używać tego jako usprawiedliwienia dla własnego widzimisię palacz.gif

O odrobinę uczciwości mógłbym prosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytaj kierowców stojących w korku na blokadach, co sądzą o chodzeniu pieszych po przejściu dla

> pieszych, na czerwonym świetle. Tam też policjanci patrzą i nie reagują.

Tak, prawda, zapomniałem o tej opcji, choć zona.gif ostatnio musiała to omijać hehe.gifpalacz.gifok.gif

Edyta:

Przypomniałem sobie inną akcję, związaną z brakiem obiecanej infrastruktury (chodniki) oraz brak nadzoru policji na ruchem drogowym. W pełni to popierałem, petycję podpisałem, miło sobie z blokującymi pogadałem i mnie puścili ok.gif

Wielu tutaj opowiada jak to inni im zap**** im pod domem, szkołą etc., a sami zap**** wszędzie, tylko u siebie na wsi, tuż przed bramą sąsiadów zwalniają, bo głupio oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy - brodaty Stefan (właściciel zakładu pogrzebowego) - z entuzjazmem popiera pomysł

Dasz jakiś link potwierdzający tezę? Taki ze wzrostem liczby ubezpieczeń na okoliczność śmierci, bo ZUS przyciął świadczenia jakiś czas temu hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No proszę, od pieszych chcesz ścisłego przestrzegania przepisów, a sam jawnie oświadczasz, że

> regularnie łamiesz prawo, ponieważ niby "nie można zgodnie z przepisami" jeździć?

> Cóż, jak chcesz - najwięcej krzyczą ci, którzy sami przepisów nie przestrzegają (bo się podobno nie

> da), ale bardzo by chcieli piętnować innych za drobne przewinienia i dodatkowo używać tego

> jako usprawiedliwienia dla własnego widzimisię

Gdzie napisalem, ze regularnie lamie przepisy, gdzie?? Juz widze, ze zawsze jezdzisz zgodnie i nigdy ich nie lamiesz smirk.gif. W przeciwienstwie do wielu pieszych ja znam przepisy, wielu z nich nie, podobnie jak sporo rowerzystow czy kierowcow malych skuterow.

No wlasnie duzo krzyczysz, strasznie bronisz pieszych, czyli widocznie sam chodzisz jak Ci pasuje i wygodnie.

> O odrobinę uczciwości mógłbym prosić?

No wlasnie, moglbym prosic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie napisalem, ze regularnie lamie przepisy, gdzie??

Quote:

Prawda jest taka, ze samemu w tlumie mozna guzik zrobic


Znaczy z prądem - reszta wypowiedzi jest w wątku ok.gif

> Juz widze, ze zawsze jezdzisz zgodnie i nigdy ich nie lamiesz .

Zasadniczo tak i nawołuję do ich przestrzegania, szanowania innych itd.

> W przeciwienstwie do wielu pieszych ja znam przepisy, wielu z nich

> nie, podobnie jak sporo rowerzystow czy kierowcow malych skuterow.

Znaczy znowu masz pretensje do innych i uważasz, że masz większe prawa od nich palacz.gif

Pieszy nie ma zdanego egzaminu, nie ma prawa jazdy, może być ślepy i głuchy palacz.gif

> No wlasnie duzo krzyczysz, strasznie bronisz pieszych, czyli widocznie sam chodzisz jak Ci pasuje i

> wygodnie.

Cóż, nie bronię pieszych, a zwykłej uczciwości wobec innych. Jeżeli masz prawo jazdy to raczej powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, jak się zachowujesz na drodze. Z pełną świadomością łamiesz przepisy i próbujesz się usprawiedliwić "innymi".

> No wlasnie, moglbym prosic??

Siebie tak, ale to raczej nieskuteczne facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Prawda jest taka, ze samemu w tlumie mozna guzik zrobic

> Znaczy z prądem - reszta wypowiedzi jest w wątku

> Zasadniczo tak i nawołuję do ich przestrzegania, szanowania innych itd.

> Znaczy znowu masz pretensje do innych i uważasz, że masz większe prawa od nich

Przejrzyj na oczy facepalm%5B1%5D.gif

> Pieszy nie ma zdanego egzaminu, nie ma prawa jazdy, może być ślepy i głuchy

Dlatego jest zlym pomyslem pozwalanie wchodzenia na czerwonym. Na zachodzie moze i im wolno, ale tam od bardzo dawna dzieci w szkolach sa uczone jak zachowac sie na drodze i po niej poruszac, u nas od niedawna, dlatego wiele osob doroslych bez prawa jazdy nie ma pojecia. Kapujesz, dostrzegasz roznice?? Widze, ze chyba nie smirk.gif.

> Cóż, nie bronię pieszych, a zwykłej uczciwości wobec innych. Jeżeli masz prawo jazdy to raczej

> powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, jak się zachowujesz na drodze. Z pełną świadomością

> łamiesz przepisy i próbujesz się usprawiedliwić "innymi".

Widze, ze z czytaniem ze zrozumieniem tez masz problemy, przykre smirk.gif

> Siebie tak, ale to raczej nieskuteczne

I wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A piesi skutecznie potrafia paralizowac ruch samochodow. Gdy sa swiatla to czekaja na zielone i

> przechodza razem wieksza grupa, gdy ich nie ma to kilku pieszych potrafi skutecznie zablokowac

> ruch rozciagajac swoj peleton. Ktos konczy przechodzenie po przejsciu to wchodzi ktos

> nastepny, pozniej ktos jeszcze itd.

ale w dyskutowanym temacie SA swiatla wiec co to ma do rzeczy?

> Jestem przeciw legalnemu lazeniu pieszych przy czerwonym swietle. Skoro im ma byc wolno, to

> pozwolmy tez rowerzystom i samochodom, bedzie rownouprawnienie.

przeciez byly zielone strzalki-jakos kierowcy nie protestowali przeciwko temu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale w dyskutowanym temacie SA swiatla wiec co to ma do rzeczy?

Po wprowadzniu mozliwosci przechodzenia na czerwonym to prawie jakby ich nie bylo.

> przeciez byly zielone strzalki-jakos kierowcy nie protestowali przeciwko temu

I w wielu miejscach zlikwidowali, bo bylo za duzo stluczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.