Skocz do zawartości

[MzAK] Mi-24 "457"


Gonzo

Rekomendowane odpowiedzi

No to jadziem z koksem... zlosnik.gif Na warsztat wrzucam smigłowiec Mi-24.

Skala szaleńcza bo 1:35... czyli po skończeniu model będzie miał jakies 55cm długości zlosnik.gificon_eek.gif

Model będzie przedstawiał dokładnie ten smigłowiec:

1085877.jpg

Dzięki koledze Andy mam sporą bibliotekę zdjęć włąśnie "457" serduszka.giffood.gif

Na początek zabawa z silnikami:

10911458_995626080452370_7751002687250617938_o.jpg

10887465_995626113785700_8114666372301888493_o.jpg

Po zadrutowaniu... przyszła pora na pomalowanie...

10862600_995626633785648_2629235442464211364_o.jpg

10421598_1001651346516510_4849349653976187635_n.jpg

Po silnikach przyszedł czas na wnętrze...

10968483_1006279239387054_1052654809505911819_n.jpg

10441292_1006279249387053_7610382352151061516_n.jpg

10411279_1006279272720384_7328054622189130548_n.jpg

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nie historyczny "956" ale też fajnie. Będzie wielki. Czekam na postępy z prac.

myslalem nad 956 bo historie ma bogata... zlosnik.gif ale sam przyznasz ze ma nudny "kamuflaż" zlosnik.gifzlosnik.gif

No chyba że bym zrobił 956 jak jeszcze z gwiazdą latał zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że nie historyczny "956" ale też fajnie. Będzie wielki. Czekam na postępy z prac.

Akurat 457, a 956 to dwie różne wersje Mi-24. Główne różnice widoczne na zewnątrz kadłuba to inny system PPK (wyrzutnie i anteny naprowadzania), wyrzutnie ASO, anteny na kadłubie. 956 ma Adrosa, 457 chyba nadal Ł-166W (musiałbym to sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat 457, a 956 to dwie różne wersje Mi-24. Główne różnice widoczne na zewnątrz kadłuba to inny

> system PPK (wyrzutnie i anteny naprowadzania), wyrzutnie ASO, anteny na kadłubie. 956 ma

> Adrosa, 457 chyba nadal Ł-166W (musiałbym to sprawdzić).

i tak czeka mnie kilka poprawek... bo model to wersja V a ma być D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat 457, a 956 to dwie różne wersje Mi-24. Główne różnice widoczne na zewnątrz kadłuba to inny

> system PPK (wyrzutnie i anteny naprowadzania), wyrzutnie ASO, anteny na kadłubie. 956 ma

> Adrosa, 457 chyba nadal Ł-166W (musiałbym to sprawdzić).

I Gonzo by sobie akurat z tym nie poradził? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jadziem z koksem... Na warsztat wrzucam smigłowiec Mi-24.

> Skala szaleńcza bo 1:35... czyli po skończeniu model będzie miał jakies 55cm długości

> Model będzie przedstawiał dokładnie ten smigłowiec:

> Dzięki koledze Andy mam sporą bibliotekę zdjęć włąśnie "457"

> Na początek zabawa z silnikami:

> Po zadrutowaniu... przyszła pora na pomalowanie...

> Po silnikach przyszedł czas na wnętrze...

> CDN

Dawaj dawaj. Ja dziś -jutro skończę 459 , ale w 1:72. Przyznam że korci mnie w 1:35. Kalki w sumie już mam .

Zużyj trochę podłogę u pilota - niech żółty podkład trochę wyjdzie i blacha. w tej skali wypada to zrobić

288230042-DSCF5590.jpg

post-413-14352528527636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest szansa ze tu cos sp...

Jesteś na dobrej drodze smile.gif

Zanim zaczniesz to dziesięć razy fotki przejrzyj, żebyś nie musiał potem poprawiać smile.gif

z taką dokumentacją i w tej skali wstyd byłoby coś nie tak odwalić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś pewien że dobrze przykleiłeś zawiasy ? spójrz na foty.

> Zawias jest tylko od strony dziobu. z drugiej zaś pasek ograniczający.

a widzisz... Trumpeter dał ciała no.gif

Instrukcja pokazuje, że są po dwa zawiasy na drzwi...

Dzis to poprawię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawaj dawaj. Ja dziś -jutro skończę 459 , ale w 1:72. Przyznam że korci mnie w 1:35. Kalki w sumie

> już mam .

1:35 daje wiecej mozliwosci na własną inwencję twórczą... zlosnik.gif

> Zużyj trochę podłogę u pilota - niech żółty podkład trochę wyjdzie i blacha. w tej skali wypada to

> zrobić

wiem wiem... ok.gif zrobie to przed wklejeniem foteli... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a widzisz... Trumpeter dał ciała

> Instrukcja pokazuje, że są po dwa zawiasy na drzwi...

> Dzis to poprawię

1. Fotki

2. Książki i plany w pdf

-

-

-

-

457. Instrukcja montażu

Też się na tym złapałem.Dzis na moich fotach odróżniam już 457 od 459 cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja już teraz widze ze ten model jest "biedny" jesli chodzi o odwzorowanie szczegółów...

Spoko. Blaszki drut , kawałki plastiku i jest miodzio. U mnie jeszcze żywica wpadła.

W moich materiałach znajdziesz jak inni waloryzowali ten model.Warto to przejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna ściana pomalowana... Wygląda jeszcze zabawkowo, ale jak tylko doejdzie mi lakier błyszczący to dojdzie "wash"... dodatkowo musiałem trochę "ztjuningować" podłoge za pomoca polistyrenu 0,25mm

DSCN9364.jpg

DSCN9362.jpg

DSCN9361.jpg

DSCN9366.jpg

DSCN9369.jpg

Podłoga już pomalowana i delikatnie poprzecierana...

DSCN9371.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylna ściana pomalowana... Wygląda jeszcze zabawkowo, ale jak tylko doejdzie mi lakier błyszczący

> to dojdzie "wash"... dodatkowo musiałem trochę "ztjuningować" podłoge za pomoca polistyrenu

> 0,25mm

> Podłoga już pomalowana i delikatnie poprzecierana...

Fajnie to wychodzi.

U mnie wielu efektów po prostu nie da się osiągnąć.

BTW- czy tylko ja robię obie ławki w przedziale desantowym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie to wychodzi.

> U mnie wielu efektów po prostu nie da się osiągnąć.

Dlatego ja sie 1:72 nie tykam... 1:48 już pozwala na zaszalenie z waloryzacją smile.gif

> BTW- czy tylko ja robię obie ławki w przedziale desantowym ???

ale że dwie obok siebie? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spójrz na tę fotkę z drzwiami ...

> masz też fotę na której jeden zestaw ławkowy złożony stoi przy burcie w desantowym.

faktycznie... ok.gif

chociaz przyznam ze pierwszy raz widze ławke w tym miejscu... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby mi technik przedstawił do przeglądu tak "usyfiony" środek to bym go chyba gołą ręką

A bo to taka moda wśród modelarzy. zlosnik.gif Ma być efektownie usyfione i pojawiają się takie kwiatki, jak bojowe AMRAAMY cz Sidewindery z zaciekami na w miejsc u łączenia sekcji pocisku. Poza tym niektórzy modelarze (nie chodzi mi o Autora wątku zlosnik.gif )to straszne młoty. Liczy się tylko, zeby bylo efektownie. facepalm%5B1%5D.gif

Stąd fantastyczne kombinacje podwieszen, czy wybebeszony albo pootwierany samolot z podwieszonym bojowym uzbrojeniem.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A bo to taka moda wśród modelarzy. Ma być efektownie usyfione i pojawiają się takie kwiatki, jak

> bojowe AMRAAMY cz Sidewindery z zaciekami na w miejsc u łączenia sekcji pocisku. Poza tym

> niektórzy modelarze (nie chodzi mi o Autora wątku )to straszne młoty. Liczy się tylko, zeby

> bylo efektownie.

> Stąd fantastyczne kombinacje podwieszen, czy wybebeszony albo pootwierany samolot z podwieszonym

> bojowym uzbrojeniem.

> dranio

ale chyba lepiej i ciekawiej model wygląda jak dużo się w nim dzieje... niż golas który jest zgodny z procedurami serwisowymi w rzeczywistości... zlosnik.gif

oczywiscie sa ortodoksi modelarstwa, którzy nie przyjmują do wiadomości ze moze byc cos ...co wychodzi poza ich kanony... zasady... i wizję modelarstwa... (nie chodzi mi o Ciebie dranio zlosnik.gif )

Moim ulubieńcem jest pan Rajmund Wróblewski... (polecam poczytać jego wpisy na fejsbuku) zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.giffacepalm%5B1%5D.gif jego z czystym sumieniem mogę nazwać jihadysta modelarstwa hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chyba lepiej i ciekawiej model wygląda jak dużo się w nim dzieje... niż golas który jest zgodny

> z procedurami serwisowymi w rzeczywistości...

> oczywiscie sa ortodoksi modelarstwa, którzy nie przyjmują do wiadomości ze moze byc cos ...co

> wychodzi poza ich kanony... zasady... i wizję modelarstwa... (nie chodzi mi o Ciebie dranio )

> Moim ulubieńcem jest pan Rajmund Wróblewski... (polecam poczytać jego wpisy na fejsbuku) jego

> z czystym sumieniem mogę nazwać jihadysta modelarstwa

Faktycznie niezły dzikus boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslalem nad 956 bo historie ma bogata... ale sam przyznasz ze ma nudny "kamuflaż"

> No chyba że bym zrobił 956 jak jeszcze z gwiazdą latał

No właśnie okazuje się, że nie do końca...

jakiś tekst

A co do MI-24 - wg najpiękniejszy śmigłowiec. Czasem mam okazję widzieć go w akcji - mieszkam niedaleko WZL 1 i praktycznie nad moim domem odbywają się loty próbne po remontach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie okazuje się, że nie do końca...

> jakiś tekst

A widzisz... dawno nie wchodziłem na Maćka bloga... czyli jednak historia poległa... beksa.gifzlosnik.gif

> A co do MI-24 - wg najpiękniejszy śmigłowiec. Czasem mam okazję widzieć go w akcji - mieszkam

> niedaleko WZL 1 i praktycznie nad moim domem odbywają się loty próbne po remontach

zazdroszcze... smile.gif ja sie ich naoglądałem aż do wyrzygania... zlosnik.gif jak jeszcze wojska Radzieckie stacjonowały w Bagiczu... cool.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.