Skocz do zawartości

blad P0170


_cookie_

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jedzie do 3 tysiecy i potem sie dusi... wyczytalem ze to P0170 "Czujnik O2 (Bank 1) - usterka dostrajania paliwa".

Odczyty z sondy pokazuja za bogata mieszanke ale jest walek 866... ladowanie 13,5v. Co moze byc przyczyna bledu?? Padla mi pompa paliwa wymienilem na pompe z 1.2. Ale na starej tez byl ten problem. Pomocy:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto jedzie do 3 tysiecy i potem sie dusi... wyczytalem ze to P0170 "Czujnik O2 (Bank 1) - usterka

> dostrajania paliwa".

> Odczyty z sondy pokazuja za bogata mieszanke ale jest walek 866... ladowanie 13,5v. Co moze byc

> przyczyna bledu?? Padla mi pompa paliwa wymienilem na pompe z 1.2. Ale na starej tez byl ten

> problem. Pomocy:-(

Problem nastał od momentu założenia wałka 866 być może? I czy jesteś pewien, że pokazuje za bogatą mieszankę, a nie za ubogą?

Ponieważ ostatnio się dużo nawalczyłem z ogarnięciem kompa od MPI, to mogę z dużą pewnością powiedzieć, że wałek 866 w stosunku do seryjnego potrzebuje konkretnych modyfikacji map, żeby się ECU wszystko zgadzało. Ten błąd wskazuje na to, że mu korekty paliwa po lambdzie wyszły poza dopuszczalne granice (które wynoszą 0.75 do 1.25). Ja stawiam na wałek i osiągnięcie granic adaptacji kompa, ale może też być padnięty czujnik lalmbda oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem nastał od momentu założenia wałka 866 być może? I czy jesteś pewien, że pokazuje za

> bogatą mieszankę, a nie za ubogą?

> Ponieważ ostatnio się dużo nawalczyłem z ogarnięciem kompa od MPI, to mogę z

> dużą pewnością powiedzieć, że wałek 866 w stosunku do seryjnego potrzebuje konkretnych

> modyfikacji map, żeby się ECU wszystko zgadzało. Ten błąd wskazuje na to, że mu korekty paliwa

> po lambdzie wyszły poza dopuszczalne granice (które wynoszą 0.75 do 1.25). Ja stawiam na wałek

> i osiągnięcie granic adaptacji kompa, ale może też być padnięty czujnik lalmbda oczywiście.

Na tym walku jezdze juz dwa lata i nic sie nie dzialo... ostatnio silnik mi opadl bo lapa pekla i od tego czasu glupieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.