Skocz do zawartości

LED ? można czy nie ?


Sim86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jakoś ogarniam temat i zastanawiam sie czy jest już legalnym mieć ledowe postojówki czy jeszcze nie ?

Drugie pytanie, chcę pozakładać "ledowe rurki" do podświetlenia wnetrza, drzwi itp. W aucie mam ściemniacz że po jakimś czasie światło przygasa. Czy to będzie współgrało z ledami czy będą migać jak w dyskotece?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Tak jakoś ogarniam temat i zastanawiam sie czy jest już legalnym mieć ledowe postojówki czy

> jeszcze nie ?

> Drugie pytanie, chcę pozakładać "ledowe rurki" do podświetlenia wnetrza, drzwi itp. W aucie mam

> ściemniacz że po jakimś czasie światło przygasa. Czy to będzie współgrało z ledami czy będą

> migać jak w dyskotece?

> Z góry dzięki za odpowiedź

Ledy są legalne w postojówkach. Wystarczy, że lampa została zaprojektowana i homologowana na takich żarówkach. W innym przypadku IMO - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oswietlenie wnętrza powinno dzialac normalnie, może się tylko szybciej sciemniac.

w sensie takim że ledy przygasną czy wyłączą sie całkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sensie takim że ledy przygasną czy wyłączą sie całkiem ?

Znajomy założył do Laguny III jakieś zwykłe ledy do środka. działają o dziwo ze ściemniaczem, ale się nie do końca wyłączają - z jakiegoś powodu się cały czas lekko żarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Tak jakoś ogarniam temat i zastanawiam sie czy jest już legalnym mieć ledowe postojówki czy

> jeszcze nie ?

Mam ledy w postojówkach od... 4 lat. Policja nie raz mnie kontrolowala, diagności na SKP tez sprawdzali ustawienie swiatel wiec ledy musieli widzieć , nikt nic nie mowil wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy założył do Laguny III jakieś zwykłe ledy do środka. działają o dziwo ze ściemniaczem, ale

> się nie do końca wyłączają - z jakiegoś powodu się cały czas lekko żarzą.

Hmm...

Brat chciał założyć też w takiej Avensis jak masz Ty,T25, ale ze względu na ściemniacz dał sobie spokój...więc nie wiem czy ryzykować i wywalać kasę na coś co może nie działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno świecą lepiej niż zwykle żarówki

Nie żebym był przeciwnikiem, ale nieraz widuje takie ledowe postojowki w zimnym kolorze - imo świecą gorzej - opisalbym to w ten sposób, że skupione światło leda nie wykorzystuje całego odblysnika.

A żeby dodać pikanterii sprawie - sam właśnie założyłem żarówki ledowe do dziennych świateł w c5. Powód: zarodka to koszt 50zl, led 10zl. Zarowa spaliła sie szybko, dostęp jest dobry tylko dla osób z nadwymiarowa ilością przegubow w dłoni. Ja wziąłem zarowke o barwie ciepłej, z ledami we wszystkie strony : jakiś tekst

Po założeniu jednej nie było różnicy (na oko) między zarowka a ledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy założył do Laguny III jakieś zwykłe ledy do środka. działają o dziwo ze ściemniaczem, ale

> się nie do końca wyłączają - z jakiegoś powodu się cały czas lekko żarzą.

+1 w Astrze G

Co do postojówek to mam od 4 lat i na przeglądzie się doczepili. Ale puścili zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W C5 idealnie dzialaja ze sciemniaczem, cale wnetrze mam zrobione w ledach

hmmm czyli to kwestia tego czy spasuje czy nie....więc trzeba będzie zaryzykować i kupić, przekonać sie na własnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.